Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Vaistai kovoje su liga – tik trečias kelias

Genovaitė Privedienė | Šaltinis: vlmedicina | 2011-08-12 21:04:28

„Nepritariu tendencijai priešinti cheminę mediciną su augaline. Tai nėra teisinga - jos viena kitą gali papildyti“, - sako populiarus vaistažolinių preparatų kūrėjas, farmakologas,  žolininkas ir Rytų medicinos žinovas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dėstytojas Virgilijus Skirkevičius, kai apsilankėme jo sodyboje Šilutės rajone, Pakalnės kaime. Apie ką žmogui šnabžda,  kuo naudingi  Lietuvos sodybose  vešintys augalai? Ir kaip panaudoti geriausias jų savybes?

Virgilijus Skirkevičius.
Virgilijus Skirkevičius. Algirdo Kubaičio nuotr.

 

Augalai kasdieninei arbatai

Šilutės rajone, Pakalnės kalne, sodybą įsikūręs V. Skirkevičius parodo kieme augančius augalus – visi jie esą naudingi – jei ne savo savybėmis, tai dėl grožio, nes grožis irgi gydo.

Štai  plačialapė bergenija, kurios nemažai gali rasti kapinėse –  Buriatijoje ir Mongolijoje kasdien geriama  jos lapų arbata. Ji savotiško skonio ir labai vertinga dėl to, kad veikia storąjį žarnyną. Ypač ji tinka tiems, kurie skundžiasi vidurių užkietėjimu, virškinimo sutrikimu, kam skauda sąnariai, vystosi osteoporozė. Tik renkami šio augalo ne žali lapai, o jau sudžiūvę. Jie nuplaunami, dar padžiovinami saulėje, kad būtų traškūs.

Raudonais žiedais apsipylusioje mantardoje daug eterinių aliejų ir jie tinka arbatoms paskaninti,  kvėpavimui, virškinimui pagerinti. Tinka ir jos lapai.

Farmakologas pataria prisirinkti ir gysločio sėklų – jie tinka naudoti vietoj pipirų maistui paskaninti,  virškinimui pagerinti, teigiamai veikia sergant opalige.

O štai vijoklinėje šizandroje, kitaip – citrinvytyje, tiek daug vitaminų ir mineralų,  kad užtenka suvalgyti vieną lapą – ir vitaminų gaunama visai parai.

Vartoti  21 dienos ciklais

 

Plačialapė bergenija.
Plačialapė bergenija. Algirdo Kubaičio nuotr.

 

Ežiuolė – žinomas preparatas,  stiprinantis  imunitetą. V. Skirkevičius pasakoja, jog šią žolę Šiaurės Amerikos indėnai  naudodavo  kraujui stiprinti ir valyti, kai  įkąsdavo skorpionas ar gyvatė. Ežiuolę reikia vartoti maždaug 8 savaites.

„Bet ilgai vartojant šio augalo šaknį  kai kuriems žmonėms  - kurie  turi smulkius kaulus,  žemą kraujo spaudimą, kurių  šaltos kojos, rankos -  formuojasi anemija.  Neseniai turėjau užduotį  neleisti šiuos žmones paveikti blogai. Pridėjau debesylo. Tai vienintelis augalas, kuris atjaunina plaučių audinį, todėl žmonėms, kurie  turi problemų dėl plaučių,  rūkantiems, sergantiems astma, debesylas,   turintis stiprias priešuždegimines savybes, svarbus. Pridėjus debesylo į ežiuolės preparatus, šie  neparodo blogų savybių, o gerosios sustiprėja“, -  pasakoja V. Skirkevičius. Anot jo, augalai harmonizuoja vienas kito veikimą, veikia švelniau, neparodo pašalinio poveikio vartojant ilgiau.

Norint, kad augalas gydytų, jį  reikia vartoti ilgai. Jei pasidarė  geriau vartojant augalus per savaitę – greičiausiai organizmas ir pats būtų susitvarkęs.

Augalai vartojami sergant lėtinėmis ligomis, cikliškai –geriami  21 dieną, po to daroma 21 dienos pertrauka, po to vėl geriama  21 dieną.

Paprastai žolių arbatos geriamos valandą prieš valgį arba dvi po valgio. O rytiečiai siūlo: jei norime veikti organus, esančius nuo diafragmos į viršų, geriame po valgio, žemyn – prieš valgį. O jei norime pagerinti virškinimą  – virškinimo metu,  ir valgyti reikia susmulkintą žaliavą, o ne gerti arbatą.

Gydyti kraujospūdį vaistais – nusikaltimas protui

Anot V. Skirkevičiaus, susirgus pasitikėti vien augalais negalima. Tačiau ne mažesnė klaida žmogų gydyti vien vaistais.

„Juk ūmaus apendicito žolytėmis negydysi- gali žmogų numarinti. Reikia operatyvaus sprendimo. Aukštą kraujo spaudimą per trumpą laiką augalais nesumažinsi. Reikia pavojingą spaudimą numušti stipriais vaistais,  o paskui galvoti, ką pakeisti  savo gyvenime – gal elgesį, mitybą – ir vartoti  augalus, neleidžiančius spaudimui taip šokinėti. O gydyti spaudimą vaistais, pagal Rytų mediciną, – nusikaltimas protui. O spaudimo priežastys įvairios,  norint žmogui patarti, reikia žinoti, koks žmogus,  koks augalas tinka. Vieniems problema ateina iš galvos,  kitiems - iš virškinimo trakto, kitų problema storajame žarnyne,  kitų -  kraujodaroje. Spaudimas juk pakeliamas tam, kad organizme būtų mityba, kad kraujas arba limfa visur patektų. Jei kraujas  nepatenka į tam tikrą vietą, organizmas jį pakelia, kad nežūtų organas. O mes mušdami jį  einame į pražūtį. Iš tikrųjų organizmas sako“ „Noriu gyventi“  ir kelia spaudimą. O mes sakom: „Noriu mirti“ ir mušame spaudimą.  Numušame jį  vaistais, kurie skirti užgesinti gaisrą.  Tačiau nuolatinis gesinimas yra pavojingas.

 

Citrinvytis
Citrinvytis. Algirdo Kubaičio nuotr.

 

V. Skirkevičius pateikia kitą pavyzdį: sąnarių ligos susijusios su virškinimu, storuoju žarnynu, kartais - su reprodukcine sistema. Štai moterims, sulaukusioms klimakso, taip pat sąnariai pradeda krikti, nes  labai sumažėja hormonų.

„Reikia galvoti, ką toliau daryti. Galima  augalus, kaip raudoną dobilą, kuris turi fitoestrogenų, pavartoti. Tai palengvina moters perėjimą į žmogaus būklę, nes moteris atėjus klimaksui tampa žmogumi, o vyrai – nebe vyrais, o taip pat žmonėmis, – lytis taip stipriai nebepasireiškia.  Klimakso laiku moteris  turi stiprinti žmogiškumą, kad lengviau tą perėjimą pakeltų: eiti į viešumą, bendrauti, dalytis išmintimi, burtis į organizacijas. Tik neužsidaryti ir negraužti savęs, kad tampi nebe moterimi.“

Rytų medicina, pasakoja pokalbininkas, bet kokio vaisto veikimą traktuoja kaip trečią kelią, skirtą būklės palengvinimui. Pirmas kelias yra gyvenimo pakeitimas, antras - mitybos tvarkymas.

Kaip gydyti vėžį?

V. Skirkevičiaus nepritaria tiems, kurie onkologinį darinį pasiryžta įveikti vien liaudiškais būdais: rupūžėmis,  gyvatėmis,  ūsais, žibalu, musmirėmis. Tai klaida ir labai retai duoda gerą rezultatą.

„ Niekas geriau nežudo onkologinio darinio, kaip šiuolaikinė medicina. Ir žudo kryptingai. Visada sakau, kad pirmiausia reikia kreiptis į medikus. Mūsų medicina tik nemoka „atstatyti“  žmogaus po gydymo, o  tik kontroliuoja,  ar neatsirado vėžinių ląstelių“, - kalba jis.

Žmogui, kuris jau išėjo gydymo kursą, po chemizacijos patartina vartoti augalus,  kurie kaupia flavanoidus, antioksidantus. Gysločio ir medetkų medžiagos skatina vėžinių ląstelių natūralią mirtį, neleidžia atsirasti  kraujotakai, kai vėžys nori išleisti savo kraujagyslių, maitinimosi sistemą. Kartu, - pasakoja V. Skirkevičius,  - šie augalai neleidžia „užsidegti“ aplinkiniams audiniams: „Nes vėžys yra gudrus – jis maitinasi uždegiminėmis medžiagomis, kurios susidaro aplink vėžinį audinį“.

Gyslotis ir medetka, taip pat ir ugniažolė, gali  būti vartojami net profilaktiškai.

Tačiau jei vartosi augalą, jei žmogus spinduliuojamas, gauna chemoterapiją, efekto nebus, nes augalai kovos su cheminėmis medžiagomis. Todėl auglį žudančių procedūrų metu geriau jų nevartoti. „Kai jau žmogus po procedūrų grįžta namo, reikia  prisirinkti ir susidžiovinti, medetkų, gysločių, sumaišyti lygiomis dalimis ir pagerti 21 dienos ciklu“, - pataria žolininkas.

Kiti Virgilijaus Skirkevičiaus patarimai – čia.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų