Šeštadienis, 2025.05.17
Reklama

Patinimai nėštumo metu: natūrali kūno kalba ar rimtas signalas?

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2025-05-16 10:52:22

Nėštumas – ypatingas laikas, kai moters kūnas kiekvieną dieną keičiasi, ruošdamasis naujos gyvybės atėjimui. Tačiau kartu su džiaugsmu dažnai atsiranda ir naujų, kartais nerimą keliančių pojūčių. Vienas iš jų – kojų, rankų ar net veido patinimas. Kada tai normalu, o kada verta sunerimti, aiškina gydytoja Edita Jaskelevičienė.

Nėščia moteris
Nėštumas / Pexels.com

„Edemos, liaudiškai vadinami patinimais, nėštumo metu dažniausiai yra natūrali organizmo prisitaikymo prie naujų sąlygų išraiška. Moters kraujotaka išsiplečia, padidėja kraujo ir skysčių tūris, todėl kūnas sulaiko daugiau skysčių audiniuose. Dėl to dienos pabaigoje kojos, rankos gali atrodyti sunkesnės, truputį patinusios, ypač jei moteris daug stovėjo, ar tą dieną buvo karštos oro sąlygos”, – pažymi gydytoja E. Jaskelevičienė.

Ji akcentuoja, kad toks lengvas, palaipsniui atsirandantis patinimas dažniausiai nėra pavojingas, ypač jei po nakties jis sumažėja arba visai praeina. Vis dėlto būsimos mamos turėtų būti budresnės, jei patinimas staiga stiprėja, patinimas pastebimas veide, rankose ar aplink akis, jei atsiranda galvos skausmai, matymo sutrikimai, spaudimo pojūtis krūtinėje.

„Tokie simptomai gali būti preeklampsijos požymiai – būklės, kuri reikalauja neatidėliotinos medicininės pagalbos”, – įspėja gydytoja.

Pasak gydytojos, palengvinti nemalonius pojūčius galima ir tam didelę reikšmę turi kasdieniai įpročiai. „Poilsis, kai kojos pakeliamos aukščiau širdies lygio, leidžia skysčiams geriau cirkuliuoti. Taip pat rekomenduojama vengti ilgo stovėjimo vienoje vietoje ar sėdėjimo sukryžiavus kojas. Patogi, nevaržanti avalynė ir laisvi drabužiai, ypač aplink juosmenį, padeda išvengti papildomo spaudimo kraujagyslėse.”

Ne mažiau svarbu, anot E. Jaskelevičienės, palaikyti ir tinkamą organizmo hidrataciją – vartoti pakankamai vandens. „Nors gali atrodyti paradoksalu, tačiau mažinant skysčių vartojimą patinimų neišvengsime. Atvirkščiai – organizmas dar labiau stengsis kaupti skysčius“, – pažymi gydytoja. Taip pat rekomenduojama riboti druskos kiekį maiste ir, jei leidžia sveikatos būklė, įtraukti į dienotvarkę lengvą fizinį aktyvumą – pasivaikščiojimus, nėščiųjų mankštas ar baseiną.

E. Jaskelevičienė atkreipia dėmesį ir sako, kad šiais laikais, būsimos mamos kaip niekada atsargiai įvertina vartojamų vaistų sudėtis, domisi alternatyvomis, ieško patarimų. Visgi ji ragina būsimas mamas neskubėti savarankiškai rinktis įvairių edemą mažinančių priemonių – kompresinių kojinių ar papildų – nepasitarus su gydytoju.

„Kiekvienas organizmas yra unikalus, todėl individualus vertinimas ir patarimai padeda užtikrinti, kad pasirinktos priemonės būtų saugios tiek mamai, tiek kūdikiui“, – pabrėžia ji.

Gydytojos E. Jaskelevičienės teigimu, nėštumas – tai jautri moters gyvenimo kelionė, tačiau kartu ir nuostabi patirtis, o įsiklausymas į savo kūną, atidumas jo siunčiamiems signalams ir pasitikėjimas gydytojų rekomendacijomis padeda ją išgyventi ramiai, saugiai ir su šypsena.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Nėštumas, Moterims
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Europoje: Kauno klinikose atlikta procedūra padėjo suvaldyti kepenų naviką vaikui
Kauno klinikų pacientui Kajui buvo vos daugiau nei treji metai, kai Kauno klinikose paaiškėjo, kad kepenyse esantis...
Patinimai nėštumo metu: natūrali kūno kalba ar rimtas signalas?
Nėštumas – ypatingas laikas, kai moters kūnas kiekvieną dieną keičiasi, ruošdamasis naujos gyvybės atėjimui. Tačia...
Šiuolaikinis melanomos gydymas nekeičia gyvenimo įpročių
Andriaus (44 m.) ligos istorija prasidėjo nuo smulkmenos – niežulio kakle. Nacionaliname vėžio centre pakartotinai...
Cukrinis diabetas – grėsmė inkstų sveikatai
Cukrinis diabetas yra viena sparčiausiai plintančių lėtinių ligų pasaulyje, kuri paveikia ne tik kraujagyslių sistemą, b...
Prastai miegate? Priežastis gali slypėti jūsų žandikaulyje
Sveikatos mokslai vis dažniau pabrėžia, kad miegas žmogui ne mažiau svarbus nei mityba ar fizinis aktyvumas, tačiau daug...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų