Penktadienis, 2025.05.02
Reklama

Svorį mažinti verta bet kokio amžiaus žmonėms

vlmedicina.lt | 2014-06-05 00:01:21

no masės indeksą (KMI), kaip standartą nutukimo rizikos vertinimui, Pasaulio sveikatos apsaugos organizacija patvirtino 1980 metais. Esant normaliam ir sveikam svoriui KMI svyruoja nuo 18,5 iki 25, o didesnis indeksas susijęs su įvairaus laipsnio nutukimu.

Svarstyklės
Algirdo Kubaičio nuotr.

Kuo anksčiau vystosi nutukimas ir kuo ilgiau žmogus yra nutukęs, tuo daugiau šansų atsirasti širdies ir kraujagyslių sistemos problemoms: padidėjusiam kraujo spaudimui, vainikinių širdies kraujagyslių sienelių sustorėjimui, diabetui. Tik 2 proc. suaugusiųjų sėkmingai išlaiko nukritusį svorį.

Beveik 60 metų trukusi studija Jungtinėje Karalystėje rodo, kad mesti svorį niekada nevėlu. Net jei svoris metamas sulaukus vyresnio amžiaus ar netrukus grįžta į pradinę padėtį, efektas širdžiai ir visai kardiovaskulinei sistemai yra ilgalaikis.

Svorį mažinant reikėtų vadovautis principu - nuo nutukimo iki antsvorio, o nuo antsvorio siekti normalaus svorio. Fiziniam aktyvumui bei mitybos įpročiams turi būti reiklesni nutukę žmonės.

Svorio mažinimo naudą patvirtina ir prancūzų studija, kurios rezultatai rodo, jog širdies funkcijos pagerėjimas nepriklauso nuo amžiaus, net jei pradeda mankštintis 40–mečiai.

Plačiau:

Life long patterns of BMI and cardiovascular phenotype inindividuals aged 60-64 years in the 1946 British birth cohort study: an epidemiological study; Marietta Charakida, et al.; The Lancet Diabetes & Endocrinology published online 21 May 2014; DOI: 10.1016/S2213-8587(14)70103-2; Abstract.


VLmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Slaugydami sergančiuosius suserga ir jų artimieji
„Net ir vyrai skundžiasi, kad pakelti sergantį žmogų yra labai sunku, vėliau atsiranda stuburo problemų, nukenčia...
Pavasarinė akių alergija: kaip ją atpažinti ir apsaugoti regėjimą?
Atėjus pavasariui, daugelis džiaugiasi bundančia gamta, šiltesniais orais ir ilgėjančiomis dienomis, tačiau kartu su žyd...
Kodėl sanatorinis gydymas vis dar painiojamas su paprastu poilsiu viešbutyje?
Poilsis, procedūros, ramybė – šiuos elementus siūlo tiek sanatorijos, tiek viešbučiai ar SPA centrai, todėl nereta...
Hemofilijos nevaržomas gyvenimas: nuo kraujavimų valdymo iki visavertės profilaktikos
Hemofilija – liga, kurią ilgus metus lydėjo baimė, skausmas ir gyvenimo apribojimai, šiandien tampa vis geriau val...
Nauja galimybė pacientams Šiaurės Lietuvoje – Šiauliuose pradėtos intravitrealinės injekcijos
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pradedama teikti itin svarbi paslauga akių ligomis sergantiems pacientams – nuo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų