Šeštadienis, 2023.12.09
Reklama

Teiginiai, kad Jūros vanduo užkrėstas, – klaida

2012-07-12 10:14:58

Nacionalinė žiniasklaida išplatino pranešimą, kuriame išvardytos Lietuvos maudyklos, neatitinkančios higienos normos mikrobiologinių parametrų reikalavimų, ir kurias poilsiautojams derėtų aplenkti. Tarp šių maudyklų minimas ir per Tauragę tekančios Jūros vardas. Kai šia naujiena pradėjo domėtis „Tauragės žinios“, paaiškėjo, kad išplatinta informacija – laboratorijos klaida.

Paaiškėjo, kad maudyklose maudytis galima
Genovaitės Privedienės nuotr.

Galima užsikrėsti

Pasak Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyriaus visuomenės sveikatos administratorės Gražvydės Norkienės, maudyklų vandens kokybė vertinama pagal du mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens.

– Laboratorijoje ištyrus Jūros upės vandens mėginį, paaiškėjo, kad šios upės vandenyje žarninių enterokokų buvo 120 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, tai yra 1,2 karto daugiau negu leidžiama higienos normoje. Žarninių lazdelių kiekis 100 ml vandens atitiko normą. Tačiau vienam iš parametrų viršijant normą maudykla neatitinka kokybės reikalavimų, – antradienį „Tauragės žinioms“ sakė specialistė.

G. Norkienės teigimu, esant tokio pobūdžio vandens užterštumui, yra tikimybė užsikrėsti žarnyno, akių, ausų infekcijomis.

Privalėjo pranešti visuomenei

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad institucija, atsakinga už paplūdimio administravimą, turi užtikrinti, kad maudymosi sezono metu informacija apie pablogėjusią vandens kokybę būtų skelbiama operatyviai. Visuomenė turi būti informuojama ir supažindinama su informacija apie vandens kokybę per žiniasklaidą, savivaldybių interneto svetainėse, stenduose prie paplūdimių turi būti skelbiami naujausi vandens kokybės tyrimų rezultatai bei rekomendacija nesimaudyti ar draudimas tai daryti. Jūros upės paplūdimį administruoja Tauragės rajono savivaldybė. Tačiau stendų, skirtų informacijai skelbti, populiariausioje Jūros maudykloje, vadinamajame ančiukų pliaže, nėra.

Žmonių neinformavo

G. Norkienės teigimu, Tauragės rajono savivaldybė privalėjo ne tik informuoti visuomenę apie užterštą maudyklės vandenį, tačiau ir toliau stebėti vandens taršą.

– Jūros vandens tyrimų duomenys į mūsų laboratoriją buvo atsiųsti birželio 26 dieną. Tyrimai dėl žarninių lazdelių atliekami vieną parą, dėl žarninių enterokokų – dvi. Vadinasi, birželio 29 dieną, Tauragei pranešus apie vandens taršą, turėjo būti atsiųstas pakartotinis vandens tyrimas. Po dar septynių dienų tyrimas turėjo būti pakartotas. Kol kas pakartotinių mėginių iš Jūros upės rezultatų mes negavome, – teigė G. Norkienė.

Apsižioplino

Tauragės rajono savivaldybės gydytoja Dalė Bartulienė „Tauragės žinioms“ teigė, kad iki šiol nėra gavusi tyrimų atsakymų iš Nacionalinės visuotinės sveikatos priežiūros laboratorijos.

– Birželio 14 dieną Nacionalinės visuotinės sveikatos priežiūros laboratorijos darbuotojai paėmė mėginius, tačiau iki šiol manęs neinformavo, – telefonu teigė D. Bartulienė.

Susisiekėme su Nacionalinės visuotinės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus vedėja Raminta Mitkuviene. Vedėja patikino, kad būtent jų laboratorija siunčia pranešimus Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrui, tačiau tik prieš keletą dienų paaiškėjo, kad išplatintoje informacijoje įsivėlė klaida.

– Jūros upėje maudytis galima. Tiesiog įsivėlė žmogaus padaryta klaida – buvo supainioti skaičiai. Iš tiesų žarninių enterokokų kiekis 100 ml vandens tyrimo metu buvo 97 (norma 100, tiesa, šis kiekis artėja prie pavojingos ribos) kolonijas sudarančių vienetų, žarninių lazdelių – 120 kolonijas sudarančių vienetų 1000 ml vandens. Keramikos tvenkinio vandens tyrimų rezultatai geresni: žarninių lazdelių rasta 9 (norma 1000), žarninių enterokokų – 17 (norma 100), – patikino R. Mitkuvienė.

taurageszinios.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: maudyklos
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Meningokokinė infekcija itin pavojinga vaikams: jos galima išvengti pasiskiepijus
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad daugeliui infekcinių ligų, tarp jų ir meningok...
Ištartas "Taip" suteikė viltį pasveikti net 23 sunkiai sergantiesiems
Pritarimas organų donorystei nieko nekainuoja, tačiau gali padovanoti neįkainojamą dovaną – išsaugoti gyvybę ar pa...
Dažnas aukštakulnių avėjimas ir stovimas darbas gali atnešti bėdų
Melsva spalva išryškėjusios ar net iššokusios venos blauzdose, patinusios pėdos ar kulkšnys, kojų tirpimas, dažnas mėšlu...
Neteisėtai paimtą iš paciento priemoką už operaciją įpareigojo grąžinti teismas
Gruodžio 10-ąją minima Tarptautinė žmogaus teisių diena, primenanti, kad visiems turi būti suteiktos vienodos galimybės,...
Pirties nauda organizmui: kaip kūną veikia karštis?
Pirtis nuo seno buvo neatsiejama daugybės lietuvių gyvenimo dalis – čia žmonės ne tik prausdavosi, bet ir atlikdav...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų