Šeštadienis, 2023.06.03
Reklama

Specialistai kviečia pasinaudoti nemokama vaikų dantų procedūra

Pranešimas spaudai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-06-22 13:58:48

Tėveliai, turintys vaikų nuo 6 iki 14 metų ir norintys savo atžaloms nuolatinius krūminius dantis padengti silantais, šią paslaugą gali gauti nemokamai. Šios išlaidos yra apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Todėl Valstybinė ligonių kasa (VLK) ragina tėvelius aktyviai naudotis šia galimybe ir neskubėti už tai mokėti iš savo kišenės.

© Fotolia.com

Daugelio burnos sveikatos problemų galima išvengti, ypač dantų ėduonies, kuri yra pažeidusi daugelio vaikų bei paauglių dantis. Nors dantų ėduonies profilaktika gali būti vykdoma įvairiomis priemonėmis, tačiau medicinos mokslų įrodymais pagrįsti duomenys patvirtina silantavimo efektyvumą. Silantai – tai dantų ėduonies profilaktikai skirtos medžiagos, mechaniškai uždengiančios dantų vageles ir įdubas, kad į jas nepatektų ėduonį sukeliančios bakterijos.

„Silantavimas – neskausminga, keliolika minučių trunkanti procedūra. Dantų gręžti nereikia – grąžtas, kurio vaikai paprastai bijo, nenaudojamas. Dantų paviršius nuvalomas, apdorojamas specialia pasta ir specialiomis priemonėmis padengiamas silantu. Jei silantas po kurio laiko iškrenta – procedūra kartojama. Priminsiu, kad ši paslauga nekainuoja – ją apmoka ligonių kasos“, – teigia VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Grigarienė.

Specialistai rekomenduoja dengti silantais ką tik išdygusius sveikus dantis. Žinoma, įvertinti kiekvieną situaciją ir patarti turi gydytojas odontologas. Pasak jų, laiku padengus vaikų krūminius dantis silantais, ėduonies atsiradimo tikimybė sumažėja 80–90 procentų. „Uždėjus silantą nereiškia, kad dantų galima nevalyti. Silantai apsaugo tik danties vageles, todėl dantų valymo negalima pamiršti“, – sako J. Grigarienė.

Tėveliams labai svarbu žinoti, kad nemokamai mažųjų dantis silantais gali padengti gydytojai odontologai arba burnos higienistai, dirbantys poliklinikose, šeimos medicinos centruose, sudariusiuose sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl šių paslaugų teikimo ir apmokėjimo. Asmens sveikatos priežiūros įstaigos, nesudariusios šių sutarčių su teritorinėmis ligonių kasomis, tokių paslaugų nemokamai neteikia.

VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė atkreipia dėmesį, kad šia paslauga turėtų pasidomėti tėveliai, kurie kreipiasi į gydytojus odontologus, norėdami gauti Vaiko sveikatos pažymėjimą.

„Kai artimiausiu metu tėvai su vaiku lankysis pas gydytoją odontologą, jie turėtų pasidomėti nuolatinių krūminių dantų silantavimo galimybe“, – pataria J. Grigarienė.

Specialistai ragina visus tėvelius pasirūpinti savo atžalų dantų sveikata ir rasti laiko nesudėtingai, bet efektyviai procedūrai atlikti.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nepaisyti kalcio trūkumą signalizuojančių ženklų – pavojinga sveikatai
Tyrimai rodo, kad Lietuvos gyventojai – nepriklausomai nuo lyties ar amžiaus – su maistu negauna būtinos kal...
Naujas prostatos vėžio gydymo būdas
Nacionaliniame vėžio institute pradėtas naujas etapas prostatos vėžio gydyme: krioabliacijos būdu sunaikintas lokaliai a...
Kauno klinikose reta liga sergančiai pacientei pritaikytas inovatyvus gydymas
Kamilė – pirmoji paauglė Lietuvoje, kuriai pritaikytas gydymas CFTR moduliatoriais, skirtais gydyti retą lėtinę li...
Neaiškūs bėrimai ant kūno: kokia liga už to gali slypėti
Įvairūs odos dariniai, tokie kaip spuogeliai, pūslelės ar dėmelės, ne visada yra teisingai atpažįstami – ar išbėrė...
Kaip vaikams ir paaugliams rasti tinkamų būdų priimti įvairias emocijas ir jausmus
Pastaraisiais metais visuomenė susidūrė su gausybe iššūkių: pandemija, jos padariniai ir karas Ukrainoje išjudino stipri...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų