Ketvirtadienis, 2025.05.08
Reklama

Riebalų siurbimas svorio sureguliuoti nepadės. Kada liposukcija yra efektyvi?

Šaltinis: vlmedicina | 2023-06-19 12:42:31

Nors riebalų siurbimas gali atrodyti patrauklus svorio reguliavimo būdas, specialistai atkreipia dėmesį, kad tai tėra mitas ir ši operacija tinka tikrai ne visiems, svajojantiems apie dailesnes kūno linijas. Kokiais atvejais riebalų siurbimo negalima atlikti ir kada jis veiksmingiausias?

Tautvydas Urbonas / Asmeninio archyvo nuotr.

Turintiems antsvorį prieš riebalų siurbimą teks atlikti namų darbus

Grožio peilis, siekiant reguliuoti kūno svorį, nėra tinkamas pasirinkimas, dėl šios priežasties gali subliūkšti ilgai puoselėta svajonė greitai atsikratyti nepageidaujamo svorio. "Gana dažnai pacientai turi lūkestį riebalų siurbimu spręsti svorio reguliavimo problemas. Dalis besidominčiųjų liposukcija turi didelį riebalų perteklių. Deja, turint antsvorio, riebalų siurbimas gali būti netinkama procedūra ir ją atlikus pasiekti norimų rezultatų nepavyks. Pradėti nuo liposukcijos tokiais atvejais būtų neteisinga, pirmiausiai reikia sureguliuoti kūno svorį, o tuomet spręsti, ar liposukcija tiks tolimesniam kūno kontūravimui“, –  pranešime žiniasklaidai pabrėžia plastikos chirurgas Tautvydas Urbonas.

Liekni žmonės taip pat kenčia dėl riebalų pertekliaus

Svarbu atkreipti dėmesį, kad liposukcija neatstoja bariatrinės operacijos, nepanaikina odos pertekliaus, taip pat nesumažina celiulito bei strijų. Tačiau ji itin efektyvi žmonėms, kurie yra geros bendros sveikatos būklės, normalaus kūno svorio ar net liekni, tačiau nori atsikratyti probleminės zonos riebalų. Šiuo atveju svarbus veiksnys yra geros kokybės oda, kad pašalinus riebalus ji galėtų susitraukti, išryškėtų gražus kūno kontūras.

,,Tai, kad riebalų siurbimo negalima atlikti lieknam žmogui, yra dar vienas mitas. Dažnai būtent normalaus kūno sudėjimo žmonėms ši procedūra duoda geriausią rezultatą. Nuo probleminės zonos nusiurbus net ir nedidelį kiekį riebalų, iš karto matomas efektas“, sakė chirurgas T. Urbonas.

Problemiškiausios kūno vietos yra pilvas, juosmuo, krūtinė, (ypač vyrams, kai yra ginekomastija padidėjusios krūtys), taip pat vidinės šlaunų pusės, žastai.

Kai kuriais atvejais liposukcija atliekama ir siekiant pagerinti savijautą, panaikinti fizinį diskomfortą, pavyzdžiui, kai dėl riebalų sankaupų vidinės šlaunų pusės šunta, nuolatinis trynimasis sukelia odos dirginimą. Tai ypač aktualu vasarą.

Po gimdymo išryškėja pagrindinės probleminės zonos

Pasak chirurgo T. Urbono, po gimdymo dėl išpūsto pilvuko kreipiasi daug moterų, tačiau ši problema dažniausiai atsiranda dėl prasiskyrusių raumenų. Tokiu atveju operacijos metu šalinama perteklinė oda ir koreguojama raumenų diastazė, o liposukcija gali būti atliekama kaip papildanti procedūra, kuria kontūruojamas juosmuo ar kitos liemens dalys.

Kai oda yra pažeista strijų, atlikti vien liposukciją taip pat gali būti netikslinga, nes tokia oda nesusitraukia, o tai reiškia, kad sumažinus poodžio tūrį, koreguotoje zonoje liks dar daugiau laisvos odos. Įvertinus rizikas ir esamą situaciją, apsisprendžiama, kurios kūno zonos problemiškos ir kurias iš jų galima koreguoti vien liposukcija, o kurioms reikės ir odos šalinimo.

Riebalų siurbimo būdų ne vienas – nuo to priklauso atsistatymas

Pagrindine sritimi, kur atliekama liposukcija, išlieka pilvas ir juosmuo. Tokiu atveju gali būti atliekama 360 laipsnių liposukcija, kai riebalai nusiurbiami aplink visą juosmenį – nuo pilvo ir šonų. Šios procedūros metu riebalų perteklius gali būti pašalintas ir nuo nugaros, pažastų, krūtinės.

Riebalų siurbimas atliekamas specialiomis kaniulėmis, prijungtomis prie vakuuminio siurblio. Jos įvedamos į poodį per 5-10 milimetrų pjūvelius. Kartais tie patys pjūveliai naudojami ir drenams, kurie gali būti paliekami kelias dienas po operacijos, kad po oda nesikauptų skysčiai.

Be įprastos kaniulės liposukcijos metu gali būti pasitelkiami ir papildomi įrenginiai, kurie naudoja ultragarso bangas, lazerio energiją, vibraciją, vandens srovę ar turi kitas ypatybes. ,,Tokiu atveju tikimasi, kad paciento atsigavimas po operacijos bus greitesnis, o tinimas bei skausmas mažesni. Kai riebalų siurbimui naudojami minėti įrenginiai, chirurgui reikia įdėti mažiau pastangų ir savo energijos, kad suskaidytų riebalus, tad pati operacija gali būti atliekama subtiliau bei saugiau“,  komentavo chirurgas T. Urbonas.

Nepriklausomai nuo riebalų siurbimo metodo, ruošiantis operacijai svarbu įvertinti ne tik problemines sritis, bet ir rizikas, todėl reikia vengti veiksnių, kurie didintų komplikacijų tikimybę. Pooperacinių komplikacijų riziką didina rūkymas, nutukimas, lėtinės širdies ir kraujagyslių sistemos, endokrininės ligos, cukrinis diabetas, prieš tai atliktos operacijos ir kt. Taip pat reikia pasiruošti gijimo laikotarpiui, kurio trukmė priklauso nuo taikyto metodo, koreguotų vietų skaičiaus, paciento amžiaus bei kitų veiksnių ir gali trukti nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių.

Kaip pasirūpinti kūnu ir išlaikyti rezultatą?

Po riebalų siurbimo nereikėtų nusiteikti, kad bus galima valgyti ką tik norime, o prarasti riebalai nebesugrįš. Didelę įtaką daro asmeninės pastangos. Sveiki įpročiai, pilnavertė mityba, fizinis aktyvumas, tinkamas suvartotų ir sudegintų kalorijų balansas, riebalų ir cukraus kiekio ribojimas gali padėti ilgam išlaikyti rezultatą bei gerą savijautą.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kaip išsirinkti tinkamiausias odos ir plaukų priežiūros priemones?
Tiek plaukų, tiek odos priežiūra reikalauja ne tik reguliarumo, bet ir tinkamų priemonių pasirinkimo. Rinkoje gausu prod...
Klaipėdoje pradėtos dar saugesnės skydliaukės operacijos
Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) pradeda naują etapą skydliaukės chirurgijoje. Suburta profesionali chirurgų komand...
Pacientams gerėja gydymo galimybės: daugiau kompensuojama vaistų, mažiau barjerų
Lietuvoje nuolat daugėja kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių (MPP) vartotojų, o kartu auga valstybės...
Nuo diagnozės iki gyvenimo kokybės: nuotolinė konferencija onkologine liga sergantiesiems
Gegužės 19 – 30 dienomis nuotoliniu būdu vyks 12-oji konferencija, šiemet pirmą kartą pristatoma atnaujintu pavadi...
Ligos, kurių laikas neįveikė: skaudžios stabligės ir difterijos pamokos
Neseniai pasibaigusi Pasaulinė imunizacijos savaitė vėl priminė apie vakcinų svarbą ir paskatino diskusijas visuomenėje....
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų