Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Kas yra lazerinė depiliacija?

Šaltinis: vlmedicina | 2016-12-28 14:58:30

Suprantama, kad kiekviena šiuolaikinė moteris svajoja apie lygią, glotnią ir švelnią odą be nereikalingų plaukelių. Plaukelių šalinimo (depiliacijos) būdų pasirinkimas yra išties platus ir įvairus. Tam galima rinktis peiliukus ir nereikalingus kūno plaukelius skusti. Galima rinktis depiliaciją vašku arba cukraus pasta.

Depiliacija lazeriu. "Era Esthetic" nuotr.

Tačiau ne kiekvienas iš šių plaukelių šalinimo būdų suteikia taip trokštamą ilgalaikį efektą. Be to, daugelis šių procedūrų gali būti skausmingos, sukelti nemalonių pojūčių, alergizuoti odą.

Kai kurias moteris, turinčias jautresnę odą, po šių rūšių depiliacijos procedūrų išberia, o kuomet sudirginimas praeina, reikia vėl šalinti ataugusius plaukelius. Tokiu atveju kasdienė ir reikalinga procedūra tampa tikrai kankinanti, o nepageidaujami plaukeliai greitai ir vėl atauga.

Džiugu tai, kad yra vienas būdas, kuris užtikrina ilgiausiai išliekantį rezultatą, bei yra itin efektyvus. Taip pat ši procedūra nesukelia jokio skausmo ar nemalonių pojūčių. Tai - depiliacija lazeriu.

Plaukelių šalinimas lazeriu ypač padeda būtent tiems, kurie negali naudoti kitų depiliacijos būdų, kadangi atlikus šias procedūras plaukeliai dažnai įauga į odą. Dėl to gali prasidėti infekcija ar susidaryti skausmingi raudoni mazgeliai. Lazeris padeda to išvengti.

Veikimo būdas

Ši procedūra ypač saugi, kadangi jos metu nepažeidžiamos aplinkinių audinių struktūros. Tai užtikrina vadinamasis lazerio selektyvumas.

Procedūros metu lazeris visą energiją suteikia į plaukus, kuriuose šią energiją absorbuoja plaukuose esantis melaninas. Todėl per viršutinius odos sluoksnius lazeris pereina gilyn link plauko šaknies.

Absorbuota melanino, ši lazerio šviesos energija virsta šilumos (šilumine) energija. Šiluminė energija veikia plauko folikulą, todėl suardo jį ir visas kitas plauko augimą užtikrinančias specialias struktūras. Būtent todėl plaukelius šalinant lazeriu lengvai pasiekiamas ilgalaikis efektas.

Atlikus šią procedūrą, kartais gali pasireikšti nežymus odos sudirgimas, paraudimas, tačiau skirtingai nei po kitų procedūrų, šis sudirgimas labai greitai praeina savaime.

"Era Esthetic" nuotr.

Pagrindinis poveikis

Po šios procedūros oda tampa kur kas švelnesnė, lygesnė, glotni. Yra išnaikinami plaukai ir pašalinimo efektas lieka itin ilgai.

Efektyvumas

Efektyvumas dažniausiai priklauso nuo trijų pagrindinių veiksnių:

Ar plaukų šalinimo metu plaukas yra augimo fazėje?

Kuo daugiau plaukų procedūros metu yra augimo fazėje, tuo ši procedūra bus efektyvesnė, kadangi būtent augimo fazėje plaukeliuose būna daugiausiai melanino.

Ar plaukeliai šviesūs, ar tamsūs? (plaukų spalvos intensyvumas)

Žinotina tai, kad šviesesnius plaukelius sunkiau pašalinti lazeriu, todėl tokiu atveju geriausia yra panaudoti spec. plaukelių dažiklius, kuriais yra padengiami plaukeliai, esantys norimoje depiliuoti vietoje.

Ar plaukeliai yra stori, ar ploni ir koks jų augimo gylis?

Storus plaukelius pašalinti sunkiau nei plonus, todėl efektyviam rezultatui pasiekti storesnių plaukelių savininkui tenka atlikti daugiau šių procedūrų. Taip pat yra ir su plaukelio šaknies gyliu. Kuo giliau plaukelio folikulas, tuo sunkiau jį pašalinti.

Kaip pasirinkti lazerį?

"GentleMax Pro" lazeris. "Era Esthetic" nuotr.

Būtina žinoti, kad lazeriai, kaip ir mašinos, skirtingi, skiriasi jų bangos ilgis, galingumas, parametrai, o kartu ir efektyvumas! Aleksandrito lazerio išskiriamą lazerio spindulį geriau nei kitų lazerių sugeria plaukuose esantis pigmentas melaninas. Diodinio – geriau kapiliaruose esantis pigmentas oksihemoglobinas, o Nd:Yag lazeriai mažiausiai veikia į pigmentą melaniną, todėl jais geriausia dirbti ant įdegusios odos.

Kuriose srityje augančių plaukelių šalinimui dažniausiai naudojama lazerinė epiliacija?

Pasitelkiant lazerį, plaukeliai dažniausiai šalinami šiose veido ir kūno vietose:

Pažastų srityje;

Nuo skruostų;

Nuo viršutinės lūpos;

Iš posmakrės;

Bikinio srityje;

Nuo nugaros, krūtinės ar pilvo sričių (dažniau vyrams);

Nuo kojų ir rankų plotų.

Pasiruošimas prieš atliekant procedūrą:

Ruošiantis atlikti šią procedūrą, norima depiliuoti kūno vieta turi būti švari. Jei tai veidas, prieš procedūrą negalima teptis kosmetinių priemonių.

Kelias savaites prieš procedūrą patartina nesideginti soliariume arba saulėje.

Taip pat patartina likus dienai iki procedūros namų sąlygomis plaukelius nuskusti paprastu skutimosi peiliuku.

Nuo 4 iki 6 savaičių prieš procedūrą patartina nesidepiliuoti odos vašku, cukrumi ir kitais būdais, kurių eigoje plaukeliai yra išraunami.

Maždaug savaitę iki lazerinės epiliacijos procedūros negalima tepti odos savaiminio įdegio losjonais.

Po lazerinės epiliacijos procedūros:

Pirmomis dienomis po lazerinės epiliacijos patartina naudoti maksimalią apsaugą nuo ryškios saulės šviesos, geriausia, kad priemonės turėtų itin didelį SPF filtrą, tai – SPF 20-50.

Po procedūros gali būti nežymus odos paraudimas, kuris per keletą valandų praeina savaime.

Bent jau kelias dienas, arba vieną savaitę po procedūros, patartina nesideginti saulėje bei soliariumuose.

Iškart po procedūros odą galima vėsinti.

Taigi, norint pasiekti ilgalaikį plaukelių šalinimo efektą, norint, kad oda taptų glotnesnė, švelnesnė bei lygi, patartina rinktis plaukelių šalinimo lazeriu procedūrą - lazerinę epiliaciją.

Po šios procedūros dar ilgai džiaugsitės puikiu rezultatu, o ir išvengsite skausmo bei odos sudirginimo, naudojant tradicines plaukų šalinimo priemones.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų