Ketvirtadienis, 2023.09.21
Reklama

Pūslelės ir nuospaudos ant pėdų: kuo jos skiriasi bei kaip jas gydyti?

Šaltinis: vlmedicina | 2022-08-02 12:29:36

Pritrintos pūslelės ant pėdų arba giluminės nuospaudos – tai skausmingos pasekmės nešiojant nepatogią, naują arba per mažą avalynę. To sudėtingiau išvengti ir šią permainingą vasarą, kada avalynę keičiame nuo basučių iki uždarų batelių ir sportbačių.

Pėda
Pėda / VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Kuo skiriasi?

Pirmiausia reikia atskirti, kas yra nuospauda, o kas pritrynimas, pasakoja „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė. 

Pagrindiniai skiriamieji bruožai: nuospauda yra sukietėjusi, skaudanti ir ilgalaikė pasekmė, tuo tarpu pūslelė – momentinis avalynės nutrynimas.

Pūslelių priežiūra

Avalynės pritrintų pūslelių pradurti patiems namuose negalima, – kaip svarbiausią taisyklę įvardija vaistininkė. Ji pataria ant pūslelių klijuoti specialius hidrokoloidinius pleistrus.

„Hidrokoloidiniai pleistrai sugeria drėgmės perteklių ir sukuria palankias sąlygas odos pažeidimui gyti. Taip pat šie pleistrai apsaugo pūslelę arba žaizdą nuo purvo, mikrobų ir bakterijų, padeda išvengti naujų pūslių susidarymo. Tik nesistenkite šio pleistro nuimti nuo pūslelės anksčiau laiko – kantriai palūkėkite, kol jis pats nukris, o iki tol drąsiai maudykitės ir nebijokite jo sušlapinti“, – pasakoja J. Aleknienė.

Vaistininkė pataria rinktis storesnius pleistrus nuo pritrintų pūslelių. Tai apsaugos nuo tolimesnio avalynės trynimo. Visgi jeigu pagrindinė avalynės trynimo priežastis yra per maži batai, patariama ją pakeisti, mat čia nebepadės jokios kitos priemonės.

Nuospaudos

Susidaryti nuospaudoms prireikia daug laiko, tačiau dažniausiu atveju mes jomis susirūpiname tik pajutus skausmą, pasakoja vaistininkė. Norint panaikinti nuospaudas, veiksmingiausiai padeda priemonės su salicilo rūgštimi.

„Ši rūgštis pasiekia gilesnius odos sluoksnius ir sunaikina pačią nuospaudos šaknį. Pirmiausia nuospaudą galima gydyti naudojant pleistrus, kurių sudėtyje randama ši rūgštis. Kadangi ši neretai pradedama gydyti jau pajutus skausmą, patariama rinktis storesnius pleistrus, kurie padėtų išvengti diskomforto vaikščiojant. Ir svarbiausia – nešiokite patogią avalynę bei rinkitės natūralios sudėties kojines vietoje sintetinių“, – pataria J. Aleknienė.

Nuospaudos gali atsirasti ne tik ant pėdų, bet ir ant rankų. Kadangi jų oda yra minkštesnė, nuospaudos neretai susitvarko savaime, tačiau šioms nepranykstant vaistininkė pataria išmėginti drėkinančias voneles su aliejais arba kremą su šlapalu, kuris pašalina raginį odos sluoksnį.

Vaistininkė priduria, kad jei šalia nuospaudos atsirado žaizdelė – rūgšties naudoti negalima. Tokiais atvejais patariama kreiptis į specialistą, jog šis pašalintų nuospaudą chirurginiu būdu.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Ko reikia gerai odos, kaulų bei sąnarių būklei palaikyti?
Nuo kolageno tiesiogiai priklauso nepriekaištinga žmogaus plaukų, nagų, odos, dantų, kaulų ir sąnarių būklė. Jo dėka vis...
Informacija mokinių tėvams: kaip patvirtinti apsilankymą pas gydytoją
Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų prale...
Kada dėl kūdikius kamuojančių pilvo dieglių reikėtų apsilankyti pas gydytoją?
Kiekvienas suaugęs žmogus yra susidūręs su pilvo skausmu ir žino, kokia tai gali būti nemaloni būklė, bet ar žinojote, j...
Eilė plyšusio menisko operacijai – dveji metai: kaip pas gydytoją patekti greičiau?
Pacientai piktinasi, jog didžiosiose Lietuvos ligoninėse dažnai plyšusio menisko gydymo operacijos tenka laukti net iki...
Dantų implantų, karūnėlių ir protezų priežiūra
Daugelis svajoja turėti gražią šypseną ir sveikus dantis. Deja, bet realybė dažnai yra kiek kitokia – Pasaulio sve...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų