Ketvirtadienis, 2024.04.25
Reklama

Vyrų šlapimo nelaikymas. Kaip likti aktyviems ir neriboti savo pomėgių?

Šaltinis: vlmedicina | 2023-04-03 11:55:10

Visuomenėje vis dar gajus stereotipas, kad sirgti yra nevyriška. Tad nemažai vyrų apie užklupusius sveikatos sutrikimus ar ligas kalba tik puse lūpų. Jiems ypač sunku prabilti apie šlapimo nelaikymo sutrikimus ir neretai praeina nemažai laiko, kol ryžtasi ieškoti pagalbos.

Vyrai drovisi prabilti apie šlapimo nelaikymą / Pranešimo autorių nuotr.

Šiais laikais yra daugybė galimybių rasti informaciją apie šlapimo nelaikymo gydymo būdus, specialistus ir taikomas priemones. Nereikia kankintis ir sukti galvą dėl sudrėkusių apatinių ar nuo kelių šlapimo lašų atsirandančio nemalonaus kvapo. Šlapimo nelaikymo sutrikimas nėra priežastis riboti savo gyvenimą.

Suteikiamos visos sąlygos gauti kompleksinę pagalbą, padėsiančią sukontroliuoti šlapimo ištekėjimus nuo pirmos sutrikimo dienos. Kol sulauksite specialisto konsultacijos, apsilankykite https://sidabra.lt/brand/12-seni ir įsigykite sugeriamųjų įklotų vyrams – taip tuoj pat susigrąžinsite šlapinimosi kontrolę ir sugrįšite į įprastą gyvenimą.

Pramonės pažanga leidžia kurti ir formuoti gaminius pagal anatomines žmogaus formas, padaryti juos patrauklius ir maksimaliai funkcionalius. Rasite įvairių dydžių ir sugerties laipsnių įklotų vyrams. Jie lipnia juosta tvirtinami į apatinių kelnaičių vidinę priekinę dalį ir nepastebimi net po lengvais vasariniais drabužiais.

Ką svarbu žinoti apie urologinius įklotus vyrams, skirtus šlapimui sugerti:

• pritaikyti vyrų anatominėms formoms;

• galima rinktis skirtingos sugerties įklotus, sugeriančius nuo ~200 iki ~900 ml;

• įkloto vidinis paviršius visada išlieka sausas ir tausoja jautrią genitalijų odą;

• specialūs apsauginiai borteliai apsaugo nuo šlapimo pratekėjimo pro įkloto šonus;

• sudėtyje esantis superabsorbentas saugiai užblokuoja šlapimą įkloto viduje;

• apsaugo nuo nemalonių kvapų, būdingų šlapimo nelaikymui, susidarymo.

Šiuolaikiniai urologiniai įklotai vyrams ypač greitai sugeria ir užblokuoja nevalingai ištekantį šlapimą. Be to, yra labai diskretiški ir nepastebimi, todėl galėsite išsirinkti Jums tinkamiausius. Susigrąžinkite gyvenimo džiaugsmą, tempą, aktyvų laisvalaikį, pomėgius ar tiesiog kasdien dirbkite be streso.

Toliau dalinamės, ką dar tokiu atveju galite padaryti dėl savęs.

Treniruokite šlapimo pūslę

Kai turite hiperaktyvią šlapimo pūslę, galite priprasti šlapintis dažnai arba vos pajutę menkiausią poreikį. Galbūt lankotės tualete, kai išties nenorite, tačiau bijote nelaimingo atsitikimo. Po tokių vizitų šlapimo pūslė pradeda siųsti į smegenis pranešimus pilna net tada, kai ji tokia nėra.

Šlapimo pūslės treniravimas, arba, kaip mėgstama vadinti – perauklėjimas, apima įpročių koregavimą. Į tualetą einate pagal nustatytą grafiką, net jei Jūsų nespiria. Tai leidžia šlapimo pūslei pilnai prisipildyti ir labiau kontroliuoti šį poreikį. Treniravimas įprastai vyksta žemiau išvardytais etapais.

  • Nustatykite savo šlapinimosi būdą. Kelias dienas pildykite dienoraštį, į kurį aprašykite kiekvieną kartą, kai šlapinatės. Gydytojas gali pasinaudoti šiais užrašais ir padėti sudaryti šlapimo pūslės treniravimo tvarkaraštį.
  • Pailginkite šlapinimosi intervalus. Naudodamiesi šlapimo pūslės dienoraščiu, nustatykite laiko tarpą tarp šlapinimosi. Tada pailginkite šį laiką 15 min. Jei šlapinatės kas valandą, pabandykite pailginti šį laiką iki valandos ir 15 min. Palaipsniui ilginkite laiką tarp apsilankymų tualete, kol pasieksite 2-4 val. intervalą.
  • Laikykitės tvarkaraščio. Sudarę tvarkaraštį, pasistenkite jo laikytis. Šlapinkitės iš karto pabudę ryte. Vėliau, jei kyla noras, bet dar ne laikas šlapintis, pasistenkite palaukti. Nukreipkite dėmesį arba naudokite atsipalaidavimo technikas, pavyzdžiui, gilų kvėpavimą.

Jei jaučiate, kad tuoj įvyks nelaimingas atsitikimas, nueikite į tualetą, bet paskui grįžkite prie dienotvarkės. Nenusiminkite, jei kelis pirmuosius kartus nepavyks. Praktikuokitės toliau, ir gebėjimas išlaikyti kontrolę padidės.

Stiprinkite dubens apačią

Dubens dugno raumenys atidaro ir uždaro vamzdelį, kuriuo šlapimas iš šlapimo pūslės patenka į kūno išorę. Šie raumenys taip pat palaiko šlapimo pūslę kasdienės veiklos metu, pavyzdžiui, vaikščiojant, stovint, keliant ir čiaudint.

Tvirti raumenys suteikia šlapimo pūslei reikiamą atramą ir gali užkirsti kelią šlapimo pūslės silpnumui. Net 5-10 min. per dieną trunkantys pratimai pastebimai pagerina dubens dugno būklę ir gali būti lengvai integruojami į asmeninį treniruočių planą.

  • Kėgelio pratimai. Tris sekundes suspauskite dubens dugno raumenis, tarsi bandytumėte sustabdyti šlapimo srovę. Atsipalaiduokite, suskaičiavę iki trijų, ir pakartokite kelis kartus. Pakartokite procedūrą tris ar keturis kartus per dieną, gulėdami, sėdėdami ir stovėdami. Norėdami būti tikri, kad juos atliekate teisingai, paprašykite gydytojo arba slaugytojos, kad padėtų arba nukreiptų pas kineziterapeutą, išmanantį dubens dugno pratimus.
  • Biologinis grįžtamasis ryšys (angl. biofeedback). Padeda treniruoti dubens dugno raumenis. Šalia raumenų esantys jutikliai perduoda įtempimo lygį į kompiuterį, kuris jį rodo ekrane. Toks tiesioginis grįžtamasis ryšys gali padėti greičiau įvaldyti Kėgelio pratimus, nes matysite, ar naudojate reikiamus raumenis. Biologinį grįžtamąjį ryšį galima atlikti su specialistu arba naudojant prietaisą namuose.

Atminkite: prieš pradėdami treniruotę ištuštinkite šlapimo pūslę. Prieš bet kokią įtemptą veiklą, pavyzdžiui, bėgimą, būtinai pasinaudokite tualetu, kad išvengtumėte papildomo krūvio.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Anksti nustatytas imunodeficitas – išgelbėtos gyvybės
Naujagimiams atliekamas imunodeficito tyrimas galėtų vieniems vaikams išgelbėti gyvybę, kitiems – anksti skirti gy...
Smegenų insulto gydymas: intervencinė radiologija – auksinis gydymo standartas
Intervencinės radiologijos specialistai atlieka gyvybiškai svarbų, gyvybę gelbstintį gydymą, kuris yra mažiau invazyvus...
Šuns asistento mokymas kainuoja per 25 tūkst. eurų, bet toks šuo padeda ir fiziškai, ir emociškai
Geriausiu žmogaus draugu vadinami šunys ne tik tampa lygiaverčiais šeimos nariais, bet ir gali padėti žmonėms su negalia...
Dr. T. Sveikata: "Pacientas nėra automobilis, kuriam galiu užsakyti detalę ir žinoti, kad ji tikrai tiks"
„Kiekvienai endoprotezavimo operacijai ruošiamės iš anksto, apgalvojame jos strategiją, dirbame su keliomis kompiu...
Ligonių kasos apmokės dvi modernias priemones sudėtingoms širdies procedūroms
Nuo liepos 1-osios ligonių kasos stacionarines tretines suaugusiųjų intervencinės kardiologijos paslaugas teikiančioms g...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų