Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Riebalai tirpsta, raumenys auga(2)

Ligita Sinušienė | Šaltinis: vlmedicina | 2013-01-30 09:49:31

Svoris palengva krenta. Penktadienį dietologijos klinikos svarstyklės parodė 90,6 kg. Labiausiai mane nustebino tai, kad pakako vos keturių treniruočių, kad intensyviau pradėtų tirpti riebalai.

Ant šio treniruoklio apšylu. Autorės nuotr.

 

Riebalai tirpsta

Jei prieš pusantro mėnesio buvau atsikračiusi tik kilogramo riebalų (iš bendro 5 kg prarasto svorio), dabar – jau daugiau nei dviejų kilogramų. Be to, prisidėjo kilogramas raumenų. Taigi trenerio akcentavimas, kad raumenys tirpdo riebalus, iš tiesų pasitvirtino. Na, niekada tuo ir neabejojau, bet tikrai nesitikėjau tokio staigaus efekto.

Kadangi penktadienį lankiausi Vilniuje pas dietologę, negalėjau nueiti ir į treniruotę, bet treneris buvo uždavęs namų darbų – 100 pritūpimų per dieną. Tų, taisyklingųjų. Ir ne visus iš karto, o po 20 padalinant per visą dieną.

Alkis po treniruotės

Beje, jau po trečios treniruotės treneris pasiteiravo, ar nejaučiu nepagrįsto piktumo, susierzinimo, alkio priepuolių, kas yra įprasta pradėjus intensyviau sportuoti. Patikinau, kad manyje fizinė veikla iššaukia atvirkščią reakciją. Lankydama šokius po repeticijos į namus parbėgdavau – ne pareidavau, ir nenorėdavau nieko valgyti. Pasiklausęs manęs treneris šyptelėjo. Ir dar tą pačią dieną patyriau, kad jis buvo teisus. Grįžusi po treniruotės ne iš karto, bet praėjus gal valandai siaubingai norėjau valgyti, todėl labai smarkiai padidinau savo salotų porcijas. Sukčiavau ir su kitais patiekalais.

Dietologei prisipažinau apie šiuos nuslydimus, bet išvados priėjau pati. Tas alkio priepuolis man užėjo todėl, kad į treniruotę išėjau nieko nevalgiusi – štai kodėl dietologė rekomenduoja pusvalandį prieš treniruotę suvalgyti 200 g šviežių ar džiovintų vaisių, o sportuojant ne iš ryto – valandą prieš treniruotę suvalgyti pagrindinį dienos patiekalą. Gydytoja pabrėžė, kad po sporto privalau pavalgyti per valandą. Tą patį sakė ir treneris.

Beje, treneris pabrėžė, kad man jokiu būdu nesiūlo maitintis taip, kaip sportininkams prieš varžybas. Taip, jiems valgant minimaliai ir visiškai atsisakant riebalų bei intensyviai treniruojantis svoris tirpsta akyse, bet pats treneris, iškovojęs ir fitneso čempiono titulą, prisipažino, kad po varžybų galėdavo vienu ūpu išgerti tris litrus sulčių, o per savaitę priaugdavo po 5 ar daugiau kilogramų. Be abejo, kad aš nesilygiuoju į sportininkus, ir mano tikslas – ne trumpalaikės varžybos, o visas gyvenimas be antsvorio. Beje, treneris pasakojo, kad taip drastiškai besilaikydamas fitnesininkų dietos (kai, pavyzdžiui, kas dvi valandos suvalgoma po du šaukštus ryžių), būdavo, kad po kokio pusantro mėnesio pratrūkdavo – kokią pirmą valandą nakties nuvažiuoja į degalinę, nusiperka didžiulę picą ir du butelius alaus.

Esu rami, kad man su Žanos Antonovos valgiaraščio tai negresia. Beje, net esu sulaukusi iš jūsų, skaitytojų, komentarų: „nieko nuostabaus, kad su tokiu valgiaraščiu svoris greitai nekrenta“. Na, aš ir nesiekiu, kad jis greitai kristų ir greitai vėl sugrįžtų.

Turiu atsikratyti dar 18 kg riebalų

O šiandienos mano rezultatais dietologė atrodė patenkinta. Be abejo, visų pirma – aš pati. Nors, prisipažinsiu, nė prieš vieną konsultaciją taip nesijaudinau kaip prieš šią. Mano mechaninės svarstyklės namuose išvakarėse rodė 90 kg, ryte – 92 kg (tad vis dėlto teks pirkti elektrines), sportavau labai mažai.

Dietologijos klinikos aparatas parodė, kad aš dar turiu atsikratyti 18 kg riebalų. Pabrėžiu – ne bendrai svorio, bet riebalų. Dietologė paaiškino, kad visokios populiarios dietos (iš žurnalų, interneto), tuo ir nepatikimos, nes padeda atsikratyti bendro svorio, bet ne būtinai riebalų sąskaita. „Būtent riebalų perteklius ir kelia pavojų sveikata“, - akcentavo gydytoja.Tarp kitko, tik dabar ir supratau, kaip vasarą svėrusi 105 kg sugebėjau numesti 5 g, nesilaikydama dietos. Tam nepakako vien to, kad vakarais daug neprisivalgydavau. Tuo metu vieną savaitę vaikščiojau į kineziterapinę mankštą, kojoms buvo atliekamas limfodrenažinis masažas (nes nuo svorio buvo jau ištinusios). Be to, iš įstaigos, kurioje buvo atliekamos šios procedūros, grįždavau pėsčiomis per visą Palangą, ne kartą ir ėjau į ją pėsčiomis. O man, nuolat sėdinčiai prie kompiuterio, tai jau buvo nemažas fizinis krūvis.

Dabar irgi pajutau, kad galiu su šunimi ir šiek tiek pabėgioti – atsirado netgi noras.

Sportuojant reikalingas vitaminas C

Tiesa, treneris patarė gerti vitaminą C. Paaiškino, kad pradėjus sportuoti gali nusilpti imunitetas. Iš tiesų kasdien geriu žaliąją arbatą su citrina, ir dar įsispaudžiu natūralių citrinos sulčių. Pamiršau pasitarti su dietologe, ar pakanka natūralaus vitamino, ar dar reiktų nusipirkti iš vaistinės. Mat su ja sutarėme, kad visais mitybos klausimais tarsiuosi su ja, o treniruočių – su treneriu.

Tarp kitko, jau sugebu padaryti tuos sunkiuosius pritūpimus be pagalbos – be lentos po kulnais. O trenerio stebėjimąsi mano silpnumu sugebėjau suvokti tik tada, kai šį savaitgalį viešėdama pas draugę visai jos šeimai parodžiau šį pratimą, ir be jokio vargo pritūpimus idealiai atliko ir jos vyras, ir ji. Beje, draugė irgi turi antsvorio. Jiems pavyko ir man tokie sudėtingi įtūpstai. Tiesa, ten neturėjome svarmenų.

Šią savaitę dar nebuvau treniruotėje, bet šįvakar būtinai privalau nueiti - vis dėlto rytais neturiu laiko lankytis sporto salėje.

Vištienos kepenėlių salotos su medaus padažu

Vištienos kepenėlių salotos su medaus padažu. Autorės nuotr.

Dietologė rekomendavo man toliau griežtai laikytis jos valgiaraščio, mat jis sudarytas, atsižvelgiant ir į tai, kad patiekaluose būtų daugiau geležies ir magnio, kurių mano organizme trūksta (ar bent jau trūko). Tai man gydytoja paaiškino, kai pasakiau, kad anksčiau niekada nebuvau pirkusi vištienos kepenėlių, o jose, pasirodo, gausu geležies. Neįprastu salotų receptu su medaus padažu pasidalinsiu ir su jumis. Beje, vaikams šis patiekalas nepatinka (bent jau maniesiems), bet mano vyras, kuris mėgsta netikėtus produktų derinius, valgė.

Dviems porcijoms reikia 200 g vištienos kepenėlių. Aš jas pakepinu keptuvėje be riebalų, uždengusi dangčiu, o baigdama kepti užbarstau druskos ir mėgstamų prieskonių. Kol kepenėlės kepa (5-7 min.), nuplaunu 150 g raudonųjų vynuogių, kiekvieną perpjaunu pusiau ir išimu sėkleles. Į lėkštę sudedu suplėšytų salotų (kiekis nesvarbus), apšlakstau pusės citrinos sultimis, sudedu vynuoges, keptas kepenėles. Apšlakstau padažu, paruoštu iš sumaišyto vienos arbatinio šaukštelio medaus, vieno šaukšto vyno acto (galima rinktis vynuogių ar ryžių actą), susmulkintų dviejų česnakų skiltelių ir krapų. Dar kartą pabrėžiu – tai dviems porcijos skirti produktai. Labai sotu.

Salotas valgau su rieke juodos duonos su saulėgrąžomis. Šis patiekalas su lėkšte mėgstamos sriubos – mano pietūs.

Pusryčiams tą dieną valgau 80 g dribsnių su džiovintais vaisiais, užpiltų 2,5 proc. riebumo pienu, vakarienei – 200 g lęšių su stikline kefyro. Užkandžiams vieną kartą – granatas, kitą – keturi mandarinai.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (2)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų