Pirmadienis, 2023.12.04
Reklama

Vytenis Andriukaitis: žengiama link dirbtinio intelekto diegimo sveikatos priežiūroje

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-08-25 10:41:39

Išmaniųjų technologijų pagalba valdomi medicininiai prietaisai, miesto gydytojų konsultacijos gyvenantiems atokiai bei aukštesnė medicinos kokybė. Už visa tai turime būti dėkingi vis dažniau į sveikatos apsaugos sistemą diegiamoms skaitmeninėms technologijoms. Eurokomisaro Vytenio Povilo Andriukaičio teigimu, šių technologijų diegimo kaina didelė, bet pacientams teikiama nauda – neabejotina.

Vytenis Andriukaitis. Asmeninio archyvo nuotr.

Didžiausi laimėtojai – pacientai

Terminas „e.sveikata“ dažnai šmėžuoja straipsnių antraštėse bei girdimas iš politikų lūpų, tačiau pastaruoju metu jį keičia platesnė sąvoka „skaitmeninė sveikata“. Ji geriau atspindi visų sveikatos priežiūroje diegiamų sprendimų esmę, teigia technologijų ir verslumo renginyje #SWITCH!apie skaitmenines sveikatos technologijas kalbėsiantis V. Andriukaitis.

„Investicijos į „e.sveikatą“ ir kitų technologijų vystymą reiškia viziją ateičiai. Nors pirminės investicijos gali būti ganėtinai didelės, bet privalome žvelgti į rezultatą ilguoju laikotarpiu – naudą žmonėms ir mūsų sveikatos sistemų tvarumą“, – sako V. Andriukaitis.

Anot eurokomisaro, labiausiai iš skaitmeninių technologijų diegimo sveikatos priežiūroje išlošia pacientai: „Didžiausias laimėjimas yra lengvesnė prieiga prie sveikatos priežiūros paslaugų. Pavyzdžiui, IT sprendimai leidžia atokiose vietovėse gyvenantiems pacientams susisiekti su savo gydytoju skaitmeniniu būdu. Kitas privalumas – geresnė gydymo kokybė ir priežiūros nenutrūkstamumas.

Kompiuterių valdomi medicinos instrumentai leidžia atlikti tikslų gydymą su mažesne invazija į organizmą. Be to, skaitmenizacija leidžia medicininiais duomenimis dalintis ne tik tarp ligoninių, bet ir tarp skirtingų šalių ir regionų, kur yra reikalinga techninė infrastruktūra“, – apie sveikatos sektoriuje diegiamų modernių technologijų naudą kalbėjo pašnekovas.

Jau šiandien pacientų ir gydytojų gyvenimą palengvinantys skaitmeniniai sprendimai ateityje į sveikatos priežiūros sritį įpūs dar daugiau naujovių.

„Šiuo metu skaitmeninės sveikatos sektoriuje vyksta daugybė pokyčių, žengiami žingsniai link dirbtinio intelekto diegimo sveikatos priežiūroje. Dar viena daug žadanti inovacijų sritis yra skaitmeninių sveikatos duomenų panaudojimas tobulinant mediciną ir gerinant gydymą“, – aiškino V. Andriukaitis.

Pasiekimai nevienodi

Pagal skaitmeninių technologijų naudojimą sveikatos priežiūros sistemoje Europos pirmūnėmis šiuo metu yra laikomos Skandinavijos šalys. Na, o iš trijų Baltijos šalių išsiskiria Estija, kurioje aktyvus skaitmeninių sprendimų palaikymas yra tapęs ir politikų darbotvarkės dalimi. Tiesa, V. Andriukaitis teigia pastebėjęs ir pokyčius Lietuvoje.

„Lietuva taip pat žengė žingsnius link skaitmeninių sprendimų integravimo į sveikatos sistemą ir taip pagerino jos pasiekiamumą bei sveikatos priežiūros kokybę“, – teigė Europos Komisijos narys.

Iki šiol nevienodą Europos šalių įsitraukimą į sveikatos sistemos skaitmenizaciją bei šio proceso greitį lemia ir skirtingos šalių finansinės galimybės bei politikų valia. Be to, kai kada iššūkiu naujovių diegimui šalims gali tapti ir mažas gyventojų skaičius.

„Baltijos valstybės, kaip ir daugybė kitų ES šalių, turi palyginti nedaug gyventojų, tad iššūkis yra įkalbėti privačias kompanijas, kad jos pritaikytų savo produktus ir paslaugas mažesnių rinkų poreikiams. Šioje situacijoje pasitarnauti gali ES. Pagerinti konkurencingumą galime imdamiesi priemonių visos ES mastu“, – įsitikinęs V. Andriukaitis.

Daugiau apie elektroninę sveikatą, Europos skaitmeninę politiką bei medicinos technologijų revoliuciją Baltijos regione V. Andriukaitis papasakos rugsėjo 19-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiančiame nemokamame modernių technologijų ir verslumo renginyje #SWITCH!

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Šlapimo pūslės uždegimas: ką daryti, kai vaistai nepadeda?
Šlapimo pūslės uždegimą, dar kitaip vadinamą cistitu, dažnu atveju sukelia bakterijos, tačiau žiemą juo susirgti galima...
Akių perštėjimas ir ašarojimas – ne tik nuovargio požymis
Žiemiški orai ir minusinė temperatūra didina ne tik peršalimo ligų riziką, bet ir tikimybę susidurti su akių problemomis...
3 šildantys gėrimai: pakels nuotaiką ir primins artėjančias šventes
Vienas veiksmingiausių ir skaniausių būdų kovoti su šaltomis žiemos dienomis yra karšti gėrimai. Juos lengva paruošti, t...
Šaltuoju metu suprastėjusi širdies sveikata – ne tik oro, bet ir gyvensenos atgarsis
Kaip šalti orai veikia sergančius širdies ir kraujagyslių ligomis? Kaip sumažinti šalčio keliamą pavojų sveikatai? Klaus...
Chirurgas atskleidė, kokią klaidą dažnas daro tualete: gali sukelti itin nemalonią ligą
Gydytojo proktologo konsultacija daugybei žmonių prilygsta „baubui“, tačiau retai atsižvelgiama į tai, kad p...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų