Ketvirtadienis, 2024.04.18
Reklama

Respublikinės Šiaulių ligoninės metai, paženklinti jubiliejumi

Zita Katkienė | 2013-12-30 14:11:05

Praėjusieji metai Respublikinės Šiaulių ligoninės bendruomenei buvo ypatingi – paminėtas jubiliejus, paskatinęs ne tik pasidžiaugti šiandienos galimybėmis, bet ir pažvelgti atgal, dar kartą atsigręžti į tuos 1843-uosius metus, kai mieste buvo įkurta pirmoji ligoninėje.

Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius drauge su kunigu, ligoninės kapelionu Remigijumi Čekavičiumi su šventėmis sveikino ligoninės Šaukėnų skyriaus pacientus. Respublikinės Šiaulių ligoninės nuotr.

Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius teigia, jog ligoninė ne tik modernėjo, atsinaujino, bet ir plėtėsi – nuo sausio 1–osios dienos, prijungus ligoninės filialą Psichiatrijos ligoninę, gydymo įstaigos struktūra atsinaujins, nes dar viena gydymo įstaiga tampa tiesioginiu Respublikinės Šiaulių ligoninės padaliniu. Gydymo įstaigos vadovas Petras Simavičius, su šventėmis sveikindamas kolektyvą, dėmesio skyrė ir Šaukėnų Gerontopsichiatrijos skyriaus darbuotojams ir pacientams – garbingo amžiaus sulaukusiems žmonėms, kuriems pagarbos ir dėmesio niekada nebus per daug.

Dėmesys – garbingiausio amžiaus pacientams

Artėjančios šventės skatina gerumą, pasiaukojimą, troškimą padėti silpnesniam. Respublikinės Šiaulių ligoninės kolektyvui kasdien tenka rūpintis pagalbos ieškančiais žmonėmis, tačiau gerumo, pasak ligoninės vadovo Petro Simavičiaus, nereikia tausoti. Į atokiausią ligoninės padalinį -    Šaukėnų Gerontopsichiatrijos skyrių, generalinis direktorius išskubėjo su dovanomis.

„Noras padėti žmonėms, kurie dėl sveikatos problemų neturi galimybės gražiausias šventes sutikti namuose, paskatino vykti į Šaukėnus, kur bene daugiausia garbingo amžiaus bet vienišų žmonių“, - kalbėjo P. Simavičius.

Šaukėnų skyriuje yra 75 vietos ir visos jos užimtos. Iš jų 25 skirtos socialiniams globotiniams. Neseniai Europos Sąjungos lėšomis renovuotas skyrius, kuriame įrengta 18 vietų savimi gebantiems pasirūpinti pacientams.

Pasak Šaukėnų skyriaus direktorės Redos Juškaitės, dažniausi pacientai - senatvės ligų varginami žmonės, kuriems reikalinga nuolatinė globa, dėmesys. Skyriuje dirba apie 40 darbuotojų: gydytoja psichiatrė, šeimos gydytoja, terapeutė, 14 bendrosios praktikos slaugytojų, 13 – bendrosios praktikos slaugytojų padėjėjų. Dažnam pacientui jie – vieninteliai šeimos nariai, tad kiekvieno dėmesys labai laukiamas ir reikalingas.

„Kiekvieno žmogaus gyvenimas – sava istorija. Liūdna, kai sulaukus senatvės, negali žmogus leisti dienų namuose, nes nėra artimųjų, šeimos narių, vaikų, kurie dažniausiai dirba užsienio šalyse“, - kalbėjo direktorius į salę susirinkusiems ligoninės pacientams ir visiems linkėjo sveikatos,  neprarasti vilties, jog teks dar atverti namų duris, linkėjo mylėti ir gerbti vienam kitą.

Šaukėnų skyriaus pacientus ir darbuotojus su šventėmis sveikino ir kunigas, ligoninės kapelionas Remigijus Čekavičius, palinkėjęs visiems labai daug širdies šilumos ir šviesos, kuria dalintis linkėjo su Viešpačiu ir artimiausiaisiais.   

Praeitis vertinama

Visus praėjusius metus Respublikinės Šiaulių ligoninės kolektyvas daug dėmesio skyrė didžiausioms vertybėms – garbingai praeičiai, kuri susijusi ir su ligoninės praeitimi. Pasak generalinio direktoriaus P. Simavičiaus, žmonės, jų darbai – tai ir yra tos vertybės, kuriomis turime ne tik didžiuotis, bet ir tinkamai vertinti.

Baigia apsisukti dar vienų metų ratas. Respublikinei Šiaulių ligoninei tai jau – 170-asis ratas. Praeinantieji metai bene labiausiai ir buvo ypatingi tuo, kad paminėtas gražus ligoninės jubiliejus.

Jubiliejiniais metais ne tik pasidžiaugta šiandienos galimybėmis, bet ir pažvelgta atgal, dar kartą atsigręžta į tuos 1843-ius metus, kai mieste buvo įkurta pirmoji ligoninėje, paminėti jos įkūrėjai ir vadovai, garbaus amžiaus sulaukę medikai, įvertinti stropiausieji ir darbščiausieji.

Ligoninės jubiliejaus šventė sulaukė ir šalies bei miesto vadovų dėmesio. P. Simavičius dar kartą dėkoja gerbiamam Prezidentui Valdui Adamkui, poniai Almai Adamkienei, Seimo pirmininkui Vydui Gedviluii, ministrui pirmininkui Algirdui Butkevičiui, sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Povilui Andriukaičiui, Seimo nariams šiauliečiams, miesto merui Justinui Sartauskui, kurių linkėjimai, padėkos gydytojams iki šiol šildo širdis.

Petras Simavičius
P. Simavičius linki visiems stiprios sveikatos. Respublikinės Šiaulių ligoninės nuotr.

Ligoninės bendruomenės nariai aktyviai dalyvavo ir Šiaulių miesto 777 metų jubiliejaus šventėje – šventinės eitynės ir baigiamasis jubiliejaus koncertas subūrė daugelį kolektyvo narių.

Pagarbos vertas kiekvienas, triūsiantis ligoninėje daugelį metų. Atskiro dėmesio sulaukė gydytojai, prieš 40 metų atvykę į ligoninę atlikti internatūros ir likę čia ilgam bei pasiekę ne tik profesijos aukštumų, bet dažnas tapęs skyriaus vadovu. Vienas jų – ir Petras Simavičius, tapęs ligoninės vadovu, kuriam pateikėme keletą klausimų apie praėjusius metus.

Kuo ypatingi praėjusieji metai buvo Jūsų vadovaujamai gydymo įstaigai:   

Džiaugiuosi, kad buvome ne vieni ne tik per jubiliejų, bet ir visus tuos metus, kurie ligoninei taip pat buvo svarbūs, reikšmingi, kupini naujų proveržių, suteikiančių daugiau galimybių gydytojams dirbti savo mėgiamą darbą, gerėjo sąlygos pacientams, žengėme ne vieną drąsų žingsnį, kurio dėka tampame ne tik moderniausia Šiaurės Lietuvos gydymo įstaiga, bet ir neatsiliekame nuo pažangiausių Lietuvos gydymo centrų, su kuriais vienija bendri projektai, klasterių teikiama pažanga. Jos išties didžiulės, kai pacientų gerovei sutelkiamos didžiausių šalies gydymo įstaigų galimybės, suvienijamos didžiulės medicinos jėgos tarnauti žmogui, padėti sergančiam – toks mūsų, medikų, pašaukimas ir galime pasidžiaugti, jog praėjusiais metais buvome tame kelyje, kuris vedė tarnystės žmogui keliu.

„Dienos slenka palengva – metai bėga risčia“ – Lietuvos dainiaus Maironio žodžiai. Tik kupinos darbų dienos – ilgos ir prasmingos. Tokių metuose buvo labai daug visiems ligoninės darbuotojams. Labiausiai vertinamas darbas tų, kurie kasdien palinksta prie sergančiojo ligos patalo, kurie kasdien aukojasi, gelbėdami gyvybes, pasitikdami ateinančius į šį pasaulį, išlydėdami nebepajėgiančius grumtis su liga – sunkus mediko darbas kupinas įtampos, nerimo, kupinas kasdienės akistatos su skausmu, neviltimi. Viso to mažėja, kai į medikų kasdienybę ateina naujos metodikos, pažangios technologijos, padedančios įveikti sudėtingiausias sveikatos problemas.

Kokie svarbiausi praėjusiųjų metų darbai?

Galime pasidžiaugti, jog nuveikta išties daug. Metų pradžioje baigtas Chirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus remontas. Dvigubai daugiau lovų – dvigubai daugiau galimybių suteikti pagalbą tams, kurie grumiasi už galimybę sugrįžti į gyvenimą. Daugiau pasitikėjimo artimiesiems, lankantiems sunkiai sergančius namiškius, kai mato, jog dirbama pasiaukojamai, kad medikams suteikta galimybė dirbti tokiomis pačiomis galimybėmis, kokiomis dirbama pasaulyje. Tai suteikia pasitikėjimo gydytojams reanimatologams anesteziologams, kasdien į gyvenimą sugrąžinantiems sunkiai segančiuosius, patyrusius traumas, išgyvenusius sudėtingas operacijas.

Įpusėjo ir projektas, skirtas sergantiesiems kardiologinėmis ligomis gydyti. Remontuojami abu kardiologijos skyriais, kurių vienas jau atvėrė duris. Remontuojamas Kardiologijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius. Atnaujinamos patalpos, gerinamos sąlygos ir pacientams, ir gydytojams ir, žinoma, diegiama moderni įranga, kurios dėka vis daugiau sunkios būklės ligonių sulauks reikiamos pagalbos.

Ypač džiugina tai, kad įrengtas antras angiografijos kabinetas, kuriame atliekamos sudėtingos intervencinės kardiologijos procedūros – diagnostikos ir gydymo. Intervencinė kardiologė Aušra Dambrauskaitė padarė daug, kad ligoninėje angiografija būtų pradėta taikyti, o šiandien jau kalbame ne tik apie didesnius pacientų srautus, bet ir didesnes galimybes išgelbėti pacientų gyvybę tais atvejais, kai rizika išties didelė. Šio projekto dėka į ligoninę ateina ne tik pažanga – atvyksta naujų specialistų, be kurių naujos technologijos būtų tik šaltas ir nebylus metalas. Tad didžiausias dėmesys ir skiriamas žmogui – ne tik patyrusiam gydytojui, bet ir jaunam specialistui, atvykusiam į rezidentūros ir internatūros bazę ir čia suradusiam antruosius savo namus – darbovietę.

Daugiau šilumos ir jaukumo šiais metais sulaukė Onkologijos klinikos pacientai ir personalas – neseniai baigta ligoninės pastato renovacija – apšiltintas stogas, sienos, pakeisti langai, atnaujinta ventiliacija. Artėjanti žiema jau nebaugina – onkologine liga sergantiems tenka ilgėliau gulėti ligoninėje, tad ypač svarbu, kad nereiktų patirti neigiamų emocijų dėl patalpų temperatūros.

Džiugina ir baigiamas Suaugusiųjų infekcinių ligų skyriaus remontas – ilgus metus neremontuotos skyriaus patalpos sukelia neigiamų emocijų ir pacientams, ir medicinos personalui.

Negaliu nepaminėti ir elektroninės sveikatos projekto, kurį įgyvendiname drauge su didžiausiomis šalies gydymo įstaigomis. Tai reiškia, kad į elektroninę erdvę keliauja visa informacija apie pacientą – mažėja popierinių ligos istorijų, mažėja rašymo šratinuku, tačiau daugėja galimybių gydytojams žinoti paciento ligos istoriją, jo tyrimų rezultatus, nes viskas saugojama kompiuterio laikmenose. Ligoninė be popieriaus ir pieštuko – tokia mano ateities ligoninės vizija ir džiaugiuosi, kad ji reali, kad diegiama sparčiai. Ir tai suprantama, nes akivaizdi nauda ne tik gydytojui, bet ir pacientui, kuriems taip pat nebereikia rūpintis, kad kur nedingtų ligos istorija ar tyrimų rezultatai.

Sparčiai gražėja ne tik ligoninės vidus, pastatai, gražėja ir aplinka. Per praėjusius metus ypač daug padaryta, tvarkant ligoninės kelius, pėsčiųjų takus. Labiausiai neraminę duobėti keliai, kuriais vežami sunkios būklės ligoniai į Chirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių, padengti nauja asfalto danga, įrengtas ir apšvietimas, nauji pėsčiųjų takai.

Kokie planai kitiems metams?

Ir tai – ne pabaiga. Labiausiai laukiamas Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus priestato statybos pabaigos, senojo skyriaus remonto, kurie išspręs daugelį problemų. Ypač labiausiai varginančią – eilių, grūsčių Priėmimo skyriuje problemą, dėl kurios kyla ir nepasitenkinimų, ir nesusipratimų.

Jau pateiktas investicinis projektas Konsultacijų poliklinikos statybai, toliau dirbsime kardiologijos, tuberkuliozės, insultų, politraumų, neonatologijos srityse.

Mes jau negalime dirbti taip, kad žmonės būtų nepatenkinti. Mes turime įveikti ir sovietmečio atgyveną – dovanų nešimą gydytojams. Kuo greičiau žmonės supras, kad gydytojas padarys viską, kas būtina, be jokio papildomo atlygio, tuo bus garbingesnė gydytojo profesija, kurios prestižą neretai sutepa ne gydytojo savanaudiškumas, bet paciento begalinis noras nelikti skolingu. Turiu vilties, kad keisis žmonių įpročiai, o Sveikatos apsaugos ministerijos vykdoma antikorupcijos programa sulauks pacientų pritarimo ir supratimo, kad gydytojas žeminamas dovanomis, kad jam pakanka nuoširdaus ačiū ir atsakingo noro pasveikti. Gydytojui svarbiausia – jo darbo rezultatas, kurį pacientas įvertina stropiai vykdydamas gydytojo skirtą gydymą ir, žinoma, saugodamas savo sveikatą.

Ko palinkėtumėte ateinančiais, 2014-aisiais metais?

Neseniai šventėme gražiausias metų šventes – Kūčias, Kalėdas. Jau stovime ant Naujųjų – 2014-ųjų metų slenksčio. Išlikime taurūs ir dosnūs ne tik sau, bet ir artimui, kurio šventės gal ne tokios linksmos dėl ligos ar kitų gyvenimo negandų. Nelikime abejingi, kai šalia kenčiantis ar vargstantis. Linkiu linksmos šventės, laimingų ateinančių Naujųjų 2014-ujų metų visai Šiaulių miesto ir krašto medikų bendruomenei, šeimos nariams, visiems gyventojams, kurie bet kada gali tapti ligoninės pacientais. Kita vertus ir mes, gydytojai, neretai ieškome kolegų pagalbos. Tad svarbiausia linkiu sveikatos, be kurios nei pinigai, nei turtai neteikia laimės.

Zita Katkienė,

Respublikinė Šiaulių ligoninė

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti ir apie 70 įvairių simptomų
Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Vis dėlto svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja ter...
Lietuvoje – vos vienas šuo vedlys akliesiems, Europoje – daugiau nei 20 000
Lietuvoje yra vos vienas žmogus su regos negalia, kuris naudojasi šuns vedlio pagalba. Valstybė, kitaip nei kitose Europ...
Micelinio vandens gerbėjams teks prisiminti vieną taisyklę
Veido odos priežiūra svarbi visais metų laikais. Nors keičiantis sezonams jos priežiūros taisyklės šiek tiek kinta, vien...
Vaistininkų kasdienybė: pacientai ieško kačių maisto, pėdkelnių, sulaukia keistų klausimų
Nors daugelis gyventojų į vaistines užsuka įsigyti vaistų bei gauti naudingų sveikatos patarimų, tačiau netrūksta ir neį...
Medicinos pagalba, vaistų pirkimas užsienyje ir išleistų pinigų kompensavimas
Balandžio 18-ąją minima Europos pacientų teisių diena, kurios tikslas – atkreipti piliečių, valstybinių bei nevyri...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų