Atsižvelgdamas į nesaugią psichikos sveikatos srityje dirbančių specialistų darbo aplinką, Seimo Sveikatos reikalų komitetas Sveikatos apsaugos ministerijai pasiūlė organizuoti psichikos sveikatos slaugytojų psichosocialinių darbo veiksnių tyrimo atlikimą bei parengti saugaus fizinio suvaržymo standartą, kuriuo vadovaudamiesi psichikos sveikatos slaugytojai galėtų panaudoti fizinio suvaržymo priemones psichomotoriškai sujaudintiems ir agresyviems pacientams.
Tokį sprendimą komitetas priėmė šios dienos posėdyje, nagrinėjęs klausimą dėl Lietuvos slaugos specialistų profesinių, darbo, socialinių ir ekonominių problemų.
Ministerijai taip pat pasiūlyta apsvarstyti sveikatos apsaugos ministro įsakymo (2012 m. gegužės 9 d. Nr. V-400), kuriuo patvirtintas Slaugytojų darbo krūvių nustatymo tvarkos aprašas, pakeitimą. Siekiant užtikrinti slaugytojų bendruomenės atstovavimą, ministerijai rekomenduota įtraukti Lietuvos slaugos specialistų organizacijos atstovus į Sveikatos apsaugos ministerijos patariamąsias institucijas. Asmens sveikatos priežiūros įstaigų steigėjams bei vadovams pasiūlyta vadovautis minėtuoju sveikatos apsaugos ministro įsakymu dėl Slaugytojų darbo krūvių nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo ir užtikrinti sprendimų, susijusių su slaugytojų darbo organizavimu, derinimą su įstaigų slaugos tarybomis.
Komitetas taip pat nusprendė kreiptis į Lietuvos Respublikos Vyriausybę dėl papildomų išvadų pateikimo dėl Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo papildymo 9(1) straipsniu įstatymo projekto Nr. XIP-4134. Įstatymo projekto tikslai – mažinti asmenų, sergančių atvira tuberkulioze, skaičių ir mažinti pirmą kartą tuberkulioze susirgusių (užkrėstų) asmenų skaičių.
lrs.lt