Antradienis, 2025.05.06
Reklama

Švedijoje ir Jungtinėje Karalystėje plinta tymai, Rusijoje – raudonukės protrūkis

vlmedicina.lt | 2013-03-08 09:39:53

Švedijoje ir Jungtinėje Karalystėje šiuo metu stebimi tymų protrūkiai. Stokholmo ir Upsalos miesto apylinkėse nustatyta 10 tymų atvejų. Apie tai pranešė Švedijos užkrečiamųjų ligų kontrolės institutas.

Vakcinos
© Fotolia.com

Šiaurės ir Rytų Anglijoje tymų atvejų skaičius šiuo metu taip pat išaugo ir pasiekė 115. Taip pat užregistruoti 108 įtariami atvejai, praneša Sveikatos apsaugos agentūra. Susirgimų tymais skaičiaus augimas pradėtas stebėti nuo 2012 m. rugsėjo.

Praėjusią savaitę užregistruota 11 patvirtintų tymų atvejų ir 15 įtariamų. Net 39 proc. susirgusiųjų yra asmenys nuo 10 iki 19 metų. Didžioji dalis sirgusiųjų yra neskiepyti.

Tymų protrūkis užfiksuotas ir Velse. Nuo 2012 m. lapkričio čia užregistruoti net 189 nauji tymų atvejai, o tai yra daugiau atvejų nei per pastaruosius tris metus. Vien praėjusią savaitę užregistruota 20 tymų atvejų.

2012 m. Europos Sąjungos valstybėse narėse ir Europos ekonominei erdvei priklausančiose šalyse užregistruota 8230 tymų atvejų. Tai beveik 3,5 karto mažiau nei 2010 m. ar 2011 m. 94 proc. visų tymų atvejų 2012 m. buvo užregistruoti Prancūzijoje, Rumunijoje, Italijoje, Ispanijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Apie 80 proc. sirgusiųjų buvo neskiepyti asmenys.

Raudonukės protrūkių Europos Sąjungos valstybėse šiemet nėra užregistruota. Tačiau žinoma, kad Sankt Peterburge (Rusija) raudonuke susirgo 14 vieno universiteto studentų. Visi jie paguldyti į ligoninę.

2012 m. Europos Sąjungos šalyse narėse ir Europos ekonominės erdvei priklausančiose šalyse iš viso užregistruoti 27 276 raudonukės atvejai. 99 proc. visų atvejų užregistruota Lenkijoje ir Rumunijoje.

Atsisakiusiųjų skiepytis skaičius per pastarąjį dešimtmetį Europos regione pastebimai išaugo, todėl žmonės vėl pasidarė imlūs įvairioms infekcinėms ligoms, taip pat ir tymams.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai primena, kad Lietuvoje vaikai nuo tymų skiepijami 15 mėn. ir 6-7 m. amžiaus. Kad susidarytų ilgalaikis imunitetas tymų vakciną būtina įskiepyti bent du kartus. Lietuvoje taip pat stebimas skiepijimų nuo tymų skaičiaus mažėjimas. Per pastaruosius 10 metų skiepijimų skaičius sumažėjo 4,2%.

Suaugusiems, neskiepytiems nuo tymų ir nesirgusiems tymais, rekomenduojama pasiskiepyti. Ypatingai svarbu tai padaryti prieš keliaujant į užsienį.

Tymų viruso plitimą ir protrūkius sustabdyti galima tik vykdant sistemingą vakcinaciją, savavališkai nepažeidinėjant rekomenduojamų vaikų skiepų kalendorių schemų.

Tymai ir raudonukė išnaikinimas iki 2015 m. yra pagrindinis Pasaulio sveikatos organizacijos ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro uždavinys. Šios dvi organizacijos nuolat stebi tymų ir raudonukės epidemiologinę situaciją Europos šalyse.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: tymai, raudonukė
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pasiruoškime vasarai: kaip sustiprinti organizmą ir birželį pasitikti žvaliai?
Artėjant vasarai, norisi jaustis žvaliai ir kupiniems jėgų. Tačiau daugeliui pavasario pabaigoje vis dar trūksta energij...
Kodėl vaikai pradeda vartoti psichoaktyvias medžiagas
Smalsumas, noras pritapti, draugų įtaka, nerimas, stresas. Tai tik kelios priežastys, kodėl vaikai ir paaugliai pradeda...
Mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus? Rizikuojate pakenkti klausai
Gegužė – pats spalvingiausias pavasario mėnuo ir jo margumą galime pajusti gėrėdamiesi ne tik vaizdais, bet ir gar...
Depresija aplanko ir gražiausiais gyvenimo momentais
Depresija – vienas dažniausiai pasitaikančių psichikos sveikatos sutrikimų, per gyvenimą paliečiantis maždaug kas...
Pūslės ant pėdų: ko turėtumėte imtis?
Pavasarį džiuginant geriems orams, natūraliai daugiau laiko skiriame fiziniam aktyvumui, o sunkią avalynę iškeičiame į l...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų