Šeštadienis, 2023.06.03
Reklama

Vykstantys į Indiją turėtų pasiskiepyti nuo pasiutligės

2012-06-19 17:27:51

Indijos sveikatos apsaugos ministerija įspėja, kad kiekvienas, kuris planuoja vykti į Indiją, turėtų pasiskiepyti nuo pasiutligės.  Ypač tai svarbu keliautojams, kurie ruošiasi aplankyti atokiau nuo Indijos miestų esančias vietoves ar planuoja keliauti po džiungles.

Šis pranešimas pasirodė po to, kai Indijoje viešėjusi moteris iš Didžiosios Britanijos buvo apkandžiota pasiutusio šuns ir mirė. Taip nutiko dėl to , kad ji prieš kelionę nepasiskiepijo, o po įkandimo nesikreipė jokią gydymo įstaigą dėl prevencinio gydymo po sužalojimo.

Kiekvienas keliautojas, kuriam įkando ar buvo kitaip sužalotas atsitiktinio gyvūno, turėtų vykti į artimiausią gydymo įstaigą. 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, pirmąjį 2012 m. ketvirtį medicinos pagalbos kreipėsi 1085 (2010 - 1170; 2011 – 1054) asmenys, nukentėję nuo įvairių laukinių ir naminių gyvūnų. Pasiutligės imunoprofilaktika skirta daugiau nei pusei jų – 655 asmenims, užfiksuoti keturi pasiutligės židiniai tarp naminių ir laukinių gyvūnų.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį daugiausiai nukentėjusių nuo gyvūnų asmenų buvo Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskrityse. 2010 m. situacija buvo panaši, tačiau nuo trijų didžiųjų miestų neatsiliko ir Šiauliai.  2011 m. per pirmąjį ketvirtį daugiausiai nukentėjusių buvo Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Panevėžio apskrityse.

Pasiutligė – skiepijimais valdoma, ūmi virusinė liga, kuri, pasiekusi klinikinės simptomatikos stadiją, visuomet yra mirtina.

Įkandus gyvūnui, žaizdą rekomenduojama gerai išplauti, esant galimybei dezinfekuoti žaizdų dezinfekcijai tinkamomis priemonėmis. Tačiau šios priemonės neapsaugo nuo užsikrėtimo.

Užsikrėtus pasiutlige, vienintelis būdas išgelbėti gyvybę yra pasiutligės vakcinos įskiepijimas. Pasiutligės profilaktikos kursui skiepijamos penkios vakcinos dozės: 0, 3, 7, 14, 28 dieną nuo įkandimo ar sužalojimo.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nepaisyti kalcio trūkumą signalizuojančių ženklų – pavojinga sveikatai
Tyrimai rodo, kad Lietuvos gyventojai – nepriklausomai nuo lyties ar amžiaus – su maistu negauna būtinos kal...
Naujas prostatos vėžio gydymo būdas
Nacionaliniame vėžio institute pradėtas naujas etapas prostatos vėžio gydyme: krioabliacijos būdu sunaikintas lokaliai a...
Kauno klinikose reta liga sergančiai pacientei pritaikytas inovatyvus gydymas
Kamilė – pirmoji paauglė Lietuvoje, kuriai pritaikytas gydymas CFTR moduliatoriais, skirtais gydyti retą lėtinę li...
Neaiškūs bėrimai ant kūno: kokia liga už to gali slypėti
Įvairūs odos dariniai, tokie kaip spuogeliai, pūslelės ar dėmelės, ne visada yra teisingai atpažįstami – ar išbėrė...
Kaip vaikams ir paaugliams rasti tinkamų būdų priimti įvairias emocijas ir jausmus
Pastaraisiais metais visuomenė susidūrė su gausybe iššūkių: pandemija, jos padariniai ir karas Ukrainoje išjudino stipri...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų