Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Sveikti padeda ir keturkojų draugija

Karolina Marcinkevičiūtė | 2015-05-13 12:43:10

Apie tai, kad specialiai parengti šunys padeda įveikti net ir sunkiausias ligas, žino ne vienas. Sėkmės istorijos apie sveikstančius keturkojų pacientus jau kuris laikas iš lūpų į lūpas yra perduodamos ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų koridoriuose.

Bobteilas
Karolinos Marcinkevičiūtės nuotr.

Kaniterapija buvo minima ir šaliai nusipelniusių žmonių apdovanojimuose „Lietuvos garbė“, kur statulėlę už kilnius darbus atsiėmė Kaniterapinės pagalbos centro vadovė Iveta Šikšniuvienė. „Šis apdovanojimas yra skirtas ne man, o visiems mūsų centro nariams už jų pastangas“, – kolegų nepamiršo I. Šikšniuvienė.

Ji prisiminė, kad veikla, kuria šiandien žavisi ne vienas, prasidėjo įsitraukus į labdaros ir paramos organizacijos M. K. Čiurlionio LIONS klubo veiklą. Šis klubas remia senelių ir vaikų namus bei akluosius. „Pirmasis susitikimas įvyko prieš ketverius metus Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre. Jaučiau didelę atsakomybę ir baimę. Į šį pirmąjį susitikimą pakviečiau vienos šunų dresūros mokyklos atstovus, kurie įrodė, kad šunys vaikams suteikia daug teigiamų emocijų“, – prisiminimais dalijosi veikli moteris.

Net ir sėkmingai pradėjus įgyvendinti sumanymą, I. Šikšniuvienei nedavė ramybės mintis, ar pavyks rasti bendraminčių, kurie sutiks aukoti savo laisvą laiką ir važiuoti kartu lankyti ligonių bei neįgaliųjų. „Vos tik pradėjau ieškoti bendraminčių, sulaukiau didelio palaikymo. Susibūrė tikra komanda. Be galo žaviuosi žmonėmis, kurie kaskart atsiliepia į kiekvieną kvietimą padėti. Taip ir susidarė centro branduolys“, – pridūrė centro vadovė.

Šiuo metu centre yra septyniolika narių, tarp kurių – ir šunų veislynų atstovai, ir pavieniai šunų šeimininkai. Centras jungia skirtingų veislių keturkojus. Čia žmonėms padeda samojedai, berno zenenhundai, niufaundlendai, bobteilai, spanieliai, haskiai, bulterjeras, ryzenšnauceris ir špicas. Itin didele kantrybe pasižymi agresyviais visuomenėje laikomi bulterjerai. Kaniterapijos seansų metu jie itin ilgai gali išlikti ramūs, leidžiasi glostomi, kalbinami. Visi šunys yra sertifikuoti, išlaikę šunų psichikos testą bei pripažinti tinkamais dirbti kaniterapijos darbą.

Kaniterapinės pagalbos centro keturkojų šeimininkai, paklausti, kaip patys jaučiasi, kai su savo mylimais augintiniais vyksta į neretai ir slogius susitikimus, atkirto, kad susitinkama ne su liga, o žmonėmis. „Buitis, kasdienybė ir monotonija sunkina ligonių būklę. Tiek fizinę, tiek ir emocinę. Reikia priimti jų būseną ir suvokti, kad negali jos pakeisti, bet gali ją pagerinti, padėti, atnešti šypseną, viltį, prisilietimą“, – vienbalsiai sakė keturkojų gydytojų šeimininkai.

Pirmajam naujojo centro sezono vizitui LSMU ligoninės Kauno klinikų Vaikų ligų klinika taip pat buvo pasirinkta neatsitiktinai. Šioje klinikoje daug metų yra taikomos muzikos, dailės ir kitos terapijos. Ne naujiena čia ir kaniterapija, kuri, anot klinikos vadovo profesoriaus Rimanto Kėvalo, yra išskirtinė, nes seansai vyksta su šunimis. Jie čia yra dėmesio centre. „Bendravimas su šunimis, jų glostymas ir stebėjimas teigiamai veikia emocinę žmogaus savijautą. Tai įrodyta ir moksliniais tyrimais. Pažangiuose onkologijos centruose skiriamas didžiulis dėmesys emocinei ligonių būklei, psichoterapijai, hipnozei, saviugdai. Tai viskas, kas sutelkia vidines organizmo jėgas kovai su liga. Dalis šių metodų negali būti taikomi vaikams dėl jauno jų amžiaus. Į gana monotonišką ligoninės aplinką įsiliejantys keturkojai bičiuliai praskaidrina vaikų dieną, leidžia atitrūkti ir kartu greitai sveikti“, – kalbėjo žinomas profesorius.

Klinikos vadovas prasitarė, kad jau ilgą laiką domisi kinologija (mokslas apie šunis, aut. past.), todėl kaniterapija ir jos nauda pacientams jam nėra naujiena.

Prof. R. Kėvalas jau daug metų augina vokiečių aviganius, o šiuo metu – ir kernterjerą. Su savo augintiniais gydytojas yra aplankęs nemažai parodų ir varžybų. „Gaila, kad šiai veiklai pastaruoju metu laiko lieka vis mažiau, tačiau su džiaugsmu laisvą laiką leidžiu su trejų metų avigane Nika“, – sakė LSMU profesorius.

Moksliniais tyrimais patvirtinta, kad vaikai augantys su šunimis, geriau sutelkia dėmesį, turi daugiau teigiamų emocijų, jų geresnė nuotaika. Kaniterapija gali užsiimti tik specialiai parengti šunys.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Supaprastinta siuntimų tvarka lėtinėmis ligomis sergančių pacientų ilgalaikiam stebėjimui
Siekdama toliau mažinti gydytojų administracinę naštą ir trumpinti paciento kelią, Sveikatos apsaugos ministerija atnauj...
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų