Sekmadienis, 2025.07.06
Reklama

Daugiametė saulutė liaudies medicinoje: ko dar nežinojome

Šaltinis: vlmedicina | 2016-05-02 16:50:35

Daugiametė saulutė (Bellis perennis) – daugeliui gerai pažįstamas augalas, smulkiais kukliais žiedeliais nusėjantis kiemą ar pievelę jau balandžio mėnesį. Pasirodo, šis bemaž iki rudens žydintis greitai besidauginantis, nelepus, atsparus mindymui augalėlis ne tik džiugina akį, bet ir padeda palaikyti sveikatą.

Daugiametės saulutės. © VLMEDICINA.LT (G. Privedienės) nuotr.

Liaudies medicinoje naudojama antžeminė saulučių dalis: lapai ir žiedeliai. Juose yra eterinių aliejų, saponinų, inulino, organiznių rūgščių, kartumynų, kalio, fosforo, magnio, kalcio, geležies, vitamino A ir kt. naudingų medžiagų.

Vartojama kaip atsikosėjimą skatinanti ir priešuždegiminė priemonė sergant viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, bronchitu, bronchine astma, tuberkulioze. Šiais atvejais padeda ir karštį mažinanti augalo savybė.

Kaip šlapimą varanti ir priešuždegiminė priemonė nuo senų laikų vartota ir sergant inkstų, šlapimo pūslės ligomis, poliartritu.

Sergantiems kepenų ir tulžies pūslės ligomis saulutės irgi naudingos, nes turi tulžies išsiskyrimą skatinančių savybių. Teigiama, kad augalas taip pat turi kraujavimą stabdančių ypatybių ir šiuo tikslu naudojamas tiek į vidų, tiek išoriškai.

Kaip vartoti? Pasidarykime antpilą : 3 arbatiniai šaukšteliai žolės užpilama stikline kambario temperatūros vandens. Palaikoma 3—4 val., nukošiama ir išgeriama per tris kartus lygiomis dalimis per dieną.

Tokį antpilą galima vartoti ir išoriškai. Tačiau dažniausiai tam tikslui naudojama labiau koncentruotas antpilas iš 6 šaukštelių žaliavos. Antpilas naudojamas vonelėms, spuogų garinimui, kompresams nuo furunkulų, sunkiai gyjančių žaizdų, sumušimų, kraujosruvų, mėlynių, patinimų.

Daugiametė saulutė naudojama ir homeopatijoje.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (2). Jūs dar nebalsavote
(2)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Gimdos miomos: keturios aktualijos, kurias turėtų žinoti kiekviena moteris
Gimdos miomos – tai gerybiniai, gerai apriboti ir hormonams pavaldūs lygiųjų raumenų ir jungiamojo audinio ląsteli...
Vieno danties praradimas – delsti negalima
Netekus vos vieno danties, daugelis žmonių linkę numoti ranka – juk tai tik nedidelis tarpelis, ypač jei jis nėra...
Nematomi sparnai: skrydžio saugumas prasideda prieš jums pakylant
Vasara – atostogų ir kelionių lėktuvais metas. Atsisėdę į patogią kėdę lėktuve ir prisisegę saugos diržus, retai s...
Kai liga paliečia vaiko smegenis: gydymo kelias, komandos darbas ir viltis ateičiai
Ši publikacija – apie centrinės sistemos navikus. Kviečiame susipažinti su Vilniaus universiteto ligoninės Santaro...
Spinalinės raumenų atrofijos gydymas sugrąžina visavertį gyvenimą
Kauno klinikų pacientas Edgaras prisimena, kad būdamas aktyvus, sportą mėgstantis paauglys ėmė vis dažniau vengti fizinė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų