Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Žiedų esencijos – savęs pažinimui ir savigydai (1)

Akvilė Vitkauskaitė | 2015-07-22 15:00:59

„Dažnai žmonės, pamatę dėžutę su Bacho žiedų esencijomis, pamano, kad tai aromaterapija, skuba uostyti, bet šios esencijos su aromaterapija neturi nieko bendro“, - teigia Rūta Lenkauskienė, sertifikuota Bacho žiedų terapijos praktikė Lietuvoje. Žinių įgijusi paties dr. Edwardo Bacho terapijos atradimo ir formavimosi vietoje Didžiosios Britanijos provincijoje moteris pasakoja apie unikalią terapiją sukūrusią asmenybę, atskleidžia viską apie patį gydymą ir tikina, kad žmogus pats turi atrasti kelią į savigydą.

 

Rūta Lenkauskienė
„Pati Bacho terapijos sistema pasižymi paprastumu, kaip ir pati gamta“, - sako Rūta Lenkauskienė. Asmeninio archyvo nuotr.

 

Gamta – tai, ko reikia žmogui               

Britų kilmės gydytojas, chirurgas Edvardas Bachas (1886-1936), neradęs atsakymų į savo pacientų gydymui reikšmingus klausimus, savo gyvenimą skyrė paieškoms, kurios baigėsi žiedų terapijos sukūrimu.

Pasak R. Lenkauskienės, E. Bachas buvo labai jautri asmenybė, turėjo stiprų ryšį su gamta, todėl suvokė, kokia gamta reikalinga žmogui.

„Pamatęs rytinę rasotą žolę ir atkreipęs dėmesį į vieną išsiskyrusį žolės stiebelį, kuris buvo pasipuošęs it stiklo lašeliu, persmelktu saulės šviesos, pajuto, kad žmogui padėti gali būtent augalai, tyras šaltinio vanduo ir saulės energija“, - sako ji.

Vanduo ir saulės šviesa– tai, be ko gyvybė žemėje tiesiog neegzistuotų. Šis pajutimas ir paskatino sukurti subtilią augalo energiją išgaunančią terapiją.

Bacho žiedų terapijos praktikė teigia, kad kiekvienas augalas perduoda savo energiją, o kad būtų išgaunama žiedų esencija, turi būti surinkti reikiami augalų žiedai, kurie vėliau merkiami į šaltinio vandenį ir laikomi saulės šviesoje apie 3 valandas.

„Tada žiedai išimami, padaroma ištrauka, o kad vanduo nesurūgtų, naudojamas aukščiausios kokybės grynas vynuogių brendis. Taip išgaunama vadinama „motininė esencija“. Jei netoleruojate alkoholio, vynuogių brendis, kaip konservantas, pakeičiamas gliceroliu“, - tikina R. Lenkauskienė.

Paliko senąjį gyvenimą

Kaip teigia praktikė, pats E. Bachas susirgo sunkia liga, buvo išoperuotas, o po operacijos jam prognozavo tik kelis mėnesius gyvenimo. Palikęs savo gyvenimą Londone iškeliavo gyventi į provinciją ir išgyveno dar du dešimtmečius.

„Jau studijuodamas mediciną jis žinojo, kad gaunamos žinios nepatenkins jo žinių poreikio. Dr. E. Bachas domėjosi Ajurveda, kinų medicina, homeopatija. Kaip pats rašė, uždarė duris senajam gyvenimui ir išmetė visus mėgintuvėlius“, - apie tai, kas atvedė į Bacho žiedų terapijos atradimus, pasakoja R. Lenkauskienė.

38 esencijos

Bacho žiedų terapiją sudaro 38 esencijos. „Kodėl būtent 38? Todėl, kad žmogus turi būtent 38 neigiamas emocijas. Gydytojas Bachas kiekvieną esenciją atrado per savo asmeninės kančios kelią: jis tol ieškojo augalų, kurie padėtų pasijusti geriau, kol galiausiai atrasdavo“, - tikina R. Lenkauskienė.

Pasak terapijos praktikės, teigiami rezultatai, kuriuos pajuto pats, o vėliau ir jo pacientai, paskatino tolesnėms paieškoms. „Į dr. Bacho žiedų terapiją įeina 37 augalų esencijos, o 38-oji esencija – kalnų vanduo“.

R. Lenkauskienė pasakoja, kad kai dr. E. Bachas galiausiai atliko visus savo atradimus, sudegino visus savo raštus ir paliko tik tai, kas svarbiausia.

„Pati Bacho terapijos sistema pasižymi paprastumu, kaip ir pati gamta. Išalkai – nusiskini obuolį, ištroškai – išgeri vandens“, - aiškina moteris.

Dr. Bachas, pristatęs savo terapiją ir atradimus, nesulaukė akademinės medicinos visuomenės supratimo ir palaikymo, bet tai neužkirto kelio jo pasekėjų gretų augimui. Ir jie jau 80 metų visame pasaulyje moko šios terapijos pagrindų.

Sielos ir proto konfliktas

„Jeigu viduje harmonija – žmogus jaučiasi sveikas, yra glaudus ryšys tarp laimės ir sveikatos“, - tiki R. Lenkauskienė.

Dažniausiai žmogus, pasiskaitęs apie kiekvieną dr. Bacho žiedų terapijos augalą, atranda ir savo problemą. „Dr. Bacho žiedų terapijos pagrindas yra savęs pažinimas ir savigyda. Ligos šaknys nėra materialios, o skausmai yra galutinė stotelė ilgame kelyje“.

Moteris sako, kad ligos priežastys yra konfliktas tarp proto ir sielos. „Skausmas ar liga yra sielos žinutė, kad žmogus kažką daro neteisingai. Jei protas mums sako, kad turime daryti vieną ar kitą, nes taip reikia ar kažkas taip pasakė, siela imasi savo veiksmų, juk ji nebyli“, - tvirtai tiki ji.

R. Lenkauskienė įžvelgia, kad nors liga ir žiauri, bet ji padaro gerą darbą parodydama žmogaus trūkumus ir ydas, tokias kaip puikybė, neapykanta, egoizmas, nemokšiškumas, godumas ir kitas.

„Norint išgyti reikia savo ydą iškelti į paviršių, tačiau savęs per daug nesmerkti ir paversti ją dorybe“.

7 neigiamos emocijos

Dr. Bacho žiedų terapija – tai natūralus ir švelnus gydymas, o poveikis atsiskleidžia emociniame lygmenyje.

„Kiekviena emocija yra atskira cheminė reakcija. Pagrindinės neigiamos emocijos yra septynios: baimės, nepakankamas susidomėjimas dabartimi, vienišumas, liūdesys ir neviltis, neapsisprendimas ir neužtikrintumas, per didelis rūpestis kitais ir per didelis jautrumas išoriniam poveikiui“, - dėsto R. Lenkauskienė.

Pasak jos, žmogus suvokdamas savo ydas save gydo ir vyksta lyg svogūno lupimo procesas, kai nulupus kiekvieną sluoksnį artėjama prie centro, vis labiau atsikratant savo ydų, kurios neretais atvejais gali slėptis viena už kitos.

„Terapija gydo ir nuo psichologinių problemų, tokių kaip nerimas, tarpusavio ar vidiniai konfliktai, ir sudėtingų reakcijų į stresines situacijas“, - prideda praktikė.

Darbas su savimi

Šio gydymo pagrindiniai principai yra 50 proc. darbo su savimi ir 50 proc. tinkamų esencijų vartojimas.

„Tai holistinis požiūris - gydomas žmogus, o ne liga. Tokia terapija ne tik sumažina neigiamas emocijas, bet ir padeda stiprėti ir augti teigiamoms – intuicijai, kūrybingumui ir daugybei kitų“, - tvirtina R. Lenkauskienė ir priduria, kad dr. Bacho žiedų terapija taikoma ir gyvūnams bei augalams.

Kiekvienam žmogui kuriama individuali esencija, atitinkanti būtent to žmogaus, tos akimirkos emocijas.

„Iš viso yra per 200 000 mišinių, o kiekviename mišinyje nėra maišoma daugiau nei 7 emocijas atitinkančių augalų esencijos. Kiekvienai emocijai naudojamas atitinkamas augalas padeda atsikratyti neigiamų emocijų ir sukurti atitinkamas teigiamas, pavyzdžiui, vienišumo atveju padedama pereiti prie lengvo santykių užmezgimo ar liūdesio ir nevilties atveju – prie džiaugsmo ir vilties atradimo“, - atskleidžia pašnekovė.

E. Bachas netvirtino, kad terapija gydo nuo vėžio, bet nerimas, baimės, depresija turi įtakos fiziniam kitimui, todėl ryšys tarp ligos ir terapijos efektyvumo labai glaudus, o, pasak R. Lenkauskienės, teigiama emocinė būsena po ligos, norint greičiau atsistoti ant kojų, – vitališka.

Kaip vartoti?

Lašelius reikia vartoti 4 kartus per dieną po 4–6 lašelius tol, kol pasijusite geriau, pajusite atsikratę savo bėdos.

„Žmonės tai pajunta intuityviai, dažnai sako, kad po 3–4 savaičių tiesiog pamiršta išgerti lašų, o tai ir yra vienas pirmųjų požymių, kad problema traukiasi. Kiekvienas save gydome geriausiai, kadangi turime įgimtą vidinį žinojimą, ko mums reikia“, - tiki terapijos praktikė.

Prie 38 Bacho žiedų terapijos esencijų yra ir 39-oji – buteliukas gelbėtojas. „Jis gelbsti kai ištinka netikėta stresinė situacija ir stresas tampa sunkiai valdomas. Ir taip, galima sakyti, kad šiuo atveju buteliukas gelbėtojas veikia kaip placebas“, - atvirauja moteris.

Negydyti kitų

Kiekviena liga padeda augti ir tobulėti, o apie tai kalba ne tik dr. E. Bachas, bet ir daugybė kitų mąstytojų. „Svarbu įsisąmoninti, kad norint išgyti, reikia pačiam įdėti labai daug pastangų ir ieškoti kelio, kaip save tobulinti iš vidaus, neprašant to iš kitų“, - dėsto R. Lenkauskienė.

Pasak jos, vaikus taip pat galima gydyti šia terapija, bet jiems reikia viską išaiškinti, kad suvoktų, ką reikia daryti ir kokia yra gydymo esmė.

„Dr. Bacho žiedų terapija nebus veiksminga, jei žmogus pats nenorės įdėti pastangų, todėl kito pagydyti slapčiomis, pavyzdžiui, lašinant lašiukus į arbatą, nes jūs manote, kad jam reikia padėti atsikratyti atitinkamos problemos, neįmanoma. Tai rodo, kad jums reikia savigydos, kadangi jus apėmusi viena iš 7 pagrindinių neigiamų emocijų – per didelis rūpestis kitais“, - išvadas daro R. Lenkauskienė.


VLmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų