Sekmadienis, 2024.10.13
Reklama

Sportuoju ir sveikai valgau, bet svoris auga: apie kokias sveikatos problemas tai įspėja?

Šaltinis: vlmedicina | 2023-05-15 10:05:37

Pradėjus augti svoriui daugelis pagalvoja, kad valgo per daug ir sportuoja per mažai. Tačiau ką daryti tiems, kurie sąžiningai užsiima aktyvia fizine veikla ir sveikai maitinasi, bet toliau stebi augantį svorį? Vaistininkas Mindaugas Rutalė atskleidžia, kad dažnai didėjantis svoris gali būti ligų pasekmė, kurias įveikus gali sugrįžti ir normalus svoris. Jis dalijasi patarimais, į ką atkreipti dėmesį priaugus svorio.

Mergina daro atsispaudimus
Mankšta / VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

Žinia druskos mėgėjams

Net ir sveikai gyvenančiam žmogui gali pradėti staiga augti svoris, pasakoja vaistininkas M. Rutalė. Anot jo, viena iš priežasčių – per didelis vartojamos druskos kiekis. Nors druska visiškai neturi kalorijų, per didelis jos kiekis yra siejamas su svorio padidėjimu, dėl vandens sulaikymo mūsų organizme.

Sulėtėjusi skydliaukė

Sulėtėjusi skydliaukė – tai dar viena priežastis, kodėl gali greičiau pradėti augti svoris. Vaistininkas pasakoja, kad skydliaukė gamina hormonus, kurie palaiko mūsų medžiagų apykaitą ir metabolizmą. Todėl sutrikus skydliaukės veiklai sulėtėja ir šie procesai. Apie sulėtėjusią skydliaukę gali išduoti ir nuovargis, prikimęs balsas, lėtumas, senkantys plaukai. Norint sureguliuoti jos veiklą, gydytojas paskiria medikamentinį gydymą.

Sutrikusi inkstų veikla

„Inkstai yra atsakingi už skysčių pertekliaus pašalinimą iš organizmo. Tad jeigu sutrinka jų veikla, neišskiriama pakankamai šlapimo skysčių pašalinimui. Taip ilgainiui gali didėti ir mūsų svoris. Norint palaikyti inkstų veiklą, galima papildomai vartoti vaistinių žolelių preparatus su didžiųjų dilgėlių ekstraktu, petražolių šaknimis, beržo lapais, paprastojo varpučio šakniastiebiais. Jie padeda palaikyti normalų skysčių pasišalinimą per inkstus, palaiko jų ir šlapimo takų veiklą“, – pasakoja vaistininkas M. Rutalė.

Neigiama miego trūkumo įtaka

„Netgi miego trūkumas gali sukelti svorio padidėjimą. Turbūt dauguma yra susidūrę su situacija, kai trumpiau pamiegoję sekančią dieną jautėte stipresnį alkį nei įprastai. Taip yra dėl to, kad miegas tarsi žaidžia su mūsų hormonais. Jis padidina vieno hormono koncentraciją, dėl kurio jaučiame alkį, ir taip pat slopina hormoną, kuris suteikia mums pasisotinimo jausmą. Jeigu nuolat patiriame miego trūkumą, šie procesai organizme gali tapti svorio augimo priežastimi“, – pasakoja M. Rutalė.

Gal pakeitėte vaistus?

Vaistininkas sako, kad spartų svorio augimą gali nulemti ir naujai pradėti vartoti vaistai. Anot jo, tai gali padidėti nuo vaistų, skirtų cukriniam diabetui, aukštam kraujo spaudimui, depresijai gydyti.

„Spartų svorio augimą gali nulemti ir naujai pradėti vartoti vaistai. Papildomi kilogramai gali priaugti nuo vaistų, skirtų cukriniam diabetui, aukštam kraujo spaudimui, depresijai gydyti. Svarbu nenustoti vartoti šių vaistų, o geriau pasikonsultuoti su gydytoju dėl svorio sureguliavimo priemonių. Yra ligų, dėl kurių priaugus svorio skiriami diuretikai, padedantys su skysčiais atsikratyti nereikalingų kilogramų. Bet tai išskirtiniai atvejai, todėl būtina konsultacija su gydytoju“, – sako vaistininkas M. Rutalė.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kodėl svarbu pradėti reabilitaciją iškart po traumos?
Traumos – dažna kasdienybės dalis tiek profesionaliems sportininkams, tiek žmonėms, kurie aktyviai gyvena ar dirba...
Kaip automobilio stabdžių sistema gali padėti išvengti traumų ir užtikrinti saugumą
Viena iš svarbiausių automobilio dalių, apie kurią dažnai pamirštame, yra stabdžių sistema. Nors galime būti įpratę regu...
Skrandžio siunčiami simptomai, kurių nevalia ignoruoti. Kada ryžtis gastroskopijai?
Deginantis rėmuo, skausmas ar pykinimas pavalgius – tai tik dalis simptomų, kurių vedami žmonės kreipiasi į virški...
Kaip pažangios technologijos keičia dantų atkūrimo procesą
Nors netekus dantų patariama kuo greičiau juos atkurti, nemažai žmonių vis dar mano, kad dantų implantacija – ilga...
Nauja tvarka keičia organų donorystės situaciją
Organų donorystės situacija išlieka sudėtinga – organų trūkumas ir ilgi laukiančiųjų sąrašai kelia didelį iššūkį m...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų