Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Želmenų sultys: sveika daugeliui, bet tik ne sergantiesiems vėžiu(3)

Mindaugas Savickas | 2013-06-20 00:01:00

Į sveikatą, ligas ir gijimą esama įvairių požiūrių. Vieni daugiau linkę pasitikėti įrodymais pagrįstos medicinos sprendimais, kiti ieško papildomų, alternatyvių sveikatinimosi būdų. Šis pasirinkimas ypač aktualus sunkių onkologinių ligų užkluptiems žmonėms. Vienas iš kontroversiškų klausimų, su kuriuo susiduriama, – ar galima sergant vėžiu gerti daugybę vitaminų ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų turinčių kviečių želmenų sulčių. Nors šviesaus atminimo gyduolės, žaliavalgės Onos Varapickaitės ir Viktoro Kulvinsko JAV Floridos valstijoje įkurto sveikos gyvensenos Hipokrato instituto atstovai tikina, kad želmenų sultys naudingos sergant vėžiu, mokslininkai onkologai įspėja: būdamos biologiškai aktyvios, šios sultys gali sutrukdyti gydymo procesui, o pasveikus – paskatinti vėžio atsinaujinimą.

Grikių daigai
Hipokrato sveikatos instituto atstovai tikina, kad jaunų augalų daigai stiprina imunitetą, tačiau specialistai perspėja, kad juos vartoti vėžiu sergantiems žmonėms pavojinga. Algirdo Kubaičio nuotr.

Siūlo vartoti ir sergant vėžiu

Kalbėdamas apie gyvo maisto ir želmenų sulčių vartojimą, Hipokrato instituto direktorius dr. Brian Clement teigia:

„Mes Hipokrato sveikatos institute Floridoje, kurį įkūrė Ann Wigmore (Ona Varapickaitė) ir Viktoras Kulvinskas, jau daugiau kaip 40 metų imuninės sistemos stiprinimui ir organizmo regeneracijai vartojame gyvą maistą: kviečių želmenų sultis bei jaunus augalų daigus. Mūsų pacientai – tai ligoniai, sergantys visomis žmonijai žinomomis vėžio formomis. Nė viena gydymo ar sveikatingumo įstaiga pasaulyje negali pasigirti tokiu skaičiumi nuo vėžio pasveikusių žmonių, kaip Hipokrato institutas“.

„Mes jau keturis dešimtmečius stebime dešimčių tūkstančių pacientų reakciją į kviečių želmenų sultis. Nėra jokių kontraindikacijų. Absurdiška aiškinti, kad jos gali sukelti kokių nors problemų. Jos yra galingas gydantis įrankis, prisotintas antioksidantų ir baltymų. Želmenų fitocheminis poveikis organizmui yra dažnai stulbinantis ir viską apimantis. Mūsų tyrimai ir praktika rodo, kad tik 3 proc. žmonių yra alergiški kviečių želmenų sultims. Jas toleruoja ir žmonės, kurie yra alergiški gliutenui. Siekiant didinti imunitetą, vartoti želmenų sultis reikia pradžioje po kelis lašus per dieną, didinant dozę ir taip per kelis mėnesius pereiti prie 50 ml du kartus per dieną. Želmenų sulčių nerekomenduojama iš karto nuryti. Jas, prieš nuryjant, reikėtų palaikyti burnoje iki 5 minučių“.

Siūlo neklaidinti žmonių

Vilniaus universiteto Onkologijos instituto fitoterapeutas, onkologas profesorius Juozas Ruolia nesiėmė vertinti Hipokrato instituto atstovų kompetencijos ir pasisakymų, bet pabrėžė, kad esama daugybės žmones apgaudinėjančių daigintų grūdų pardavėjų, neturinčių nieko bendra nei su sveikata, nei gydymu.

Anot prof. J. Ruolios, visuose daigintų grūdų ir jų sulčių tyrimuose juoda ant balta parašyta – juose yra augimo hormonų auksinų ir giberelinų, kurie gali paskatinti vėžio vystymąsi. Profesoriaus teigimu, išsamių, patvirtintų mokslinių duomenų apie daigintų grūdų poveikį vėžio vystymuisi dar nėra, bet tikimasi, kad per porą metų į šį klausimą bus patikimai atsakyta.  „Daigintų grūdų sulčių vartojimas sergant vėžiu tampa pasauline problema. Japonų mokslininkai šiuo metu atlieka šių sulčių poveikio vėžiui tyrimus, į indus, kuriuose auga vėžinės ląstelės, pila šių sulčių. Yra 90 vėžinių ląstelių rūšių ir jos visos tiriamos – ar augimo hormonai skatina vėžio ląsteles augti, ar tai tik mitas“, – kalbėjo fitoterapeutas.

Daigai
Žmonėms, labai tikintiems daigintų grūdų ar želmenų sultimis, nedideli kiekiai – keli šių sulčių lašai ar šaukštai per parą pakenkti neturėtų, – sako Juozas Ruolia. Algirdo Kubaičio nuotr.

Kol kas, neturint patikimesnių duomenų, mokslininkas sutiko pasidalinti savo asmenine klinikine patirtimi. „Aš liudiju, kad 80 moterų, gėrusių šias sultimis stiklinėmis, su netikėtai, staiga atsinaujinusiu gimdos, gimdos kaklelio, kiaušidžių vėžiu nuėjo į kapus. Sulčių prekeiviai nemato mirštančių moterų, jos, mirdamos pas juos jau neateina, eina pas mane. Galiu parodyti dokumentus – turiu surinkęs visų šių moterų ligos istorijas, – emocingai kalbėjo fitoterapeutas. – Žinoma, kol patikimais tyrimais ir studijomis neatsakyta į sulčių ir vėžio augimo sąsajų klausimus, taip viskas ir plauks. O kol kas jūs paprašykite visų šių gatvių universitetų savigydos fakultetų „specialistų“, kad nepirštų žmonėms savo sulčių, ypač pirminio vėžio, kol jis radikaliai nepašalintas, atvejais ir tais atvejais, kai vėžys jau išplitęs, „pabėgęs“ į limfmazgius“.

Profesorius sako tiesiai šviesiai – dalis daigintų grūdų ar želmenų sulčių prekeivių yra melagiai. „Sako, kad išsigydė sultimis vėžį, o aš juos pačius mačiau stoviniuojant pas mus spindulinės terapijos, chemoterapijos skyriuose. Vėžys buvo pašalintas kaip priklauso – peiliu, chemija, spinduliu, o lengvatikiams sekamos pasakaitės – esą išsigydžiau sultimis, gydykitės ir jūs. O žmonės, susirgę onkologinėmis ligomis, šių pasakojimų labai klauso, atsiranda ir tokių, kurie patiki“, – piktinosi prof. J. Ruolia.

Tuo pat metu profesorius atkreipia dėmesį, kad žmonėms, labai tikintiems daigintų grūdų ar želmenų sultimis, nedideli kiekiai – keli šių sulčių lašai ar šaukštai per parą, kaip ir siūloma Hipokrato institute, pakenkti neturėtų – jas organizmas pasisavintų, ir tiek.

Daigai
„Visiems apsirijėliams, girtuokliams su pragertomis kepenimis ir smegenimis šios sultys būtų labai naudingos. Bet ne vėžiu sergantiesiems“, - sako Juozas Ruolia. Algirdo Kubaičio nuotr.

Sulčių nauda

Prof. Juozas Ruolia suskumba vardinti atvejus, kuomet saikingas daigintų grūdų ar želmenų sulčių gėrimas būtų naudingas.

„Visiškai kitas reikalas, kai sultys geriamos po insultų, infarktų, sergant inkstų ligomis. Visiems apsirijėliams, girtuokliams su pragertomis kepenimis ir smegenimis šios sultys būtų labai naudingos. Bet ne vėžiu sergantiesiems, kodėl jas bando būtinai įkišti ir jiems? Taip pat svarbu žinoti, kad šių sulčių galima vartoti gurkšnį ar du per valandą, bet ne daugiau, – greitakalbe bėrė profesorius. – Sultis geriant stiklinėmis, atskiedžiami kasos fermentai, nebesugebama virškinti suvalgyto maisto. Net šuva ar katė tai žino – jie pariję nelaka vandens, o guli. Gyvūnai elgiasi protingiau negu kai kurie žmonės“.

Netinka derinti su chemoterapija

Onkoimunologas dr. Marius Strioga kritiškai vertina Hipokrato instituto vadovo teiginį, esą „nė viena gydymo ar sveikatingumo įstaiga pasaulyje negali pasigirti tokiu skaičiumi nuo vėžio pasveikusių žmonių, kaip Hipokrato institutas“. „Nesąmonė. Jeigu jie tikrai būtų tą padarę, jau turėtų ne vieną Nobelio premiją, ir visi tą institutą žinotų“, – kalbėjo onkoimunologas.

Kalbėdamas apie želmenų sulčių vartojimą, mokslininkas pabrėžė, kad medikai nieko prieš jas neturi, ir jos gali būti naudingos sergant daugeliu ligų ar tiesiog vartojamos saikingais kiekiais organizmui stiprinti. Bet jis pabrėžė, kad vėžiu sergančiam žmogui atsisakyti chemoterapijos ir vartoti želmenis jokiu būdu negalima siūlyti. Negana to, chemoterapijos metu šių sulčių vartoti taip pat nereikėtų. „Tai – biologiškai aktyvios medžiagos, kurios gali būti nesuderinamos su chemoterapija“, – kalbėjo dr. M. Strioga.

Nors daigintų grūdų ar želmenų sulčių sąveika su chemoterapija nėra gerai ištirta, dr. M. Strioga pabrėžia, kad ji gali būti pavojinga, ir pateikia kitų tokios sąveikos pavyzdžių: „Turime problemų, kai ligoniai, su mumis nepasitarę, chemoterapijos kurso metu vartoja ugniažolę. Tokiais atvejais chemoterapiją kartais tenka net nutraukti, nes kraujo rodikliai krenta žvėriškai. O sąveika tarp chemoterapijos ir įvairių želmenų sultyse esančių biologiškai aktyvių medžiagų yra, ir tu negali prognozuoti jos pasekmių, – kalbėjo onkoimunologas. –  Čia nėra nieko naujo – yra daug vaistų, kurių negalima vartoti kartu net su greipfrutų sultimis. Šiose sultyse esančios medžiagos slopina kepenų fermentus, kurie metabolizuoja vaistą, ir tokiu būdu vaistas paprasčiausiai perdozuojamas – jis nėra reikiamu greičiu šalinamas iš organizmo“.

Mindaugas Savickas

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Gydymas augalais
skaityti komentarus (3)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Ligonių kasos akinių lęšius kompensuos visiems ikimokyklinio amžiaus vaikams
Netrukus įsigalios akinių lęšių kompensavimo pokyčiai. Nuo balandžio 1-osios visiems vaikams iki 7 metų akinių lęšiai bu...
Supaprastinta siuntimų tvarka lėtinėmis ligomis sergančių pacientų ilgalaikiam stebėjimui
Siekdama toliau mažinti gydytojų administracinę naštą ir trumpinti paciento kelią, Sveikatos apsaugos ministerija atnauj...
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų