Ketvirtadienis, 2024.04.18
Reklama

Bičių pikis - nuo daugelio ligų

2016-11-03 09:48:19

Bičių pikis (propolis) – tai medžiaga, pasižyminti dideliu biologiniu aktyvumu ir plačiai naudojama medicininėje praktikoje nuo senų laikų.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Tinklalapis econet.ru pateikia receptus su bičių pikiu ir tikina, kad jie padės susitvarkyti su gausybe susirgimų.

Bičių sukurtas vaistas

Bičių pikis – tai natūralių, biologiškai aktyvių medžiagų, kurias nuo įvairių medžių surenka bitės, kompleksas. Bitės šias sakingas medžiagas sumaišo su savo seilėmis, kurių fermentai apvirškintą masę sumaišo su vašku. Taip pagamintas bičių pikis naudojamas koriams sutvirtinti ir dezinfekuoti, avilio plyšiams užpildyti, svetimkūniams balzamuoti.

Šios medžiagos gydomąjį efektą nulemia daugybė biologiškai veiklių junginių, įeinančių į jo sudėtį. Daugiausia bičių pikyje randama polifenolinių junginių, iš kurių pagrindinę dalį sudaro flavonoidai. Svarbios yra aromatinės rūgštys ir jų esteriai, eteriniai aliejai, mikroelementai, vitaminai ir aminorūgštys. Šios medžiagos dalyvauja fiziologiniuose organizmo procesuose bei imunologinėse reakcijose ir yra būtinos organizmo gyvybinėms funkcijoms palaikyti.

Gydymo tikslams vaistinėje galima įsigyti 10, 20, 30 proc. spiritinį ar 20 proc. aliejinį bičių pikio tirpalą. Bitininkai turi ir natūralaus, neapdoroto bičių pikio, jį mažomis dozėmis taip pat galima vartoti ligų profilaktikai bei gydymui.

Aterosklerozė

Bičių pikio (10 proc. spiritinio ekstrakto) – 30 ml;

Česnako – 200 g;

Medaus – 50 g;

Debesylo nuoviro.

Pasiruoškite debesylo nuovirą. Paimkite sausą susmulkintą debesylo šaknį, sudėkite į tamsaus stiklo indą ir užpilkite spiritu, palikite tamsioje vietoje pritraukti 20 dienų. Nukoškite. Gautą debesylo nuovirą sumaišykite su bičių pikio spiritiniu ekstraktu ir kitomis sudedamosiomis dalimis. Vartokite po 25–30 lašų 2–3 kartus per dieną. Preparatas veiksmingas ir esant plaučių ar virškinimo trakto – žarnyno susirgimams.

Esant aterosklerozei, išeminei širdies ligai, svaigstant galvai, hipertonijai, širdies permušimams, miego sutrikimams rekomenduojama vartoti tokį mišinį:

Bičių pikis (20 proc. spiritinio ekstrakto) – 1 dalis;

Gudobelė (tinktūra) – 1 dalis.

Gudobelės tinktūrą sumaišykite su bičių pikio ekstraktu ir vartokite po 20–30 lašų 2–3 kartus per dieną 20–30 minučių prieš valgį. Preparatas tonizuoja širdies raumenį, sustiprina širdies veiklą, padeda normalizuoti ritmą, gerina miegą, sumažina padidėjusį kraujospūdį.

Venų ligos

Sutrikus periferinei venų kraujotakai liaudies medicina rekomenduoja vartoti tokį preparatą: bičių pikį (20 proc. spiritinio ekstrakto) vartokite su pienu arba arbata 3 kartus per dieną prieš valgį. Rekomenduojama vartoti 15–20 dienų. Šį kursą galima kartoti kas 3–4 mėnesius.

Angina

Bičių pikis (10 proc. spiritinio ekstrakto) – 20–30 lašų;

Jonažolė – 1 šaukštas.

Sausą, susmulkintą jonažolę užpilkite stikline verdančio vandens, palaikykite 15 min. virš verdančio vandens ir palikite 30–40 min., kad lėtai atvėstų. Perkoškite. Įmaišykite bičių pikio ekstraktą ir vartokite šiltą. Skalavimai šiuo tirpalu labai veiksmingi, nes turi stiprų antimikrobinį ir priešuždegiminį poveikį.

Burnos gleivinės uždegimai

Sergant angina, tonzilitu, faringitu, laringitu bičių pikį galima vartoti natūralų, neapdorotą. Rekomenduojama 20 min. kramtyti gabalėlį (3–4 g) bičių pikio 2–3 kartus per dieną. Jei kankina gleivinės uždegimas ar norite nuo to apsisaugoti, pasigaminkite skalavimo tirpalą:

Bičių pikio (20 proc. spiritinio tirpalo) – 40 lašų;

Gysločio lapų – 1 šaukštas.

Sausus, susmulkintus gysločio lapus užpilkite stikline verdančio vandens ir pavirkite 10–15 minučių, palikite pritraukti 1 val. Tada įpilkite bičių pikio ir skalaukite burną.

Esant anksčiau paminėtiems susirgimams, ypač jeigu jie tapo lėtiniais, galite išbandyti dar vieną receptą:

Bičių pikis (10 proc. spiritinio ekstrakto) – 10 ml;

Medus – 100 g;

Alijošiaus sultys – 30 g.

Viską sumaišykite ir gautą mišinį naudokite kasdien, 2 kartus per dieną, apie 20–30 dienų.

Parodontozė

Medus su bičių pikiu – 1 šaukštelis;

Ajerų šaknys – 0,3–0,5 g.

Reikia 3 kartus per dieną kramtyti ajerų šaknų miltelius, kursas 5–7 dienos. Tuo pat metu reikia vartoti medų su bičių pikiu, laikyti jį burnoje, kol jis visiškai ištirpsta, 2–3 kartus per dieną.

Jei maudžia dantį

Manoma, kad eteriniai bičių pikio aliejai pasižymi didesniu skausmą malšinančiu poveikiu nei anestezijai naudojami vaistai. Jo ekstraktai jau taikomi ir odontologų praktikoje.

Jei maudžia dantį, paimkite žirnio dydžio natūralų bičių pikio gabalėlį, jį pridėkite prie danties šaknies ir laikykite, kol skausmas nurims.

Jeigu skauda dantį, iš pradžių paskalaukite burną druskos tirpalu (1 šaukštelis druskos tirpinamas pusėje stiklinės vandens), o po to mažą gabalėlį bičių pikio (mažojo pirštelio nago dydžio) užkiškite už žando, bet priešingoje pusėje nei yra skaudantis dantis. Tai veiksmingas būdas, jei naudojate geros kokybės bičių pikį. Burnoje jis sukelia lengvą perštėjimą ir nedidelį liežuvio nutirpimą.

Virškinimo trakto ligos

Propolio – 100 g;

Pieno – 1,5 l.

Šviežią, nepasterizuotą pieną užvirinkite, nukelkite nuo ugnies ir atvėsinkite iki 60–70ºC, įdėkite bičių pikio ir maišykite, kol jis visiškai ištirps, tada perkoškite. Kai pienas atvės, nuo paviršiaus nuimkite susidariusį vaško sluoksnį. Propolio pieną rekomenduojama vartoti po 100 ml 3–4 kartus per dieną 30 min. prieš valgį.

Lėtinis gastritas ir sumažėjęs skrandžio rūgštingumas

Propolio (10 proc. spiritinio ekstrakto) – 7 ml;

Medaus – 78 g;

Plunksninės kalankės sulčių – 15 ml.

Sumaišykite visas sudedamąsias dalis inde, kurį bus galima laikyti virš karšto vandens (45º C) puodo (tokia garų vonelė). Maišykite 20–30 min. Gauta emulsija bus grietinės konsistencijos ir malonaus kvapo. Laikykite tamsaus stiklo indeliuose. Vartokite po 1 šaukštelį 3 kartus per dieną valandą prieš valgį. Gydymo kursas 1–2 mėnesiai.

Skrandžio opa

Bičių pikio (30 proc. spiritinio ekstrakto) – 1 šaukštelio;

Vandens – 50 ml.

Bičių pikį sumaišykite su vandeniu ir gautą mišinį gerkite valandą iki pusryčių. Gydymo kursas 2–3 savaitės.

Esant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opai, išbandykite receptą su sviestu:

Bičių pikio – 100 g;

Sviesto – 1 kg.

Sviestą ištirpdykite ir užvirinkite emaliuotame puode. Nenuimant nuo ugnies sudėkite susmulkintą bičių pikį. Virkite 15 min. Perkoškite per 1 marlės sluoksnį ir vartokite po 1 šaukštelį 3 kartus per dieną valandą prieš valgį. Gydymo kursas – 3 savaitės.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti ir apie 70 įvairių simptomų
Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Vis dėlto svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja ter...
Lietuvoje – vos vienas šuo vedlys akliesiems, Europoje – daugiau nei 20 000
Lietuvoje yra vos vienas žmogus su regos negalia, kuris naudojasi šuns vedlio pagalba. Valstybė, kitaip nei kitose Europ...
Micelinio vandens gerbėjams teks prisiminti vieną taisyklę
Veido odos priežiūra svarbi visais metų laikais. Nors keičiantis sezonams jos priežiūros taisyklės šiek tiek kinta, vien...
Vaistininkų kasdienybė: pacientai ieško kačių maisto, pėdkelnių, sulaukia keistų klausimų
Nors daugelis gyventojų į vaistines užsuka įsigyti vaistų bei gauti naudingų sveikatos patarimų, tačiau netrūksta ir neį...
Medicinos pagalba, vaistų pirkimas užsienyje ir išleistų pinigų kompensavimas
Balandžio 18-ąją minima Europos pacientų teisių diena, kurios tikslas – atkreipti piliečių, valstybinių bei nevyri...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų