Vargu ar šiais, rinkiminiais, metais galima tikėtis reikšmingų pokyčių sveikatos apsaugos sistemoje, - abejoja portalo kalbinti profesoriai Juozas Pundzius ir Danguolė Jankauskienė. Dalindamiesi savo pasvarstymais apie 2016-aisiais būtinas įgyvendinti naujoves, abu sutaria - būtina peržiūrėti sveikatos sistemos finansavimą ir stiprinti pirminės sveikatos priežiūros grandį.
Skirti daugiau milijonų
Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininkas profesorius Juozas Pundzius įsitikinęs, kad „15 metų imitavus pokyčius sveikatos sistemoje 2016-aisiais pagaliau pribrendo laikas imtis realaus darbo“. Tačiau pirmiausia kalba apie finansavimą, kuris esąs „akivaizdžiai per mažas“: „Iš senų laikų tebesivelka ta pati sistema, kad dirbantieji moka gerokai didesnes įmokas į Privalomąjį sveikatos draudimo fondą (PSDF) nei valstybės draudžiamieji. Jei įmokos už pastaruosius būtų prilygintos dirbančiųjų įmokoms, situacija labai pagerėtų, - sako J. Pundzius. – Esant dabartinei tvarkai dirbantieji tarsi moka už save, bet iš tiesų koks trečdalis jų įmokų atitenka valstybės draudžiamųjų sveikatos priežiūros išlaidoms padengti“.
Profesorius pabrėžia, kad šiemet ir dar kitus dvejus ateinančius metus numatytas laipsniškas sveikatos priežiūros finansavimo didinimas po 40, 80 ir 120 mln. eurų kasmet tesąs tik lašas jūroje, palyginti su 4 milijardais.
„Jei šiemet būtų pridėta apie porą šimtų milijonų eurų, o kitais metais toliau laipsniškai didinamas finansavimas, tuomet jau būtų galima kalbėti apie juntamus teigiamus pokyčius“, - sako portalo pašnekovas.
Šeimos gydytojų nepriklausomybė
Kitas svarbus šių metų tikslas, profesoriaus nuomone, turėtų būti sveikatos priežiūros sistemos tvarkymas, gerinant paslaugų kokybę bei jų prieinamumą: „Sveikatos koncepcijoje deklaruojamas siekis, kad pirminė asmens sveikatos priežiūra išspręstų 80 proc. visų sveikatos problemų. To siekiama visame pasaulyje, bet yra šalių, kur artėjama prie šio skaičiaus, o Lietuvoje jis tesiekia 20 proc. Iš to ir kyla daugybė problemų, pavyzdžiui, ilgos eilės pas specialistus. Būtina pradėti koncentruoti dėmesį į pirminę sveikatos priežiūros grandį, bet iki šiol vyko tik kažkoks atsikalbinėjimas ir veiklos imitacija“.
J. Pundziaus teigimu, yra veiksnių, kurie galėtų pastimuliuoti šeimos gydytojų institucijos stiprinimą, ir kai kurių priemonių ar bent jau reikalingų sprendimų siekiant jį įgyvendinti būtina imtis jau šiais metais: „Šeimos gydytojai turėtų tapti nepriklausomais kontraktoriais, tai yra sudaryti sutartis ne su įstaigomis, o tiesiogiai su ligonių kasomis, kaip yra kitur pasaulyje. Tokiu atveju jis turės asmeninį interesą tobulėti ir siekti kokybiškesnių paslaugų, prisiimti skatinamųjų paslaugų, nesiųsdamas paciento kiekvieną sykį pas specialistą. Deja, šis svertas kol kas net nesvarstomas, nors Sveikatos apsaugos ministerija tokį tikslą yra deklaravusi jau prieš 15 metų. Tačiau kai Nacionalinė sveikatos taryba primena jį, mums pateikiami skaičiai apie tai, kiek daug mūsų šalyje šeimos gydytojų dirba privačiose įstaigose. Nors mes kalbame apie visai ką kita – apie nepriklausomus šeimos gydytojus, kurie nėra niekieno samdiniai – nei valstybinių įstaigų, nei privataus verslo“.
Skatinamųjų paslaugų skatinimas
Veikiant tokiai sistemai, profesorius aiškina, būtų itin efektyvus ir kitokiomis proporcijomis pasidalijantis paslaugų apmokėjimas: „Dabar šeimos gydytojui „už galvą“ (už prisirašiusį pacientą – aut. pastaba) mokama 90 proc., 10 proc. – lyg ir už skatinamąsias paslaugas. Reikalingas kitoks santykis – 60 ar 65 proc. „už galvą“ ir 35 ar 40 proc. – už paslaugas. Tokiu atveju šeimos gydytojas bus suinteresuotas tobulėti, pvz., atlikti echoskopiją, endoskopiją. Taip sumažėtų eilės pas specialistus, kurių taip trūksta. Ir net nėra būtinybės jų „prikepti“ dar daugiau. Žinoma, šiems pokyčiams įgyvendinti nepakanka vienerių metų – gali prireikti ir penkerių. Tačiau šiemet tikrai būtų įmanoma parengti šių priemonių vykdymo planą. Atėjo laikas realiai pradėti dirbti“.
Žalos atlyginimas be kaltės
J. Pundzius kalba ir apie žmonių išteklių problemą: „Klaidingai manoma, kad mūsų gydytojai iš Lietuvos bėga dėl žemų atlyginimų. Bėga ir dėl to, bet dar labiau juos iš čia veja baimė būti apkaltintiems dėl gydymo klaidų. Lietuviškas žalos atlyginimo pacientui įstatymas yra pats griežčiausias Europoje. Net skandinavai stebisi, kaip jis funkcionuoja mūsų šalyje su mūsiška draudos sistema. Todėl būtina pagaliau įdiegti apmokėjimo be kaltės nukentėjusiam asmeniui sistemą“.
Slaugytojų kvalifikacijos kėlimas
Profesorius užsimena ir apie slaugytojų kvalifikacijos didinimą bei dalies gydytojų funkcijų perėmimą. „Šia linkme jau pradėta judėti, bet ne nuo to galo – labai aukštos kvalifikacijos slaugytojai perima aukštos klasifikacijos gydytojų funkcijas, - kalba J. Pundzius. – O pradėti reikia nuo paprastesnių dalykų, nuo kasdienybės, dokumentų tvarkymo ir pan. Juk pasaulyje gydytojų ir slaugytojų santykis yra 1:4, o Lietuvoje - 1:2,2. Žinoma, tai yra personalų vadybos klausimas, bet reikalingi sisteminiai pokyčiai“.
Iškelti viešąjį interesą
„Pagaliau turime nuspręsti, kad viešasis interesas turėtų būti aukščiau už individualią pseudolaisvę. Ir kalbu ne tik apie skiepus, dėl kurių jau priimtas atitinkamas sprendimas, bet ir, pvz., sergančiuosius tuberkulioze. Šveicarijoje - demokratiškoje šalyje - įstatymai numato, kad asmuo, kuris serga tuberkulioze ir nesigydo, taip keldamas grėsmę visuomenei, pasodinamas į kalėjimą. Lietuvoje - atvirkščiai. Kalėjime susirgęs tuberkulioze nuteistasis išleidžiamas į laisvę ir platina ligą. Todėl Lietuva ir pirmauja pagal atspariosios tuberkuliozės plitimą“.
„Užmarinuotas“ IV reformos etapas
Prof. J. Pundzius neslepia nusivylimo, kad praėjusių metų pabaigoje nuspręsta atidėti – tebūnie ir netobulo – IV sveikatos priežiūros įstaigų restruktūrizavimo etapo vykdymą: „Prieš rinkimus pradėti jo įgyvendinimą nepopuliaru, todėl ir “užmarinavo“ iki 2017-ųjų. Pradėti jį įgyvendinti labai reikia dar šiais metais, bet tikriausiai to jau nebus“.
Draudžiamieji įstatymai
Tęsdamas mintis apie būtinus 2016-ųjų darbus Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininkas užsiminė ir apie žalingų įpročių įstatymų priėmimą. „Draudžiamosios priemonės nieko nekainuoja, nebent jų administravimas, o yra labai efektyvios. Tad reikia mažinti alkoholio bei tabako prieinamumą laiko, vietos bei kainos atžvilgiu. Nes auklėjamosios ir šviečiamosios priemonės yra brangios ir beveik neefektyvios. Todėl ir reikalingi atitinkami draudžiamieji įstatymai“.
Vyriausybės pažadų inventorizacija
„Šie metai Vyriausybei bus jos programoje pažadėtų priemonių inventorizacija, - sako Mykolo Romerio universiteto Politikos mokslų instituto profesorė, Sveikatos tyrimų laboratorijos vadovė Danguolė Jankauskienė. - Pagal viešosios politikos formavimo patirtį Lietuvoje, vargu ar prieš Seimo rinkimus galima tikėtis kokių radikalių permainų. Tai būtų neišmintinga. Kas būtų išmintinga ir ką paprastai daro visos valdžios prieš rinkimus, tai įvairiais būdais didinti žmonėms pajamas, socialines garantijas, mažinti kainas ir kt., t.y. daugiau dėmesio skirti populiariems, o ne nepopuliariems sprendimams. Pastarieji jau susiję su struktūrinėmis reformomis, viešojo valdymo gerinimu, resursų racionalizavimu“.
Profesorės manymu, sveikatos apsauga - irgi ne išimtis politikoje.
„Tuo labiau, kad sveikatos reformose Lietuva pasirinko nuosaikų, o ne radikalų kelią, - sako portalo pašnekovė. - Ko gero, ir toliau bus nuosaiki sveikatos priežiūros įstaigų restruktūrizacija, panašiais tempais bus įtraukiami vaistai į kompensuojamų vaistų sąrašą, bus rodomas visuomenei politikų dėmesys gerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, nesvarbu, ar įgyvendinamomis ar nelabai, priemonėmis (kelia nerimą Prezidentūros teikiamame įstatymo projekte numatytos priemonės eilėms mažinti), prasidės nauji šaukimai ES struktūrinių fondų finansinės perspektyvos programoms, kurių didžioji dauguma įgyvendinama valstybės planavimo būdu, todėl galimi projektai ir pareiškėjai bei finansavimo sumos numatyti iš anksto. Visgi tikiuosi, kad bus tęsiamos geros iniciatyvos: pvz., išjudės dabar daug problemų patiriantys e. sveikatos pagrindiniai moduliai: e. receptas, e. registracija, e. ligos istorija ir bus atsižvelgiama į jau įdiegusių šias sistemas įstaigų patirtį; tikiuosi proveržio slaugos politikoje ir slaugos kokybėje didinant slaugytojų savarankiškumą ir prestižą; gal kada nors bus atsigręžta į inovacijų finansavimą; bus sutvarkytas kompetencijos ir referencijos centrų retomis ligomis sergantiems pacientams steigimo ir valdymo modelis, orientuotas ne į konkurenciją, o į bendradarbiavimą tarp įstaigų“.
Skatinti įstaigų bendradarbiavimą
Vis dėlto, D. Jankauskienės nuomone, yra keletas dalykų, būtinų šiemet bent jau pradėti svarstyti tam, kad po to būtų priimti kardinalūs sprendimai sveikatos politikoje: pirminės sveikatos priežiūros (PSP) komandos grupinėje praktikoje formavimas, integruotos sveikatos priežiūros bei bendradarbiavimo tarp įstaigų ir valdymo tinkluose modelių sukūrimas, ir, anot pašnekovės, svarbiausia - mokesčių sistemos pertvarka.
„Baugu, kad einama priešinga PSP vystymui linkme, - sako profesorė. - Turiu omenyje profilaktinių sveikatos programų koordinavimui teikiamus pasiūlymus, perduodant profilaktikos koordinavimą aukštesnio lygio įstaigoms; PSP centrų bei poliklinikų ir ligoninių sujungimą“.
Kalbėdama apie bendradarbiavimą tarp įstaigų ir valdymo tinkluose, D. Jankauskienė tvirtina: „Dėl užsitęsusio finansinio badmečio įsigaliojusios iškreiptos konkurencijos pasekmės bei įstaigų restruktūrizacijos klaidos sveikatos priežiūros įstaigų santykiuose yra pragaištingos. Viename mieste ar net vienoje gatvėje esančios nebendradarbiauja, dėl to pacientai negali pasinaudoti turimais resursais. Kai kurių stacionarinių lovų miestuose yra ryškiai per daug, o kitų, pvz. terapinio, neurologinio profilio, net ir Vilniuje trūksta. Restruktūrizacija daugelį metų orientuota tik į rajonus, o miestai, kuriuose sunkiau priimti sprendimus dėl kelių steigėjų interesų, nepaliečiami. Ir to neištaisysi įsakymais, įstaigų sujungimais ar vien vadovų pakeitimu. Reikia keisti požiūrį į valdymą ir išmanyti jo pagrindinius principus per bendradarbiavimą iš apačios. Reiktų skatinti įstaigas pasirašyti bendradarbiavimo sutartis, kurti virtualius tinklus ir jų valdymą. Pokyčiai galimi ne vien finansinėmis paskatomis, bet ir modernaus valdymo paskatomis“.
Gydyti chroninį finansinį badmetį
„Ir akivaizdu, kad sveikatos apsauga negali kokybiškai funkcionuoti su dabartinėmis lėšomis. Teiginys, jog “pinigų užtenka, tik reikia dirbti efektyviau”, nekeičiant sveikatos ir savęs nežalojančios gyvensenos įpročių (kas yra ilgas procesas, už kurį atsakinga ne vien sveikatos sistema, o yra visų žinybų uždavinys), yra iš principo neteisingas, nes tyrimai rodo, kad restruktūrizuojant paslaugas galima sutaupyti apie 5 proc. PSDF biudžeto, - sako D. Jankauskienė. - Deja, investicijos į žmonių sveikatą ir sveikatos apsaugos poreikiai yra dešimtis kartų didesni. Taigi esminiai ir rezultatyvūs sveikatos sistemos pokyčiai įmanomi tik didelės politinės valios pastangomis padidinus sveikatos apsaugos finansavimą ir peržiūrint jo šaltinius. Vien sveikatos priežiūros įstaigų iniciatyvomis problemos neišspręsime“.
Profesorė pabrėžia, kad sveikatos sistemos finansavimas yra neadekvatus valstybės įsipareigojimams ir keliamiems reikalavimams sveikatos priežiūros paslaugų kokybei, kad patenkintų senstančios visuomenės poreikius ir lygiuotųsi pagal technologijų išsivystymo lygį su kitomis išsivysčiusiomis ES valstybėmis. Jos teigimu, tai patvirtina begalė tyrimų, studijų, statistinių palyginamųjų analizių.
„Pagal 2013 m. Europos sveikatos apsaugos paslaugų naudotojų indeksą (The Euro Health Consumer Index 2013) Lietuva užpernai užėmė 24 vietą iš 35, - sako portalo pašnekovė, pridurdama, esą pateikiant 2014 metų indekso duomenis buvę nemažai keblumų, todėl juo remtis esą yra netikslu. - Nors Lietuvos sveikatos apsauga dažnai įvertinama blogai, tačiau pagal rodiklį, kokia vertė gaunama už į ją investuotus pinigus, matome, kad mūsų šalis pasirodo puikiai ir pagal šį santykį 2013 metais buvo šešta nuo viršaus tarp Europos valstybių. Tai rodo, kad esama sistema nėra jau tokia neefektyvi, kaip populiaru šnekėti. Bet jei finansavimo padėtis nesikeis, rodikliai tik blogės. Negalima pamiršti, kad senėjanti populiacija kels naujų ir brangių iššūkių, taip pat daug kainuoja tobulėjančios medicinos technologijos, atsirandantys inovatyvūs vaistai ir kita. Tokiame fone sveikatos sistemos finansavimas yra chroniškai per mažas. Reikia pagaliau imtis ryžtingų, nors ir politiškai nepopuliarių politiškai sprendimų bei gydyti šią chroninę ligą“.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Retų ligų koordinacinis centras ir LSMU Neurologijos klin
Kas antras Lietuvos gyventojas miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Dauguma jų, deja, palieka š
2016 m. vasario 26 d. 12 val. Vilniuje, “Karolinos” viešbutyje, Didžiojoje konferencijų salėje,
Balandžio 2 d. pasauliui minint Tarptautinę Autizmo dieną, asociacija „Kitoks vaikas” organizuoja mokslinę &
Kviečiame dalyvauti Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos draugijos, LSMU, LSMUL Radiologijos klinikos organizuo
Kviečiame į Vilniaus universiteto bei Lietuvos patologų draugijos organizuojamą konferenciją „Ribos ir &scaron
Pasaulinė medicinos technologijų industrija šiandien verta apytikriai 340 milijardų JAV dolerių. Europos Sąjunga
Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Psichiatrijos klinikos ir Lietuvos b
Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Akušerijos i
Besidominčius sveikos gyvensenos skatinimo ir rizikos veiksnių korekcijos galimybėmis, maloniai kviečiame registruo
Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k
Kovo 19 d. nuo 20 val. 30 min. vietos laiku milijonai žmonių visame pasaulyje prisijungs prie pilietinės iniciatyvos &bd
Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k
Kviečiame į LSMU, LSMUL Endokrinologijos klinikos, Endokrinologijos instituto, Lietuvos endokrinologų draugijos bei Kaun
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamoje tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje
Kviečiame į Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamą tarptautinę mok
Gerbiami medikai, Jūs gydote ne tik kūnus, bet ir sielas. Talentas duodamas tam, kad pasaulį užpildytų gėrio ir grožio &
Kviečiame dalyvauti Lietuvos kontraceptologijos draugijos, LSMU Akušerijos ir ginekologijos klinikos, LSMU Endokr
Kviečiame į Vilniaus universiteto, Lietuvos transplantologų asociacijos, Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantac
Kviečiame dalyvauti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamame Treč
Kaip nacionalinėje sveikatos apsaugos sistemoje išgyvendinti korupciją, sustabdyti jaunų gydytojų emigraciją ir a
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos I aukšte balandžio 8 d. 9.30 val. bus atidengtos at
Mes visi žinome kaip svarbu sveikai maitintis, sportuoti, rūpintis savo kūnu. Deja, dažniausiai, nors visa tai ir žinome
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose „Ultragarsu kontroliuojamos skydlia
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose "Ūmių būklių ultragarsinė diagnostik
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, siekdamas pagelbėti šeimoms, auginančioms neįgalius vaikučius, organizuoja
Asociacija „Demetra“ gegužės 14-ąją prie Baltojo tilto Vilniuje nemokamai ir anonimiškai tirs dėl ŽIV
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Elgesio medicinos institutas kviečia dalyvauti 10-ajame sveikatinimo renginyje
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
„Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus. Junkis prie akcijos ir tu“, - skelbia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS c
Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos akademijos Onkologijos instituto, Onkologijos ir hematologi
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Visuomenėje yra įprasta manyti, kad sveikata yra gera savijauta, kai niekuo nesergame ir nesiskundžiame, valgome sveiką
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Onkohematologinius ligonius vienijanti bendrija „Kraujas“ gegužės mėnesį jau ketvirtą kartą kviečia minėti K
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Birželio 1 d. 14 val. Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74), prasideda 2-oji jungtinė LSMU Kardiol
Liepos 13 d. Kauno Pažaislio vienuolyno prieigose įsikūręs svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ antrus metus
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos ultragarso asociacija kviečia dalyvauti tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje “Ultragarsin
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikoje (M.K. Čiurlionio g. 12) liepos 15 d. nuo 11.00 val. vyks
VšĮ Ligos paliestųjų psichologinės pagalbos centras kartu su Kauno klinikomis vykdo projektą „Psichinės sve
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Lietuvos širdies asociacija ir Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centras rugs
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti
Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Infekcinių ligų klinikos ir Lietuvos infektologų draugijos or
Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g
Spalio 8-ąją bus minima Organų donorystės diena ir šiai dienai paminėti pirmą kartą Lietuvoje organizuojama sutik
„Aš bėgu už organų donorystę“ – toks užrašas puoš kiekvieno bėgiko, dalyvausianči
Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Spalio 29-oji – Pasaulinė žvynelinės diena. Jos paskelbimo iniciatorius yra Tarptautinė žvynelinės draugijų federa
41 diena, 1300 kilometrų ir daugiau kaip 20 tūkst. eurų vėžiu sergantiems vaikams. Toks yra „1000 km Širdie
Spalio 26 d. 18 val. Salotų bare “Mano guru” (Vilniaus g. 22/1, Vilnius) vyks dailininko Simo Skrabulio darb
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ spalio 25-ąją, antradienį, jau trečią kartą inicijuoja akciją, skirtą spalio
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2016 metų spalio 25-ąją, antradienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą padė
Atėjus rudens sezonui dažnas žmogus mini rudeninę depresiją, mintyse turėdamas prislėgtumo jausmą, kuris aplanko tamsesn
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia darbingo amžiaus žmones paminėti Europos sveikos mitybos dieną kartu. Lapkr
Kviečiame dalyvauti mokslinėje – praktinėje konferencijoje „Pulmonologijos naujienos“, kuri vyks 2016
Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak
Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak
Kviečiame dalyvauti mokymuose „Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos aktualijos“, kurie vyks š. m. gruod
Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso (V. Kudirkos g. 99C) didžiojoje salėje gruodžio 9 d. 10.00 va
Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti
Niekas nesiginčys – geros sveikatos siekia kiekvienas. Todėl Antakalnio poliklinika kviečia į nemokamą paskaitą ap
Kviečiame į mokslinę konferenciją „Naujas ir moksliškai pagrįstas požiūris į kasdienę klinikinę praktiką ak
Kiekvienų metų sausio 1-ąjądieną visi pasaulio "ruoniai" rengia simbolinį susitikimą vandenyje. Kiekvienas ats
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Galingiausias jaunųjų gydytojų renginys grįžta:šių metų vasario 3-5 dienomis Birštone vyks įspūdingas jaun
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacija organizuoja tarptautinę mokslinę praktinę konfe
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
2017 m. vasario 24–26 dienomis Aukštaičių g. 51, Kaune vyks 9-oji sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medi
Maloniai kviečiame dalyvauti Tarptautinei retų ligų dienai skirtoje konferencijoje „Mokslo pažanga – viltis
Lietuvos infektologų draugija, Lietuvos klinikinės toksikologijos draugija, Sveikatos apsaugos ministerijos ESSC apsinuo
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Širdies nepakankamumas – plačiai paplitęs ir brangiai kainuojantis susirgimas, reiškiantis didžiulę
Balandžio 21 d. vyks kasmetinė, jau VII organizacinės psichologijos konferencija „Psichologas organizacijoje. Kuo
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Apie ką pirmiausia pagalvojate išgirdę žodį „priklausomybė“?Kokia yra riba tarp įpročių, eksperimenta
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Gegužės 31 d. 16.00 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėda) vyks projekto ir kn
Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai drauge su UAB „Vakarų pramogos“, BĮ „Klaipėdo
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Tik 14 proc. europiečių laikosi saulės apsaugos patarimų, nors 91 proc. žino apie gresiantį pavojų. Pristatoma sąm
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Daugelio kauniečių jau puikiai atpažįstamas ir laukiamas nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ nusp
Gegužės 21 dieną Klaipėdoje startuos tradicinis jubiliejinis – šiemet dešimtasis – Vilties bėg
Aktyvus gyvenimo būdas, sveika mityba, poilsis – geros fizinės sveikatos receptą žino kiekvienas. Tačiau Lietuvoje
Nacionalinio vėžio instituto Didžiojoje salėje birželio 7 d. 14 val. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kostiumo dizaino k
2017 m. birželio mėn. 7-10 d. Vilniuje vyks 14-asis Europos vaikų ir paauglių ginekologijos kongresas EURAPAG 2017.
Trečiadienį, birželio 14 d., 17:30 val. Klaipėdos prekybos centre „Akropolis“ bus iškilmingai atidaro
Kviečiame trims dienoms pabėgti nuo miesto šurmulio ir pailsėti, atgauti jėgas, pasikrauti teigiamos energijos la
Šv. Pranciškaus onkologijos centras (Savanorių g. 4, Klaipėda) 2017 m. birželio 26 d., 13.00 val., pirmadi
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Rugsėjo mėnesį visame pasaulyje yra minimos piktybinių kraujo ligų žinomumo dienos, kurių tikslas – kuo plačiau sk
Rugsėjo 2 d. 13 valandą Savicko sporto klube („SEB arena, II aukštas) vyks seminaras „Kaip fizinis ak
Rugsėjo 13 d., trečiadienį, 16 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) atidaroma paroda &bdq
Keblios situacijos, stresas ir kiti kasdienę rutiną temdantys rūpesčiai – ne priežastis pulti į neviltį. Kiekvienu
Trečiasis Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) forumas TransForm - jau spalio 13 - 15 d.! Čia nuoširdžia
„Gyvenimas sulėtėja, tarsi sapne“. „Eiti negali, bėgti negali, valgyti negali“. „Sėdi ir l
Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuras prisijungdamas prie Europos judriosios savaitės iniciatyvos kviečia į nemoka
Minėdamas Pasaulinę širdies dieną Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visus panevėž
Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija (LEPTA) yra nevyriausybinė organizacija, vienijanti Lietuvoje veikiančias t
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos rengiamas Atviros psichiatrijos mėnuo miesto gyventojus kv
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus vyresnio amžiaus žmones kartu paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2017 metų spalio 20-ąją, penktadienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą pag
Organų donorai ir jų artimieji verti didžiausios pagarbos ir amžino dėkingumo. Todėl spalį, kai minima Europos ir Pasaul
Gera jaunimo lytinė sveikata – visuomenės, kuri siekia gyvuoti ir klestėti interesas, tai ypač svarbu mūsų &scaron
Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos (Darželio g. 10), Administracijos salėje (2 aukšte) s
Lapkričio 17-ąją dieną minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Respublikinės Šiaulių ligonin
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r
Pirmą kartą Klaipėdoje lapkričio 16 dieną vyks nemokamas renginys "Tu – mano gyvenimo herojus“, skirtas
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r
Ketvirtą kartą organizuojamas bėgimas už vyrų sveikatą „Ūsai bėga“ Vilniuje. Miesto centre įvyksiantis bėgim
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir
Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir
Prasidėję nauji Geltonojo šuns metai nemokamų treniruočių projektui „Judėk sveikai“ atnešė dau
2018 m. vasario 23 d. (penktadienį) 12.30 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėd
Nepraleiskite progos! Jau kovo 2 – 4 d. „Hacker Games“ kursime sveikatos priežiūros inovacijas. Sudomi
Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim
Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim
Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro specialistai drauge su Lietuvos sveikatos m
Spalio 4 d. 17 val. Inovatyvios medicinos draugija kviečia susitikti Gyvybės mokslų centre, pirmajame šio sezono
Šeštą kartą rengiama konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“ &scaron
Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinika kartu su Europos Ginekologinės chirurgijos akademija bei su vie
2011 metų rudenį palangiškei Rasai Rojienei buvo nustatyta ketvirtosios stadijos sarkoma, Rasai buvo 27-eri, o li
Melanoma – agresyviausias odos vėžys, užklumpantis vis jaunesnius žmones. Kasmet šia liga Lietuvoje suserga
Lietuvoje per metus diagnozuojama apie 1500 kraujo ligų atvejų. Kokie yra kraujo ligų simptomai? Koks gydymas yra priein
Gegužės 30 d. 15 val. Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje vyks Klai
Rugsėjo 19-oji yra Pasaulinė aortos diena. Rugsėjo 20 d. šia proga Vilniuje, Katedros aikštėje bus įrengta
Šį šeštadienį (rugsėjo 21 d.) Smiltynėje (Klaipėdoje) vyks žygis pėsčiomis pajūriu - žinutę apie or
Asociacijos „Gyvastis“ organizuojama iniciatyva organų donorams atminti kasmet sulaukia vis daugiau susidomė
Cukriniu diabetu pasaulyje serga 425 milijonai žmonių – 1 iš 11 planetos gyventojų, ir vienas iš dvi
Gruodžio 19 d., ketvirtadienį, nuo 11 iki 20 val. Vilniuje Pylimo g. 19 esančiame „Caffeine Roasters“ įvyks
Angelų kalvoje rugsėjo 13 d. (se
VUL Santaros klinikų medikai kviečia rugsėjo 19 d. nuo 11 iki 17 val. prie Mo muziejaus (Vilniuje, Pylimo g. 17) į Pasau
Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą
Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą
Lietuvoje kasmet diagnozuojama daugiau nei 1500 naujų krūties vėžio atvejų, Europos Sąjungoje šia liga suserga ka
Lapkričio 11 d. vyks tradicinė konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“. Šia
Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa
Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa
Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa