Šeštadienis, 2024.04.20
Reklama

Atpažinti ir stebėti kraujo ligas moko tradicinė konferencija

Šaltinis: vlmedicina | 2018-10-17 10:53:57

Šeštą kartą rengiama konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“ šiemet vyks spalio 25 d. Tradiciniu tapusiame renginyje bus pateikta naujausia informacija apie onkohematologinių ligų gydymą pacientams, jų artimiesiems ir bendrosios praktikos gydytojams bei slaugytojams.

Pranešimo autorių nuotr.

Konferencijos tikslas – skatinti pažinti kraujo ligas, pateikti aktualią ir naujausią informaciją apie onkohematologinių ligų diagnostiką, gydymo eigą ir rezultatus, taip pat aptarti onkologiniams pacientams svarbius mitybos, fizinio aktyvumo klausimus. Šeštą kartą organizuojamu renginiu asociacija „Kraujas“ siekia įtvirtinti platesnį visuomenės supratimą apie tai, kad piktybinė kraujo liga nėra nuosprendis diagnozę išgirstantiems pacientams, o ligos suvaldymas – tai nuoseklaus ir pozityvaus dialogo tarp daug apie savo ligą žinančio paciento ir jį gydančio gydytojo kūrimas.

„Konferencija suvienija gydytojus, pacientus bei jų artimuosius tam, kad suteiktų reikiamų žinių ir sutelktų bendrai veiklai, atskleistų būdus, kaip padėti sau susirgus onkologine liga. Skatiname pacientus domėtis savo liga, gydymo naujovėmis, išsakyti jiems rūpimas temas, o aktualius klausimus aptarti su gydytojais“, – sakė asociacijos „Kraujas“ pirmininkė Ieva Drėgvienė.

Pasak jos, dėka pažangios diagnostikos ir inovatyvių gydymo metodų vis daugiau onkologinių ligonių pasveiksta ir gyvena visavertį gyvenimą, tačiau gydymo rezultatai priklauso ir nuo paciento žinių bei noro bendradarbiauti su gydytojais.

„Svarbu kaip pacientas vykdo nurodymus, laikosi gydymo režimo, bendrauja su juo besirūpinančia medikų komanda. Pastebime, jog pasitikėjimas gydytojais, jų pastangų vertinimas ir glaudus bendradarbiavimas lemia geresnius rezultatus. Efektyvus gydymas naujausiais metodais, bendravimo galia ir žinios – tai svarbiausi dalykai, padedantys įveikti onkologinę ligą, kuriuos turėtų prisiminti pacientas“, – kalbėjo I. Drėgvienė.

Spalio 25 d. Vilniuje vyks dvi konferencijos „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“ dalys. Viena bus skirta pacientams ir jų artimiesiems, kita – bendrosios praktikos gydytojams ir slaugytojams.

Pacientams ir jų artimiesiems skirtoje konferencijos dalyje gydytojai hematologai pateiks naujausią informaciją apie lėtinę limfoleukemiją, mielominę ligą, paraproteinemijas, ūmines leukemijas ir limfomas. Dalyviai išgirs pranešimus mitybos, fizinio aktyvumo, molekulinės diagnostikos ir genetikos onkologijoje temomis, taip pat bus aptarta, kaip perskaityti bendrą kraujo tyrimą bei nepasiklysti tarp vaistų ir maisto papildų. Kaip ir kasmet, pacientai turi išskirtinę galimybę iš anksto medikams užduoti rūpimus klausimus, kurie konferencijos metu bus pateikti anonimiškai.

Konferencijos dalyje, skirtoje medicinos specialistams, VUL Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro gydytojai pristatys pranešimus apie piktybines kraujo ligas (limfomas, lėtinę limfoleukemiją, mielominę ligą, paraproteinemijas), molekulinę diagnostiką ir genetiką onkologijoje, krešėjimo sutrikimus, mitybą sergant onkologine liga.

Konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“ vyks spalio 25 d. „Holiday Inn“ viešbutyje. Dalyvavimas renginyje yra nemokamas, tačiau reikalinga išankstinė registracija.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: kraujo ligos
Kategorijos: Renginiai
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų