Vaikai į savo gimdytojų gyvenimą įneša visko: laimės, nemiegotų naktų ir, be abejo, virusų. Vis dėlto, nors tėvai nuo atžalų užsikrečia iš darželių ir mokyklų parsineštomis infekcijomis, rodos, kad peršalimo ligoms ir gripui jie tampa atsparesni.
Sheldon Cohen kartu su kolegomis iš Mellono universiteto Pitsburge, Pensilvanijoje, atnaujino tyrimus, kurių metu į tiriamųjų nosis buvo įdiegti gripo arba rinovirusai, kurie sukelia peršalimo ligas, rašo newscientist.com.
Tuomet buvo tikrinama, kurie iš tyrimo dalyvių pasijuto sergantys. Sh. Coheno komanda pastebėjo, kad infekcija žymiai rečiau linkusi išsivystyti organizmuose žmonių, turinčių vaikų. Kuo didesnis vaikų skaičius šeimoje, tuo stipriau tėvai buvo apsaugoti nuo ligų. Beje, vaikai nebūtinai turėjo gyventi kartu su tėvais – tarp tiriamųjų buvo ir tėvų, turinčių suaugusių, seniai jų namus palikusių vaikų, tačiau ir jie susirgo žymiai rečiau nei bevaikiai.
Tiek tėvų, tiek vaikų neturinčių suaugusių žmonių organizmuose buvo naudojami tokie patys virusų antikūnių lygiai. Tad kas lemia tėvų atsparumą peršalimo ligoms? Sh. Coheno komanda spėja, kad tėvystė atneša džiaugsmą ir sumažina streso lygį, kas stiprina imuninę sistemą.