Pirmadienis, 2025.05.05
Reklama

Šiaulių Moters ir vaiko klinikoje – Kazachijos akušerių ginekologų mokymai

Zita Katkienė, Respublikinės Šiaulių ligoninės viešųjų ryšių specialistė | Šaltinis: vlmedicina | 2016-04-27 10:37:15

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje iki penktadienio tęsis dešimties dienų mokymai, vykdomi pagal „Master klasės“programą, kurią Lietuvoje rengia Vilniaus universitetas. Šios programos dėka Lietuvos akušerių ginekologų komanda, kurioje dalyvavo ir klinikos vadovas dr. Linas Rovas, vyko į Kazachstano gimdymo namus, kur perteikė neseniai patvirtinus Europos Sąjungos standartus nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių priežiūroje. Dabar 12 medikų komanda iš Kazachstano žinių semiasi Šiauliuose.

Dvylikos akušerių ginekologų komanda iš Kazachstano mokosi dirbti pagal Europos Sąjungos standartus. Zitos Katkienės nuotr.

Dvylikos medikų komanda: akušeriaiginekologai, reanimatologai, neonatologai, akušerės ir naujagimių slaugytojos, pasak klinikos direktoriaus dr. Lino Rovo, mokosi Europos Sąjungos standartų, taikomų nėščiosioms ir naujagimiams prižiūrėti. Kazachstano specialistų mokymams pasirinkta RŠL Moters ir vaiko klinika. Anot klinikos vadovo, pasirinkimą lėmė aukštas klinikos lygis, patyrę, turintys ką papasakoti, lektoriai. Aukštus gydymo standartus taikančioje gydymo įstaigoje įdiegta daug modernios įrangos, taikomos modernios technologijos, tad tikimasi, kad mokymai bus ir naudingi, ir produktyvūs, o mokymų dalyviai, grįžę į savo šalį, taikys įgytą patirti savo praktikoje.

Dr. Linas Rovas ir Kazachstane priėmė ne vieną sunkų gimdymą, ir Šiauliuose moko kolegas, kaip dirbti, kai gimdymas komplikuotas. Zitos katkienės nuotr.

Dalyvaujant mokymuose Kazachstane dr. L. Rovui teko dalyvauti ne viename sunkiame gimdyme, kur pats gelbėjo gimdyvių ir naujagimių gyvybes. „Keturias gimdyves išplėšėme iš mirties nagų“, - pasakoja medikas. Kazachstano specialistai Šiauliuose taip pat ne tik semiasi teorijos žinių, bet ir dalyvauja gimdymuose, operacijose. Tačiau tik stebėtojų teisėmis.

Pagal sudarytą dešimties dienų „Master klasės“ programą, daugiausia dėmesio skiriama akušerijos situacijoms, kurios yra pavojingos moters ir naujagimio gyvybei. Anot dr. L. Rovo, tai yra nėščiųjų aukštas kraujospūdis, preeklampsija, nėščiųjų kraujavimai, naujagimių reanimacija bei nėščiųjų priežiūra, esant sudėtingoms akušerinėms situacijoms.

„Mes vadovaujamės įrodymais pagrįsta medicina. Pernai buvo patvirtinti Europos Sąjungos standartai akušerijos ginekologijos srityje – mes jais ir vadovaujamės. Šiuose mokymuose stengiamės žinias perduoti kolegoms, dar dirbantiems pagal kitus standartus. Tikimės, kad tai, ko mokome, padės jų šalyje sumažinti dar aukštą perinatalinį mirtingumą“, - teigė Moters ir vaiko klinikos vadovas dr. Linas Rovas.

Kazachstano delegacijos atstovas akušeris ginekologas Aibekas Umirzakovas teigia, jog šie mokymai – puiki galimybė pasidalinti patirtimi. Medikas pastebėjo, jog jų šalies gimdymo namuose gimdyklose medikai dirba panašiai, kaip ir šiauliečiai, tačiau operacinėse pamatė daug naujo: modernesnės medicinos įrangos, operacijų įvairovės. Svečiams didžiulį įspūdį padarė ir pati originali ir moderni gydymo įstaiga, kurioje gydytojams ir pacientams sudarytos puikios sąlygos.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus? Rizikuojate pakenkti klausai
Gegužė – pats spalvingiausias pavasario mėnuo ir jo margumą galime pajusti gėrėdamiesi ne tik vaizdais, bet ir gar...
Depresija aplanko ir gražiausiais gyvenimo momentais
Depresija – vienas dažniausiai pasitaikančių psichikos sveikatos sutrikimų, per gyvenimą paliečiantis maždaug kas...
Pūslės ant pėdų: ko turėtumėte imtis?
Pavasarį džiuginant geriems orams, natūraliai daugiau laiko skiriame fiziniam aktyvumui, o sunkią avalynę iškeičiame į l...
Psichikos sveikatos duomenys: daugiausia sunkumų patiria vyresnio amžiaus žmonės
Psichikos ir elgesio sutrikimus patiriančių asmenų skaičius Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį nuosekliai augo. Higienos...
Kognityvinė elgesio terapija: kaip ji veikia?
„Aš nieko nesugebu“, „Man niekada nepasiseks“, „Visi kiti yra laimingesni už mane“ &...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų