Penktadienis, 2024.04.26
Reklama

Kūno puošyba turi savo kainą

vlmedicina.lt | 2015-07-08 00:01:22

Tatuiruotės – kai kam menas ar žavus aksesuaras, kai kam - gyvenimo būdas, o dar kai kam - piešinys, kuriuo savo kūno „dabinti“ nieku gyvu nesutiktų. Kad ir kaip bebūtų, nemažai žmonių, turinčių tatuiruotes, patiria tam tikrą diskomfortą, matydami kaip keičiasi jų tatuiruotė senstant odai – sutrūkinėja, susiraukšlėja, praranda pirminę išvaizdą, o ir šiaip atrodo nekaip, kai tau daugiau nei 50 metų... Tačiau tai nėra blogiausia, ką gali patirti tatuiruočių mėgėjai.

Tatuiruotė
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

Blogiausia – komplikacijos, kurios atsiranda iškart pasidarius tatuiruotę ir kurios gali lydėti kone visą gyvenimą.

Štai naujausias Niujorko medicinos centre atliktas tyrimas skelbia, kad net 6 proc. tatuiruotų niujorkiečių populiacijos susidūrė su sunkiomis ir didelį diskomfortą sukeliančiomis komplikacijomis iškart pasidarius tatuiruotę arba praėjus nedaug laiko po jos pasidarymo. Komplikacijos, žinoma, daugiausiai susijusios su oda – smarkus bėrimas po procedūros, niežėjimas, tinimas.

Mokslininkus šiam tyrimui pastūmėjo vis populiarėjantis kūno puošybos menas ir vis didėjantis pranešimų apie komplikacijas skaičius Niujorke. Jau ne pirmą kartą gydytojai, kiti sveikatos apsaugos darbuotojai ir mokslininkai kėlė aliarmą dėl tatuiruočių neigiamo poveikio sveikatai ir galimų komplikacijų, tačiau tobulėjant įrangai, griežtėjant reikalavimams, kurie taikomi tatuiruočių salonams, šių kalbų apmažėjo. Deja, sparčiai augant tatuiruočių fanų gretoms, jas riekia prisiminti vėl.

Mokslininkams nereikėjo ilgo ir kruopštaus pasiruošimo tyrimui. Išėję į Niujorko centrinį parką, jie tiesiog apklausė kelis šimtus tatuiruotų niujorkiečių. Tyrime dalyvavo 18-69 metų amžiaus dalyviai ir dauguma jų ant savo kūno turėjo ne daugiau, nei penkias, tatuiruotes. 67 proc. dalyvių tatuiruotėmis puošė rankas – tai matomiausia ir populiariausia tatuiruočių mėgėjų vieta.

Atlikus nedidelę apklausą paaiškėjo įdomūs dalykai. Pirmiausia - 10 proc. respondentų po tatuiruočių darymo patyrė trumpalaikes komplikacijas: per ilgą tatuiruotos vietos gijimą, intensyvų skausmą, tinimą, tvinkčiojimą tatuiruotės vietoje ir net infekciją, pasireiškusią per kelias savaites nuo tatuiruotės padarymo. Tik trečdalis kentėjusiųjų nuo trumpalaikių komplikacijų kreipėsi į medicinos specialistus. Kai kurie iš tyrime dalyvavusių asmenų patyrė ilgalaikes komplikacijas – bėrimus, niežulį, tinimą, kuris tęsėsi net kelis mėnesius ar metus.

Neaišku, ar tokios odos reakcijos atsirado dėl pačių dažų cheminės sudėties, ar dėl papildomai pridedamų konservantų, šviesintojų. Tačiau pastebėtas dar vienas įdomus faktas – komplikacijos būdavo dažnesnės tiems asmenims, kurių tatuiruotės buvo raudonos spalvos arba turėjo šios spalvos dažų.

Tad prieš darantis tatuiruotę pravartu gerai pagalvoti ne du, ne tris, bet dar daugiau kartų.

Šaltinis:

Contact Dermatitis. 2015. 


VLmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: tatuiruotės
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nauja farmacinės rūpybos paslauga leis rečiau lankytis pas gydytoją dėl recepto išrašymo
Nuo kitų metų pradžios gydytojai galės išrašyti vaistus ilgiau nei pusmečiui, t. y. 6–12 mėnesių laikotarpiui. Tač...
Pavasario saulė taip pat gali pakenkti odai ir ją nudeginti
Po permainingų pavasario orų mėgaudamiesi pasiilgta saule, žmonės dažnai daro vieną klaidą – nepasirūpina odo...
Ir maistas, ir vaistas: salierai padės detoksikuotis pavasarį
Salierai auginami jau tūkstančius metų: jų ištakos siekia Viduržemio jūros regioną, kur senovės Graikijoje ir Romoje sal...
Verta žinoti būsimiems ir esamiems tėvams: šleivapėdystė ir šleivojimas – skirtingi dalykai
„Nebūk šleivapėdis", – tėvai subara vaiką, kuris eidamas pėdas ant pagrindo stato ne lygiagrečiai, o įs...
Kaip sportuoti saugiai: pataria gydytojas kardiologas
Daugiau nei prieš tūkstantį metų persų kilmės gydytojas ir filosofas Avicena sakė: „Judėjimas gali pakeisti daugel...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų