Ketvirtadienis, 2024.03.28
Reklama

Sergu, bet dirbu iš namų: kokie pavojai tyko?

Šaltinis: vlmedicina | 2023-02-06 10:16:41

Nors sergant patariama skirti kuo daugiau dėmesio poilsiui, dažnas žmogus numoja į tai ranka ir renkasi darbą iš namų arba griebiasi drastiškų gydymosi metodų. Jei sirgdami iškeisime poilsį į darbą, galime sau padaryti daugiau žalos nei naudos.

Moteris miega lovoje
Sergant svarbu gerai išsimiegoti © Pixabay.com

Geria antibiotikus, kai jų nereikia

„Natūralu, kad apsirgę žmonės nori kuo greičiau pasijusti geriau, tačiau įvairūs darbai ir planai neturėtų kainuoti mūsų sveikatos. Dažnai tenka girdėti, kad žmonės net su aukšta temperatūra ar kitais peršalimo simptomais nusprendžia toliau dirbti, tik kad lovoje iš namų. O kiti vos pajutę artėjančią ligą skuba vartoti namuose užsilikusius antibiotikus, nors jų ir taip paprastai neturėtų būti niekieno vaistinėlėse“, – sako vaistininkas Mindaugas Rutalė.

Jis akcentuoja, kad neatsakingas antibiotikų vartojimas gali pakišti koją tada, kai žmogui iš tiesų reikės gydymo, bet jo organizmas jau bus atsparus antibiotikams. Taip pat jis priduria, kad neleisdami sau pasveikti ilsintis arba vartojant antibiotikus, kol palengvėja simptomai, galime prisišaukti greitai sugrįžtančias ir netgi paūmėjusias ligas.

Kodėl sirgdami jaučiame nuovargį?

Sveikatos priežiūros specialistų patarimas sergantiesiems skirti daugiau laiko miegui ir poilsiui nėra sakomas veltui, teigia vaistininkas. Anot jo, būtent miegas yra vienas svarbiausių veiksnių, padėsiančių kūnui greičiau įveikti peršalimo ligas.

„Kai sergame, atrodo, kad visą dieną galėtume snūduriuoti lovoje ir nieko daugiau nedaryti. Mūsų organizmo kova su liga atima daug energijos, todėl mes galime jaustis pavargę, neturintys jėgų. Iš tiesų reikėtų paklausyti savo kūno ir skirti jam reikalingo poilsio. Būtent miego metu mūsų organizme vyksta imuniniai procesai, padedantys nusilpusiam kūnui kovoti su ligos simptomais“, – pasakoja M. Rutalė.

Kaip mus gydo miegas

Poilsis ir ypač miegas atlieka ne vieną pagalbinę funkciją, padedančia imuninei sistemai kovoti su ligomis.

„Miegant organizme aktyviau išsiskiria baltymai citokinai, kurie yra atsakingi už imuninių ląstelių gamybą bei mūsų imuninės sistemos atsaką ligoms. Kita paskata ilsėtis susirgus – tai, jog mūsų kūnas miego metu kur kas lengviau perneša karščiavimą. O svarbiausia, miegas leidžia visą likusią organizmo energiją sukoncertuoti į kovą su liga“, – paaiškina M. Rutalė.

Net ir jaučiant stiprų nuovargį, kartais liga gali neleisti kokybiškai išsimiegoti. Anot vaistininko, dažniausiai trukdo tokie simptomai – užgulusi nosis, kosėjimas, karščiavimas ir neramios mintys. Jis dalinasi praktiniais patarimais, kurie padės ilgesnį laiką išmiegoti be trukdžių.

Galvą laikykite šiek tiek aukščiau. Jeigu jūsų nosis yra užgulusi, pabandykite eidami miegoti laikyti galvą šiek tiek aukščiau – pavyzdžiui, ant didesnės pagalvės ar galbūt papildomai naudokite kelioninę pagalvėlę ant kaklo. Tai palengvins slogos pratekėjimą nosies kanalams. Tik nekelkite galvos per aukštai, kad vėliau nesusidurtumėte su sprando skausmais.

Karštas dušas arba vonia. Jeigu kankina neramios mintys, o nosis užsikimšusi – išbandykite prieš einant miegoti karštą dušą arba vonią. Jie tiek padės atsipalaiduoti, tiek suskaidys gleives nosies ertmėje, jog galėtumėte lengviau kvėpuoti.

Ramunėlių arbata. Tam, kad labiau atsipalaiduotumėte ir šiek tiek numalšintumėte gerklės skausmą, išgerkite puodelį ramunėlių arbatos su citrina ir medumi. Tik mėgaukitės arbata ne mažiau nei likus valandai iki miego, jog vėliau jo nedrumstų vaikščiojimas į tualetą.

Melatoninas. Jeigu naktį itin dažnai prabudinėjate ir dėl ligos skundžiatės negiliu ir neramiu miegu, išbandykite melatoniną. Šis maisto papildas gali sutrumpinti užmigimo laiką bei pagerinti pačią miego kokybę.

Prabudus – jokių išmaniųjų. Jeigu prabudote iš gilaus miego, kuo greičiau pašalinkite jį sutrikdžiusius veiksnius – išsipūskite nosį, atsigerkite vandens ar nueikite į tualetą. Tik jokiu būdu netikrinkite išmanaus įrenginio – kiek valandų ir ar kas nors jums parašė, nes taip tik išsibudinsite ir sunkiau užmigsite iš naujo.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų