Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

VU Onkologijos institutas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Tatarstano vėžio centru

vlmedicina.lt | 2013-10-11 12:48:06

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Onkologijos institutas, atstovaujamas direktoriaus prof. Narimanto Evaldo Samalavičiaus, pasirašė tarptautinę bendradarbiavimo sutartį su Tatarstano vėžio centru, atstovaujamu direktoriaus prof. Rustemo Chasanovo. Šia proga Institute viešėjo Rusijos ambasados Lietuvoje patarėjas Matvejus Driukovas.

Tyrimai
© Fotolia.com

Sutartis apima bendradarbiavimą vėžio gydymo, mokslinių tyrimų ir mokymo srityse.

VU Onkologijos institutas, pavasarį gavęs Europos vėžio institutų organizacijos akreditaciją, tęsia planuotą tarptautinių  bendradarbiavimo sutarčių pasirašymą su įvairių pasaulio šalių Onkologijos įstaigomis. „Šiandien Vilniaus universiteto Onkologijos institutas siekia kuo glaudžiau bendradarbiauti tarptautiniu lygmeniu, t.y. įvaldyti naujas technologijas ir plačiau įsilieti į tarptautinius mokslo projektus, – pasakė VUOI direktorius prof. N. E. Samalavičius.– Tatarstano vėžio centras mus domina dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, Tatarstanas yra panašus į Lietuvą gyventojų skaičiumi – 3,7 mln., o teritorija yra šiek tiek didesnė už Lietuvos. Tatarstano vėžio centras yra didelė ir moderni gydymo įstaiga, puikiai aprūpinta šiuolaikine įranga, turinti aukštos kvalifikacijos gydytojų kolektyvą. Tatarstano vėžio centras yra atsakingas už visos respublikos onkologinę tarnybą“.

Pasak prof. N. E. Samalavičiaus, Tatarstane yra vykdomos dvi profilaktinės patikros programos, taip pat kolegos palaiko ryšius ir su Europos vėžio institutų organizacija. „Silpnesnė Tatarstano vėžio centro mokslinė pusė, – sako prof. N. E. Samalavičius. – Šioje srityje VU Onkologijos institutas gali tikėtis su kolegomis iš Kazanės vaisingo bendradarbiavimo“.

Tatarstano vėžio centro direktorius prof. R. Chasanovas, atvykęs į Lietuvą su trimis kolegomis, perskaitė paskaitą pristatydamas  savo įstaigą VU Onkologijos instituto kolektyvui, susitiko su VUOI Mokslinių tyrimo centro bei klinikos centrų vadovais.

„Tik kompleksinis požiūris į vėžio problemą gali duoti norimų rezultatų – pasakė prof. R. Chasanovas. – Deja, kaip ir kolegoms Lietuvoje, taip ir mums dar tenka įtikinėti politikus, kad vėžio problema kiekvienoje valstybėje turi būti sprendžiama kaip prioritetinis klausimas“.

Kolegos iš Kazanės papasakojo, kaip ruošiami pas juos specialistai onkologai, koks onkologinių įstaigų tinklas jų respublikoje. Prof. N. E. Samalavičius, kaip Respublikos vyriausiasis onkologas, pristatė vykdomus ir planuojamus Lietuvos onkologinės tarnybos optimizavimo darbus.

Lietuvos ir Tatarstano onkologų susitikime dalyvavęs Rusijos ambasados patarėjas Matvejus Driukovas pažadėjo padėti plėtoti tolesnio bendradarbiavimo eigą.

„Rusijos ambasada remia medikų kontaktus medicinos mokslo ir praktikos srityse, – pasakė M. Driukovas. – Manome, kad tarptautinis bendradarbiavimas yra labai svarbus sprendžiant tokią svarbią ir globalią problemą, kaip vėžys. Mes esame pasiruošę padėti VUOI užmegzti santykius ir su kitais stambiais Rusijos ir ypač Maskvos vėžio centrais“.

Dar šiais metais VU Onkologijos institutas ketina suspėti pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su vienu didžiausių Europoje Vengrijos nacionaliniu onkologijos institutu. Šiuo metu vykdomi bendri moksliniai onkourologijos bei žmogaus papilomos viruso srities tyrimai pagal jau pasirašytą bendradarbiavimo sutartį su Baltarusijos N. N. Aleksandrovo onkologijos ir medicininės radiologijos mokslinių tyrimų centru. Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Ukrainos R. E. Kaveckio eksperimentinės patologijos, onkologijos ir radiobiologijos institutu.

VU Onkologijos instituto strategija neabejotinai naudinga čia dirbantiems specialistams – tiek mokslininkams, tiek praktikams. Naujausia moksline aparatūra aprūpintame VU Onkologijos instituto mokslinių tyrimų centre bus plėtojami tarptautinio lygio moksliniai tyrimai, o onkologams praktikams atsivers puikios galimybės stažuotėms geriausiose pasaulio onkologijos centruose.

„Tikimės kad pasirašius bendradarbiavimo sutartį, atsiras daugiau galimybių dalytis klinikine patirtimi, apsikeisti stažuotojais su kolegomis Kazanėje – sako VUOI Onkourologijos poskyrio vyresnysis ordinatorius dr. Albertas Ulys. – Tai, kad kolegos Tatarstano vėžio centre puikiai operuoja laparoskopais bei atlieka sudėtingas urologines operacijas dėl vėžio įsitikinome šią vasarą“.

Pasak dr. A. Ulio, Lietuvoje Tatarstano onkologai norėtų pasimokyti krioabliacijos, aukštų dozių prostatos brachiterapijos, minimalių invazinių urologinio vėžio gydymo procedūrų.

Pasak prof. N. E. Samalavičiaus, galutinę visų šių pastangų naudą galės pajusti kiekvienas onkologine liga susirgęs Lietuvos gyventojas. „Įvaldę naujas technologijas ir taikydami modernias metodikas galėsime pasiekti visiems mums svarbų tikslą – gerinti ankstyvąją piktybinių navikų diagnostiką, pailginti sergančiųjų gyvenimo trukmę bei pagerinti pacientų gyvenimo kokybę“, – teigia profesorius.

Po iškilmingo sutarties pasirašymo kolegos iš Tatarstano ir Rusijos diplomatas apžiūrėjo VU Onkologijos instituto kliniką ir Mokslinių tyrimų centrą.

VU Onkologijos institutas

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Net 8 iš 10 lietuvių nepritaria narvuose laikomų vištų laikymo sąlygoms
Net 8 iš 10 (82 proc.) lietuvių mano, jog narvuose laikomų vištų sąlygos yra nepakankamai geros, rodo naujausia reprezen...
Dietologė sugriovė mitus apie iškrovos dieną: nepulkite badauti iškart po Velykų
Kai artėja šventės, tradiciškai pasižadame, kad šįkart tikrai nepersivalgysime, bet pasiryžimas dažniausiai išgaruoja vo...
Velykų šventė: už saiką prie stalo organizmas tikrai padėkos
Kaip nepersivalgyti, o persivalgius, palengvinti virškinimo procesą? Kiek kiaušinių valgyti, o gal jų apskritai vengti?...
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų