Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Raukšlės aplink akis: naminės priemonės ir profilaktika

ji24.lt | 2015-05-25 15:18:32

Moterys visada nori atrodyti gražiai ir džiaugtis stangria, švytinčia oda be raukšlių. Senėjimo procesas yra nesustabdomas, o raukšlių aplink akis gali atsirasti ir ankstyvame amžiuje. Kaip jų išvengti?

Akys
© Fotolia.com

Raukšlių aplink akis atsiradimo priežastys

Amžius ir hormoniniai organizmo pokyčiai. Su amžiumi odoje sumažėja kolageno gamyba. Tai natūralus procesas. Kaip sakoma, „prieš vėją nepapūsi“.

Širdies ir kraujagyslių ligos, inkstų nepakankamumas.

Žalingas aplinkos poveikis: rūkymas, nesveika mityba, saulė, nuovargis, miego stoka, stresas.

Veido mimika ir netinkama odos priežiūra. Kuo daugiau šypsomės, raukomės ir markstomės, tuo daugiau atsiranda raukšlių aplink akis. Svarbi ir tinkama veido priežiūra. Visada prieš miegą nusivalykite makiažą ir nepamirškite drėkinti odos.

Naminės priemonės nuo raukšlių aplink akis

Kaukės

Duonos. Reikės: kvietinės duonos minkštimo ir šiek tiek pieno. Gerai sumaišykite minkštimą su pienu. Gautą masę paskirstykite aplink akis ir palikite 15 min. Likučius nuvalykite servetėle.

Bulvių. Reikės: tarkuotų bulvių ir grietinėlės. Sumaišykite tarkuotas bulves su grietinėle, tepkite ant apatinių akių vokų ir palikite 10 min. Likučius nuplaukite šiltu vandeniu. Kaukę galima daryti ne daugiau kaip 2 kartus per savaitę.

Mielių. Reikės: 20–25 g mielių ir pieno (arba augalinio aliejaus). Mieles ir pieną (arba aliejų) sumaišykite iki kreminės konsistencijos. Užtepkite aplink akis ir palikite 15–20 min. Likučius nuvalykite šiltu pienu.

Medaus. Reikės: 1 valg. š. medaus, 1 valg. š. kvietinių miltų, 1 kiaušinio. Pašildykite medų, iki putų išplakite kiaušinio baltymą ir viską išmaišykite kartu su miltais. Gautą masę užtepkite ant apatinių akių vokų 15 min. Vėliau nuplaukite ir patepkite akis drėkinamąja priemone. Svarbu: medaus kaukė gali sukelti alerginę reakciją, todėl būtina iš anksto ją išbandyti, pavyzdžiui, užtepti nedidelį kiekį ant vidinės riešo pusės.

Losjonai

Žolelių. Reikės: įvairių žolelių nuoviro (mėtų, ramunėlių, melisų). Nuovirą supilkite į ledukų formas ir užšaldykite. Kiekvieną rytą tokiu leduku masažuokite odą aplink akis.

Losjonas raukšlių profilaktikai. Reikės: po 1 valg. š. smulkintų krapų, šalavijų ir liepų žiedų. Viską užpilkite karštu vandeniu (400 ml), palikite 2 val. atvėsti, o po to nukoškite. Suvilgykite vatos diskelį ir valykite odą kiekvieną rytą bei vakarą.

Alyvuogių aliejaus. Jeigu kiekvieną vakarą suvilgysite vatos diskelį alyvuogių aliejuje ir juo valysite odą, sulauksite stulbinančio rezultato. Tiesa, aliejus turi būti kokybiškas, aukščiausios rūšies.

Maitinamasis kremas. Reikės: 1 valg. š. sviesto, žalio kiaušinio trynio, susmulkintų rožių arba erškėčių žiedlapių. Sviestą sutrinkite su kiaušinio tryniu ir pridėkite smulkintų žiedlapių. Užtepkite ant apatinių akių vokų ir palikite nakčiai. Tokį naminį kremą galite laikyti šaldytuve iki 7 dienų.

Raukšlių aplink akis profilaktika

Pirmiausia, norint išvengti raukšlių, reikia tinkamai maitintis, įtraukti į kasdienį racioną produktus, kuriuose gausu kolageno:

jūros kopūstų;

kalakutienos;

riebios jūros žuvies;

daržovių (pomidorų, morkų, kopūstų, žalumynų);

produktų, kuriuose gausu vitamino C: saldžiosios paprikos, citrusinių vaisių, mėlynių.

Be to, nepamirškite išgerti pakankamai vandens (bet ne nakčiai), gerai išsimiegoti, nestresuoti ir tinkamai rūpintis veido oda.


Logo

 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Net 8 iš 10 lietuvių nepritaria narvuose laikomų vištų laikymo sąlygoms
Net 8 iš 10 (82 proc.) lietuvių mano, jog narvuose laikomų vištų sąlygos yra nepakankamai geros, rodo naujausia reprezen...
Dietologė sugriovė mitus apie iškrovos dieną: nepulkite badauti iškart po Velykų
Kai artėja šventės, tradiciškai pasižadame, kad šįkart tikrai nepersivalgysime, bet pasiryžimas dažniausiai išgaruoja vo...
Velykų šventė: už saiką prie stalo organizmas tikrai padėkos
Kaip nepersivalgyti, o persivalgius, palengvinti virškinimo procesą? Kiek kiaušinių valgyti, o gal jų apskritai vengti?...
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų