Sekmadienis, 2025.07.06
Reklama

Daugiausia vaistų suvartoja Širvintų, mažiausiai – Šalčininkų gyventojai

Šaltinis: vlmedicina | 2016-10-31 11:26:05

Valstybinės ligonių kasos Prie Sveikatos apsaugos ministerijos atlikta kompensuojamųjų vaistų suvartojimo analizė parodė, kad regioniniai mūsų šalies gyventojų vaistų vartojimo ypatumai ir toliau išlieka. Štai praėjusiais metais daugiausiai kompensuojamųjų vaistų suvartojo Širvintų (683), Vilkaviškio (646), o mažiausiai – Šalčininkų (399), Šilalės (420) ir Neringos (443) savivaldybių gyventojai.

© Graphicstock.com

Ši analizė, kaip ir kasmet, atlikta vadovaujantis Pasaulio sveikatos organizacijos patvirtinta metodologija, kai vaistų suvartojimas apskaičiuotas pagal nustatytą vidutinį terapinį dienos dozės skaičių, tenkantį 1000 gyventojų per vieną dieną.

„Nepaisant to, kad kompensuojamiesiems vaistams kasmet skiriama vis daugiau Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų, žmonės už juos taip pat sumoka brangiai. Štai 2015 m. už kompensuojamuosius vaistus vienam gyventojui per metus atitekdavo apie 72 eurus PSDF lėšų, tuo tarpu patys gyventojai primokėdavo apie 18 eurų“, – sako K. Garuolienė.

Anot VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vedėjos Kristinos Garuolienės, praėjusiais metais vidutiniškai Lietuvoje 1000 gyventojų per dieną suvartojo 1046 dienos dozės vaistų, iš kurių 476 – nekompensuojami, o 570 – kompensuojami PSDF lėšomis. Iš viso kompensuojamuosius vaistus Lietuvoje vartojo daugiau kaip 1,2 mln. žmonių, t. y. 40 proc. šalies gyventojų.

Jos teigimu, pernai žmonės daugiausiai vartojo kardiologinių vaistų (440), arba tai reiškia, kad 44 proc. šalies gyventojų kasdien išgėrė dienos dozę kardiologinių vaistų. Be to, šios grupės vaistų yra kompensuojama daugiausiai – net 83 proc.

„Antroje vietoje pagal suvartotą vaistų kiekį yra nervų sistemą veikiantys vaistai (154), t.y. 15 proc. Lietuvos gyventojų praėjusiais metais kasdien išgėrė dienos dozę šių vaistų. PSDF lėšomis jų kompensuojama 38 procentų. Trečioje vietoje pagal suvartotą vaistų kiekį atsidūrė vaistai virškinimo traktui ir cukriniam diabetui gydyti (125), kurių kompensuojama 38 procentai“, – teigia K. Garuolienė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Gimdos miomos: keturios aktualijos, kurias turėtų žinoti kiekviena moteris
Gimdos miomos – tai gerybiniai, gerai apriboti ir hormonams pavaldūs lygiųjų raumenų ir jungiamojo audinio ląsteli...
Vieno danties praradimas – delsti negalima
Netekus vos vieno danties, daugelis žmonių linkę numoti ranka – juk tai tik nedidelis tarpelis, ypač jei jis nėra...
Nematomi sparnai: skrydžio saugumas prasideda prieš jums pakylant
Vasara – atostogų ir kelionių lėktuvais metas. Atsisėdę į patogią kėdę lėktuve ir prisisegę saugos diržus, retai s...
Kai liga paliečia vaiko smegenis: gydymo kelias, komandos darbas ir viltis ateičiai
Ši publikacija – apie centrinės sistemos navikus. Kviečiame susipažinti su Vilniaus universiteto ligoninės Santaro...
Spinalinės raumenų atrofijos gydymas sugrąžina visavertį gyvenimą
Kauno klinikų pacientas Edgaras prisimena, kad būdamas aktyvus, sportą mėgstantis paauglys ėmė vis dažniau vengti fizinė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų