Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Relaksacija – galimybė atsipalaiduoti ir būti sveikam

2011-12-20 09:50:38

Šiandieninis  gyvenimo tempas daugeliui žmonių sukelia ilgalaikį stresą ir psichologinę įtampą. Daugelis skundžiasi nuovargiu, sutrikusiu miegu, prasta nuotaika, darbingumo sumažėjimu, suprastėjusiais šeimos santykiais. Norisi bent minutėlę pailsėti.

 Nuolatinėje įtampoje gyventi neįmanoma, todėl nuolat įvairiais būdais siekiame atsipalaiduoti. Neretai tam pasitelkiame ir kenksmingas sveikatai priemones, tokias kaip alkoholis, narkotikai ar vaistai. Gaila, nors jų poveikis ir staigus, tačiau ilgainiui jos sukelia priklausomybę ir dar didesnes problemas. Taip mes papuolame į pačių mūsų sukurtą užburtą ratą.

Algirdo Kubaičio nuotr.

 Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro psichologė Rasa Vaitkienė žmogui, jaučiančiam nuolatinę įtampą ir norinčiam imtis konkrečių veiksmų,  kaip alternatyvą pateikia relaksaciją.

 Paprastai relaksacija vadinamas psichologinio ir fiziologinio aktyvumo sumažėjimas esant budrios būsenos. Žmogus pasiekia panašų atsipalaidavimo lygį miegodamas, tačiau išlieka budrus.

 Relaksacija ypač tinka asmenims, kurie patiria nuolatinę įtampą ir stresą.  Atsipalaidavimo metu organizmas ilsisi: širdis plaka retai, kvėpavimas lėtėja, raumenys atsipalaiduoja. Ši būsena yra priešinga streso būsenai: pastarosios metu organizmas yra aktyvus.  Labai svarbu žinoti, kad nuolat praktikuojant  mažėja bendras imlumas stresui, žmogus jaučia mažiau nerimo, atsiranda pozityvesnis savęs vertinimas.

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro psichologė primena, kad relaksacija  padeda nusiraminti po didelio streso, sumažina emocinę įtampą, nerimą, jaudinimąsi, prieš viešą pasirodymą, egzaminus ir kt. Taip pat relaksacija  padeda susikaupti, susikoncentruoti ir tuo pačiu suvokti savo galimybes bei tobulėti.

 Sveikatos specialistai primena, kad pagrindinės relaksacijos pozos yra trys:

• Gulima. Atsigulti ant nugaros ištiesus kojas, rankos padėtos šalia, delnais į viršų. Svarbu, kad būtų patogu. Galima po klubais ir galva pasidėti pagalvių.

• Pusiau sėdima - atsilošus minkštoje kėdėje ar fotelyje. Kojos remiasi į grindis visu padu. Tarpas tarp kojų 30 cm ar daugiau. Keliai sulenkti buku kampu, nes kitaip gali pradėti tirpti kojos. Nugarai ir kojoms reikalinga tvirta atrama. Rankas geriausiai padėti ant kelių. Pirštai ištiesti.

• Vėžiko poza. Patogiai atsisėsti, atsiremti, kaklas vienoje linijoje su kūnu. Kojos sulenktos buku kampu.

Svarbu atminti, kad kiekvienas, norintis atsipalaiduoti,  gali atrasti sau patogią pozą, prieš tai išbandęs ir vieną ir kitą.

Dar keli praktiniai patarimai prieš užsiimant relaksacija:

• Netaikykite jos ką tik pavalgius, geriausia, kad po valgio būtų praėjusios 1-2 valandos.

• Prieš pradedant įvertinkite aplinką: ar išjungtas telefonas, uždaryti langai, išvėdintos patalpos, uždarytos durys…..

• Drabužiai turi būti patogūs ir nevaržyti jūsų kūno judesių.

• Efektyviausia relaksaciją atlikti užsimerkus, kad nedirgintu Jūsų pašaliniai dirgikliai.

 Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro inf.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų