Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Eteriniai aliejai: sukurs Kalėdų nuotaiką, padės po švenčių

Genovaitė Privedienė | Šaltinis: vlmedicina | 2016-12-24 00:01:29

Kokie aromatai sukurtų geriausią Kalėdų nuotaiką? Ar eteriniai aliejai gali padėti greičiau atsigauti po švenčių, sugrįžti į normalų gyvenimo ritmą? Ar jie padėtų pagerinti virškinimą, išblaivinti, suteikti džiaugsmo pojūtį? O gal tinkamai parinkti kvapai padėtų atsikratyti priklausomybės? Kalbiname Klaipėdos aromaterapinės parduotuvės ir SPA salono „Provanso kvapai“ vadovę Vidą Daugėlienę, daugelį metų konsultuojančią žmones ir skaitančią paskaitas apie aukščiausios kokybės organinių aliejų panaudojimo būdus.

Vida Daugėlienė. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Pradėkime nuo Kalėdų. Kokie aromatai, pasklidę namuose, gali padėti sukurti kalėdinę nuotaiką?

Kalėdų proga tinka visi citrusai – tai džiaugsmo aliejai, deginantys riebalus, aktyvinantys virškinimą. Įtraukime į kvapų kompoziciją saldųjį apelsiną, greipfrutą, cinamoną, kurio kvapas pritraukia gyvenimo gerovę, įlašinkime ir gvazdikėlio, kuris pasižymi bakterijas naikinančiu, džiaugsmo suteikiančiu poveikiu. Tiks ir cholesterolį mažinantis imbieras, dar lašiukas pušies– saugo ne tik orą, bet ir organizmą. Ši kompozicija suteiks laimės energijos, padės pritraukti laimingus žmones ir patiems dalinti laimę aplinkiniams.

Rekomenduočiau ir šį emocijas balansuojantį, stiprybės ir pasitikėjimo savimi, vilties, saugumo suteikiantį mišinį, šalinantį depresines nuotaikas: melisų, mirų, kadagių, eglių eterinius aliejus sumaišyti su baziniu aliejumi (geriausia saldžiųjų migdolų). Tepti ant už ausų, ant krūtinės, smilkinių, sprando srityje, ant pėdų ar bet kurioje kitoje kūno vietoje. Galima naudoti ir kaip kvepalus.

Beje, labai rekomenduoju naudoti tik organinius ir ekologiškus eterinius aliejus, kurie turi tam tikrus atitikties sertifikatus (AB, BIO, Ecocert logotipai), liudijančius jų aukštą kokybę ir terapinę vertę. Venkite sertifikatų neturinčių, sintetiniu būdu išgautų aliejų, nes jie neefektyvūs, biologiškai neaktyvūs ir neturi jokio poveikio kūnui, mintims, emocinei būklei.

Dažno lietuvio Kalėdų šventinis stalas neapsieina be alkoholio. Koks aliejus padėtų išsiblaivyti?

Jei padauginote alkoholio, už ausų ar kitose kūno vietose patepkite pipirmėtės eterinio aliejaus - ji išblaivina per valandą. Šis šaldantis, skausmą malšinantis aliejus veikia centrinę nervų sistemą, detoksikuoja organizmą.

Detoksikacijos tikslu į vonią, be pipirmėtės, įlašinkite ir rozmarino, kadagio, iš viso 9 lašus. Aliejus lašinkite ne tiesiai į vandenį, o prieš tai ištirpinkite druskoje. Mat eterinis aliejus vandeny netirpsta – jie tirpsta meduje, alkoholyje, riebaluose ir druskoje.

Į kiekvieną kelionę pasiimu pipirmėtės ir levandos aliejaus, jie gelbsti nuo įvairiausių bėdų.

Kokie aliejai pagelbėtų sveikstant nuo kitų priklausomybių?

Esant priklausomybei nuo alkoholio naudokite šiuos aliejus: rozmarinų, pankolių, kadagių, šlamučių, apelsinų, vaistinių ramunėlių, citrininių rozmarinų. Taip pat reikalingi aliejai, padedantys iš kepenų pašalinti toksinus. Kepenis valo ir detoksikuoja pelargonijų eterinis aliejus. Kepenų funkcionavimui padeda ir bosvelijų, mirų, kadagių, levandų, rožių eteriniai aliejai.

Priklausomybę nuo cukraus, saldumynų sumažins krapų eterinis aliejus – tepkite ant riešų.

Norintiems atsikratyti pomėgio gerti kavą palankūs bergamočių ir ajerų aliejai.

Norą rūkyti pašalina juodųjų pipirų eterinis aliejus. Pauosčius jau po kelių minučių burnoje atsiras rūkalų kvapas. Yra žmonių, kurie rūkyti su šio aliejaus pagalba metė per savaitę.

Šis šildantis aliejus ne tik mažina priklausomybę, bet ir turi daug kitų sveikatinančių savybių. Pipiras malšina spazmus, šildo raumenis, mažina temperatūrą. Ypač rekomenduojama po treniruočių sportininkams, šokėjams tepti skaudamas kojas. Taip pat šis aliejus, kaip ir kiti prieskoniniai, gerina virškinimą – įmasažuokime jo diafragmos srityje.

Priklausomybę nuo rūkymo mažina ir gvazdikėlių eterinis aliejus.

Kokius tris eterinius aliejus būtina turėti namuose ir kodėl?

Pirmiausia paminėčiau levandą, nes nežinote, kas jūsų namuose atsitiks. Ar nusideginsite, ar slenka plaukai (lašinkite į šampūnus), jei įkando bitė ar uodas – gelbės levanda. Levandų eterinius aliejus gali pagelbėti nuo 220 ligų.

Namuose svarbu turėti ir arbatmedžio aliejus, kuris turi stiprų antivirusinį, antibakterinį, antigrybelinį poveikį. Susirgote kvėpavimo takų ligomis – arbatmedžio galima tepti ant krūtinės, ant padų, ant delnų, mirkyti kojas karštame vandenyje, į kurį įlašinta arbatmedžio aliejaus.

Beje, levandos ir arbatmedžio eterinius aliejus galima tepti tiesiai ant odos, neskiedžiant. Kitus aliejus prieš tepant ant odos patartina išmaišyti alkoholyje, riebaluose ar meduje.

Trečias aliejus, kurį patarčiau turėti namuose - raudonėlis. O kodėl ne? Tai stipriu priešvirusiniu, priešuždegiminiu poveikiu pasižymintis aromatas, galintis pagelbėti susirgus gripu, enterovirusu ir kt.

Beje, vienas aliejus tokios galios kaip jų junginys neturi, todėl geriau naudoti aliejų kompozicijas. Jei norime stipresnio antivirusinio poveikio, naudokime raudonėlį kartu su gvazdikėliu, kuris yra toks stiprus, kad įveikia herpesą.

Daugelis žmonių skundžiasi stresu, nemiga, hipertenzija, tachikardija. Kokie aliejai juos galėtų sudominti?

Mairūno eterinis aliejus padeda esant širdies veiklos sutrikimams, nemigai, reguliuoja kraujospūdį. Galima maišyti su levanda, šalaviju, verbena. Šalavijas, beje, ramina taip stipriai, kad net mažina koncentraciją, jo panaudojus nepatartina vairuoti. Paniką, stresą nuima, atpalaiduoja, ramina, reguliuoja kraujospūdį ir kvapiųjų kanangų (ylan-ylang) eterinis aliejus. Šis aliejus – stiprus afrodiziakas.

Eterinius aliejus patariate maišyti su baziniais ir tepti ant odos. Kaip dar naudojami eteriniai aliejai?

Eterinių aliejų bioaktyviosios dalelės į organizmą pakliūva per kvėpavimo takus ir per odą, tepant ant kūno tose vietose, kur jaučiamas pulsas, už ausų, alkūnių linkyje, ištrinant pėdas, delnus. Jas kraujas išnešioja po visą organizmą, į kiekvieną ląstelę ir priverčia dirbti apsauginį organizmo mechanizmą.

Eteriniais aliejais taip pat galima aromatizuoti patalpas per aromalempas, lašinti į vonias, skalbimo mašinas, į kibirą vandens plaunant grindis. Jeigu aliejaus pilate į vonią, atskieskite juos su dušo žele, pienu, kūno losjonu ar augaliniu aliejumi.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti ir apie 70 įvairių simptomų
Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Vis dėlto svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja ter...
Lietuvoje – vos vienas šuo vedlys akliesiems, Europoje – daugiau nei 20 000
Lietuvoje yra vos vienas žmogus su regos negalia, kuris naudojasi šuns vedlio pagalba. Valstybė, kitaip nei kitose Europ...
Micelinio vandens gerbėjams teks prisiminti vieną taisyklę
Veido odos priežiūra svarbi visais metų laikais. Nors keičiantis sezonams jos priežiūros taisyklės šiek tiek kinta, vien...
Vaistininkų kasdienybė: pacientai ieško kačių maisto, pėdkelnių, sulaukia keistų klausimų
Nors daugelis gyventojų į vaistines užsuka įsigyti vaistų bei gauti naudingų sveikatos patarimų, tačiau netrūksta ir neį...
Medicinos pagalba, vaistų pirkimas užsienyje ir išleistų pinigų kompensavimas
Balandžio 18-ąją minima Europos pacientų teisių diena, kurios tikslas – atkreipti piliečių, valstybinių bei nevyri...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų