Trečiadienis, 2025.07.09
Reklama

Kai dėvite aptemptus drabužius, jūsų pilvo organai badauja

www.lrt.lt | 2015-06-29 11:32:53

Nors aptempti drabužiai ir atrodo gražiai, jie gali daryti žalą sveikatai ir sukelti įvairias ligas. Taip tvirtina Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Daiva Makarevičienė. Ji vardija, kad dėl netinkamos avalynės gali deformuotis pėdos, o dėl pernelyg aptemptų kelnių – sutrikti pilvo organų kraujotaka.

„Apsitempus kelnes, sutrinka pilvo organų kraujotaka. Kaip žinome, pilve yra daug organų: žarnynas, lytiniai organai, moterų – gimda, vyrų – prostata, yra šlapimo pūslė. Taigi užspaudus kelnėmis pilvą, užsispaudžia tų organų kraujotaka ir sutrinka mityba. Galima pasakyti, kad tie organai badauja – netenka kraujo. Tuo metu sutrinka jų veikla, galimi uždegiminiai procesai“, – LRT Radijui sako D. Makarevičienė. Ji prideda, kad yra įrodyta, jog dėl aptemptų kelnių vyrams išsivysto potencijos sutrikimų, nevaisingumas.

Medikei antrina ir dizaineris Egidijus Sidaras. Pasak jo, aptemti drabužiai – mados reikalas, ir kiekvienai progai reikėtų rinktis jai tinkamus drabužius. „Nereikia perlenkti lazdos. Kiekvienu gyvenimo atveju reiktų rinktis tokius drabužius, kurie dera prie tos aplinkos, kurioje būname. Kartais gal tikrai nebūtina dėvėti aptemptų drabužių kiekvieną dieną, galima pasirinkti ir laisvesnius rūbus“, – įsitikinęs dizaineris.

Renkantis avalynę, didžiausią žalą savo sveikatai gali padaryti moterys, nes, D. Makarevičienės pastebėjimu, labiausiai kenkia aukštakulniai bateliai, kurių kulnas – 10–12 cm aukščio. Avint tokius batus, visas svoris tenka pėdos pamatui, kurį sudaro maži kauleliai, surišti raiščiais ir raumenimis.

„Pertempus šiuos raiščius ir raumenis, pasikeičia šių kaulelių struktūra, vystosi, kaip mes vadiname, Hallux Valgus [pėdos kauliukų deformacija – LRT.lt], kai vienas kauliukas ties dešiniuoju pirštakauliu išeina į lateralinę pusę ir pėda deformuojasi. [...] Vidutinis kulnas turėtų būtų maždaug iki 4 cm aukščio. Tuomet mūsų koja jaučiasi komfortabiliai“, – pataria D. Markevičienė. Jos teigimu, žmogaus pėda yra išlenkta, todėl batai visiškai lygiu padu taip pat gali pakenkti.

E. Sidaras pastebi, kad moterys, avinčios aukštakulnius batelius, tiesiog prie jų pripranta ir su jais jaučiasi gerai, todėl mažiau galvoja apie savo sveikatą ir sveikas kojas. Jis rekomenduoja aukštakulnius batelius rinktis tik tam tikroms progoms, o kitu metu, jei yra galimybė, avėti batus, turinčius žemesnį kulną. „Tiems žmonėms, kurie dirba darbą, kuriame turi avėti aukštakulnius, patarčiau bent trumpomis pertraukomis iš jų išsiauti, turėti patogią avalynę“, – siūlo E. Sidaras.

Aksesuarai ir papuošalai, D. Markevičienės tvirtinimu, pakenkti nelabai gali. Mėgstantiems dėvėti kepures, medikė pataria rinktis tokias, kurios taip pat nebūtų labai aptemptos. Kitu atveju gali sutrikti galvos smegenų kraujotaka.

Per sunkūs papuošalai trikdyti sveikatos taip pat neturėtų. D. Makarevičienė tik atkreipia dėmesį, kad segėti nenatūralaus metalo auskarus gali būti nesveika alergiškiems žmonėms. „Sidabriniai ar auksiniai auskarai neturėtų sukelti problemų. Yra žmonių, alergiškų tam tikram metalui. Aplink tokį auskarą oda gali parausti, sutinti, gali net pradėti pūliuoti, todėl nenatūralūs auskarai nėra labai sveika“, – pastebi medikė.

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Modernizuotas Skubiosios pagalbos skyrius: grįžtame atsinaujinę ir sustiprėję
Nuo liepos 9 d. į savo buvusias patalpas grįžta Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Skubiosios pagal...
Pažangus gydymas padėjo įveikti sunkią atopinio dermatito formą
„Vis liečiu ir liečiu savo odą negalėdama patikėti, kad ji mano... niekada neturėjau tokios gražios odos“, &...
Slaptas nuovargio kaltininkas – magnio trūkumas. Gydytojos patarimai
Magnis – svarbus mineralas, veikiantis šimtus organizmo procesų: nuo energijos gamybos iki nuotaikos ar net širdie...
Saugus poilsis prie vandens: kaip pasirūpinti savimi ir kitais
Vasarą daugiau laiko leidžiant prie vandens telkinių, svarbu prisiminti pagrindines saugaus elgesio taisykles, kad poils...
Inkstų akmenligė – ne vien ūmus skausmas, o viso organizmo signalas
Staigus, nepakeliamas skausmas šone, lyg badytų aštriu peiliu. Pykinimas, vėmimas, skausmingas šlapinimasis. Tai –...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų