Pirmadienis, 2023.03.27
Reklama

Trūkažolė - sveikatą gerinantis kavos pakaitalas

vlmedicina.lt | 2014-08-26 13:05:13

Tie, kurie negali gerti kavos – sergantieji širdies ir kraujagyslių, nervų ligomis, dažnai griebiasi jos pakaitalo – cikorijos, arba trūkažolės. Ji ne tik skani, bet ir naudinga. Jos galima dėti ir į natūralią kavą – skoniui pagerinti.

cikorija
Genovaitės Privedienės nuotr.

Paprastoji trūkažolė (Cichorium intybus L), dar vadinama cikorija, dažnai pastebima tik rugpjūtį, kai apsipila melsvais, o kai kur - baltais ar rožiniais žiedeliais. Lietuvoje tai dažnoje vietoje - pakelėse, patvoriuose, laukuose aptinkamas  augalas.

Gydytoja fitoterapeutė-homeopatė Zofija Tikuišienė rekomenduoja vaistams rinkti visą žolę. Žolę pjauti geriausia žydėjimo pradžioje, šaknis išsikasti rudenį arba pavasarį. Žolę džiovinti iki 30 laipsnių, šaknis 50-55 laipsnių temperatūroje.

Žolę laikyti popieriniuose maišuose gerai vėdinamoje vietoje. Žolę tinka naudoti metus, šaknis – dvejus metus.

Šaknyse yra daug inulino, kuris gerai veikia kepenis ir visą virškinimo sistemą, karčiųjų medžiagų, vitaminų C, B1, E, cholino, įvairių mineralinių medžiagų ir kt.

„Trūkažolė valo organizmą, gerina kepenų funkciją, normalizuoja medžiagų apykaitą. Ji žadina apetitą, ramina nervų sistemą, gerina virškinimą, širdies veiklą, lėtina  širdies susitraukimų ritmą, varo tulžį ir šlapimą, lengvai minkština vidurius“, - naudingąsias augalo savybes vardija Z. Tikuišienė.

Liaudies medicinoje trūkažolės preparatais gydomas gastritas, tulžies pūslės, inkstų akmenligė. Šaknų nuoviras vartojamas sergant egzema, kitomis odos ligomis. Tam naudojama ne tik arbata, bet ir kompresai, vonios.

Tačiau ilgai vartoti trūkažolės preparatų Z. Tikuišienė nepataria – po 21 dienos būtina daryti pertrauką.  Ypač atsargiai šio augalo vartoti sergantiems lėtinėmis kepenų ligomis, skrandžio opa, esant mažam skrandžio rūgštingumui.

Receptai. Šaukštas sausų šaknų užpilamas stikline karšto vandens, 7-10 min. kaitinama ant mažos ugnies, palaikoma, kol atvės, nukošiama. Geriama po pusę stiklinės tris kartus per dieną prieš valgį.

Sultys geriamos po arbatinį šaukštelį sumaišius su puse stiklinės pieno tris kartus per dieną sergant mažakraujyste, odos ligomis, esant auglių.


Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
B grupės vitaminai: ar žinote kiekvieno iš jų skirtumus ir poveikį?
Dauguma gali būti susipažinę, kad B grupės vitaminai yra atsakingi už mūsų nervų sistemos palaikymą. Tačiau vertėtų ne...
Pakartotinai skelbiamas Klaipėdos universiteto ligoninės vadovo konkursas
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia konkursą Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) vadovo pareigoms eiti. Vado...
Tuberkuliozė yra išgydoma, jei laikomasi gydymo režimo
Pagrindinė tuberkuliozės gydymo problema – nutrauktas gydymas ir dėl to besivystanti vaistams atspari liga. Tuberk...
Oro drėkintuvai: ar jums reikia drėkintuvo namuose?
Per dieną įkvepiame daugiau nei 14 000 litrų oro. Palyginkime: dauguma žmonių kasdien išgeria tik apie du litrus vandens...
Kur pirkti dantų irigatorius?
Jeigu norite, kad jūsų šypsena būtų graži – tuomet pirmiausia ji turi būti sveika. Daugeliui atrodo, kad sveiki be...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar skiepysitės nuo erkinio encefalito?
Taip
Ne
Dar neapsisprendžiau
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų