Sekmadienis, 2023.06.11
Reklama

Šilutės gydytojai į pagalbą pasitelkė šaltuką

2012-03-10 19:38:45

Medikai gerai žino šalčio terapijos (vadinamosios krioterapijos) naudą ir naudoja jį daugelio ligų sukeltiems skausmams malšinti. Ir taip - jau nuo paties Hipokrato laikų. Šilutės ligoninės gydytojai irgi turi „Frigostream“ aparatą, skirtą gydymui šalčiu.

Dalis ligonių šalčio baiminasi

Pagal projektą už Europos Sąjungos lėšas įsigytas aparatas stovi Šilutės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje.

Skyriaus vedėja gydytoja Dalia Murauskienė pasakoja, kad dar didžiojo Hipokrato laikais krioterapija turėjo svarbų vaidmenį visos medicinos vystymuisi, nes dar seniau buvo nustatyta, jog ledas iš Olimpo kalno buvo ideali priemonė gydyti skausmus ir patinimus. Jau tų laikų pacientai pastebėjo, kad atsigulus į sniegą skausmai bent kuriam laikui rimsta.

Šiandien šaltis ne tik naudojamas gydymo tikslais, bet ir vaidina svarbų vaidmenį kriochirurgijoje, kurios tikslas - nepaprastai šaltu skystu azotu sunaikinti pažeistą audinį, pavyzdžiui - gydant karpas.

D.Murauskienė pastebi, kad daliai žmonių šaltis skausmą malšina geriau nei šiluma. Bėda tik ta, jog dalis žmonių baiminasi, kad jo efektas gali būti priešingas.

Gydoma daugybė ligų

Gydytoja D.Murauskienė sako, kad pastaruoju metu smarkiai padaugėjo ligonių, kuriuos kamuoja stuburo skausmai, disko išvaržos. Tuo skundžiasi ne tik vyresnio amžiaus, bet ir visai jauni žmonės, net keturiolikmečiai paaugliai.

Žino gydytoja, kodėl tokių ligonių daugėja: fizinio aktyvumo stoka, ilgas sėdėjimas prie televizoriaus ir kompiuterio, mokinių ūgiui nepritaikyti suolai klasėse, vengimas kūno kultūros pamokų - tokie pomėgiai ir gyvenimo būdas tiesiai veda į ligoninę.

Šiandien krioterapija taikoma įvairiais būdais skirtingose medicinos srityse. Šios sritys apima reumatologiją, ortopediją, chirurgiją, sporto mediciną, neurologiją, vidaus ligų mediciną, sanatorijas, klinikas, greitosios pagalbos ligonines, fizioterapijos centrus.

Šalčiu gydomos tokios reumatinės uždegiminės ligos kaip artritas, spondilitas, bursitas, podagra, aštrūs reumatoidinio artrito priepuoliai. Šaldymas padeda ir užpuolus neuždegiminėms ligoms.

Chirurgai puikių rezultatų pasiekia šalčiu gydydami visus su raiščiais ir sąnariais susijusius pažeidimus - patempimus, sutrenkimus, sumušimus, išnirimus, uždegimus ir t.t.

Neurologai sako, kad jiems šaltis padeda malšinti migrenos, trišakio nervo neuralgijos, išplėstinės sklerozės, aštraus neurito ir kitų ligų sukeliamus skausmus.

Šaltis plačiai taikomas ir sporto medicinos srityje. Raiščių ir sąnarių aparato pažeidimai, kaklo ir kitos traumos žymiai lengviau pasiduoda taikant ir šį gydymo būdą.

Šalčio taikymo

medicinoje galimybės dar nėra išnaudotos, taigi gali būti, kad ateityje išgirsime apie naujas jo taikymo sritis.

Žinoma, yra dalis ligų, kuriomis sergant šalčio poveikis nepageidautinas, tad nepasitarus su medikais eksperimentuoti su šaltais kompresais, ledo gabaliukais ir kitokiomis šaldančiomis medžiagomis, nepatartume.

 Pučia lengvą šaltuką

„Frigostream“ aparatas, ligoninei atsiėjęs beveik 25 tūkstančius litų, stovi kineziterapeutų kabinete. Čia dirbantis Osvaldas Baranauskas sako, jog kasdien kiekvienas kineziterapeutas juo ramina bent kelių ligonių skausmus. Ir kuo toliau, tuo labiau jaučiamas aparato reikalingumas.

Lengvas šaltukas, kurį oro srovė pučia į geliamą vietą, regis, tik ramiai vėsina. Taip yra todėl, kad aparatas pučia sausą šaltį. Juo audiniai šaldomi nuo vienos iki 25 minučių, atsižvelgiant į kiekvieno paciento ligą. Skausmą malšinantis poveikis trunka 3-4 valandas po procedūros.

Jei tokia procedūra jums reikalinga, ją paskirs gydytojas reabilitologas, o siuntimą pas jį išrašys šeimos gydytojas arba bet kuris specialistas. 

Šiuo metu ligoninėje baigiamas naujų patalpų, į kurias įsikels Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius, remontas. Tuomet bus rasta vietos ne tik „Frigostream“ aparatui, bet ir kitai naujovei, laukiančiai savo eilės.

Ligoninė jau įsigijo gydomojo masažo vonią, kuri taip pat bus sumontuota naujai suremontuotame skyriuje.

Ligoninės vadovas Darius Steponkus tikisi, kad statybininkai suremontuotą skyrių atiduos jau iki vasaros. Tuomet abu šie aparatai bus prieinami kiekvienam ligoniui, kuriam jais įmanoma palengvinti ligą.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Vabzdžių įgėlimai: pataria, kaip kovoti su niežuliu
Šiltąjį sezoną viešnagę gamtoje gali apkartinti vabzdžiai. Neretai įgėlimo vietą ima niežėti. Kaip numaldyti niežulį, ka...
Lietuvos širdies ir kraujagyslių ligų žemėlapis: raudonas signalas 12-oje savivaldybių
Lietuvos darbingo amžiaus (40-64 m.) gyventojų širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) sergamumo bei mirtingumo žemėlapis ats...
Euromelanomos diena: prevencinė patikra padės anksti aptikti piktybinę ligą
„Santaros klinikos aktyviai įsitraukia į akciją ir didžiausias mūsų indėlis – specialistų dalyvavimas j...
Inovatyvus gydymas: ar jis pasiekiamas onkologiniams pacientams?
Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 18 tūkst. naujų vėžio atvejų. Šiandien daugybė onkologinių ligų, pritaikius inovatyv...
Tobulėjantys krūties vėžio diagnostikos bei gydymo metodai – užkarda klastingai ligai
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kaip ir visose šalies ar Europos gydymo įstaigose, kuriose gydomi krūties vėžiu serga...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų