Lepinimas – vienas iš žiauriausių netinkamo elgesio būdų, nes atima iš vaiko drąsą ir jėgas, sako psichologė psichoterapeutė Rasa Bieliauskaitė. „Taip būna, kai tėvai per daug globoja, per daug stengiasi už vaiką viską padaryti. [...] Tada vaikas perskaito „aš pats negaliu“, – pabrėžia ji.
Perdėta kontrolė vaikus gali paralyžiuoti, nes jiems neleidžiama reikšti savo jausmų, pvz., pykčio. „Juokingiausia, kad tėvai pyksta patys – daro tai, ko vaikui neleidžia. Svarbu, kad tėvai suprastų, jog pykti normalu“, – tikina R. Bieliauskaitė ir priduria, kad kartais paaugliams turi būti leidžiama net pameluoti.
Ar dažnai susiduriate su tokiais vaikais?
Žmogus, kuris nieko nenori ir nežino, ko nori, vienas iš sunkiausių psichologo klientų. Tai žmogus, kuris nežino, ko nori, ar neleidžia sau norėti, bijo norėti, netiki, kad gali norėti ar kad iš to, ko jis nori, gali kažkas išeiti gero. Galėtų būti viena grupė žmonių, kurie nesiekia, nedaro, nenori, neturi savo svajonės, neturi dėl ko akys blizgėti ir dėl ko kažką daryti. O kartais jaunuoliai nenori pradėti gyventi atskirai, jie gyvena su tėvais, jiems gerai ir jie neskuba kurti savo gyvenimo, nes lyg neturi tokio tikslo.
Gyventi savarankiškai?
Taip, nes jie ir negyvendami savarankiškai gali turėti savo norų, tikslų, siekių, idėjų. Tai antra grupė, apie kurią rašo Europos (ypač Pietų Europos) spauda. Visose šalyse yra tokių jaunuolių. Kartais šiuo atveju pastebima pozityvių dalykų – galbūt šiais laikais tėvų ir vaikų santykiai artimesni. Kita vertus, tas artimumas trukdo atsiskirti arba žmonės per daug įpratę prie patogumų.
Norėčiau pradėti kalbėti apie jaunuolius, kurie nenori, nes nedrįsta. Tai nesąmoningas jausmas. Jie neturi jausmo „aš noriu, bet bijau“. Jie jaučia „man nuobodu ir aš nieko nenoriu“. Nors tai gali būti ne tik jaunuoliai, bet ir įvairaus amžiaus žmonės. Prisimenu vieną pažįstamą paauglį vaikiną, kuris, vos gavęs klausimą apie kažkokią pamoką, iškart atsipalaiduoja, dingsta bet koks susidomėjimas, energija, atsiranda visiškas bejėgiškumas „aš nenoriu, neįdomu, negaliu, nesuprantu“.
Alfredo Adlerio individualiosios psichologijos teorija labai gražiai aiškina, kad tai labai anksti nudrąsinti jaunuoliai. Taip būna, kai tėvai per daug juos globoja, per daug stengiasi už juos viską daryti. Lepinimas vienas iš žiauriausių netinkamo elgesio būdų, nes būtent jis nudrąsina. Tai, ką tėvai daro norėdami, kad vaikui būtų geriau, vaikas per vidinę patirtį perskaito „aš pats negaliu“.
Ne taip supranta?
Ne taip jaučia. Taip nutinka labai anksti, kai vaikai dar net nemoka kalbėti. Pvz., ar mama leidžia mažam vaikui su žaislu daryti savo judesius, ar ji jam padeda.
Pataria, kaip žaisti?
Parodo. Čia sunku nubrėžti ribą, nes vaikai turi mokytis iš suaugusiųjų ir suaugusieji turi rodyti. Bet suaugęs žmogus turi reaguoti jautriai: tai, ką gali daryti pats, vaikas daro, o tėvai tik padeda, veda ten, kur jis vienas dar negalėtų. Rusų psichologas Levas Vygodskis, žuvęs sovietų lageryje, apie tai rašė jau seniai. Jis cituojamas visame pasaulyje, o viena jo idėja yra apie artimos raidos zoną ir artimos raidos vietą, kur vaikas pats dar negali padaryti, bet su suaugusiojo pagalba jau galėtų.
Jeigu suaugęs žmogus daro tai, ką vaikas gali padaryti pats, atimamos vaiko jėgos. Tai labai gražiai matoma, kai tėvai mažiems vaikams leidžia valgyti patiems ar maitina. Viena – perdėtas darymas. Kita – perdėta kontrolė ir perdėtas draudimas, kai vaikui neleidžiama pačiam bandyti, eksperimentuoti, ieškoti, kai labai kontroliuojama tai, ką jis daro, labai daug draudimų. Tada vaikas natūraliai maištauja, bet, jei jis vis tiek susiduria su dideliais apribojimais, maištas gali baigtis pasyvumu. Tokiu atveju mes matome, kad vaikas kartais fiziškai užsisklendžia ir nieko nedaro.
Perdėta kontrolė vaikus gali paralyžiuoti. Ji dažnai susijusi su tuo, kad vaikai negali reikšti savo jausmų, pvz., jeigu susiduria su tėvų pykčiu reikšdami savo pyktį. Tokiu atveju slopinami jausmai, nors jausmų raiška būtina, kad mes galėtume žinoti, ko norime. Būtent jausmai kelrodis, kuris rodo, kur žmogus nori eiti, kur jam gerai. Jeigu aš gerai jaučiuosi, vadinasi, aš turiu, ko man reikia. Tai ženklas, kad galiu judėti ta kryptimi.
Iš esmės tėvai dažniausiai pyksta dėl vaiko pykčio. Jie turėtų paklausti, kas negerai arba įsiklausyti.
Juokingiausia, kad pyksta patys – daro tai, ko vaikui neleidžia. Svarbiausia, kad tėvai leistų, suprastų, jog pykti normalu. Negalima muštis, negalima suduoti man arba kitam, jei tu pyksti, bet tu gali pykti ir tai išreikšti. Galbūt tai kažkiek susiję su tuo, kad tėvus pyktis gąsdina, jiems atrodo, kad jie turi pašalinti pykčio priežastį. Pvz., vaikas pyksta, kodėl ten yra jaunesnis brolis ar sesė. Jam tikrai pikta, nes pasikeitė jo gyvenimas. Anksčiau jis vienas turėjo kambarį, o dabar ne vienas. Anksčiau galėjo ramiai išsidėlioti žaislus, dabar negali, nes kažkas eina iš paskos ir viską renka. Jis pyksta, bet taip yra ir kitaip būti negali. Ką mes galime padaryti? Ieškoti vietos, kur jis saugiai laikytų žaislus ir mažesnis nepasiektų. Mes, kaip tėvai, turime griežčiau parodyti ribas, kas galima, kas negalima ir mažesniam, ir didesniam. Bet pykti normalu. Tai nereiškia, kad vaikas neturi pykti.
Yra šeimų, kur vaikai labai gabūs, talentingi, viskuo domisi. Tačiau kažkuriame amžiuje tarsi lūžta, pasikeičia. Atrodo, jo nei kontroliuoja, nei baudžia, bet jis praranda motyvaciją kažko siekti. Kokia to priežastis?
Viena iš priežasčių gali būti per daug liberalus auklėjimas, kai vaikas neturi jokių ribų, yra paliktas pats sau. Vaikas nesijaučia svarbus. Tai kenkia vienodai. Visais atvejais vaikas jaučiasi nuvertintas, nesijaučia pakankamai svarbus, kad jam kažko neleistų, kad juo rūpintųsi. Tėvai nustato saugias ribas, nes rūpinasi vaiku.
Ir kartu turbūt domisi?
Taip. Domėjimasis tikrai yra vienas iš svarbiausių dalykų, kuris kartais padaro kontrolę nereikalingą. Jeigu tu domiesi vaiku ir žinai, kaip jis gyvena, pasitiki, nes daug žinai apie jo aplinką. Tačiau tam tikros ribos reikalingos visais atvejais. Tačiau per didelis domėjimasis irgi gali būti pavojingas, gali būti kaip labai švelni kontrolė. Vaikas turi turėti privatumo. Kai skaitomi laiškai, dienoraščiai ar dar kažkas, peržengiamos ribos. Tai tikrai žaloja, ypač tais atvejais, jeigu suaugęs dar pasinaudoja tuo, ką sužinojo (tarkim, jei vaikas atsivėrė kalbantis). Vaiko saugumas reikalauja privatumo, todėl kai kurie psichologai net sako, kad kartais paauglystėje paaugliui meluoti sveika.
Paaugliai gali meluoti? Ar sveika, kad tėvai jiems meluotų?
Tėvai niekada negali meluoti. Paaugliams sveika meluoti tais atvejais, kai jie nori apsaugoti savo privatumą. Jeigu jie žino, kad tai bus panaudota arba jais manipuliuojama, kartais melas – tiesiog sveikas, normalus savisaugos mechanizmas, saugantis savastį. O to reikia, jei nori kažką gyvenime kurti, nesvarbu ką.
Daugelyje darbų ir veiklų yra momentas „aš galiu“. Knygoje „Kaip auklėti vaikus, kurie gali“ vartojamas terminas „įgalinti vaiką“. Bet tam turi būti ir pakankamai pagarbus suaugusiojo santykis: jeigu gerbiu kitą, aš iš jo ir reikalauju, nėra taip, kad nereikalauju.
Įdomiai skamba – „vaikai, kurie gali“. Ar yra vaikų, kurie negali?
Ne, nėra. Mes jau kalbėjome, kad yra įvairių priežasčių, dėl kurių iš vaiko gali būti atimta galia arba jis gali jos negauti.
Tėvai teisinasi sakydami, kad jie viską žino, teisingai augina, bet jų vaikas neturi noro, aistros reikštis kažkokioje srityje, jie viską padarė, bet tiesiog toks vaikas. Tačiau tokių vaikų nėra?
Pavojinga labai apibendrinti. Kai tėvai sako, kad tikrai viską daro ir vaikas tikrai negali, esu tikra, kad, pradėjus su jais kalbėti, atsiskleistų, kas vaikui įdomu ir ką jis gali. Labai svarbu tėvams atsisakyti savo egocentrizmo ir savo noro nurodinėti, kas vaikams būtų gerai, ką jie turėtų daryti, ką studijuoti, kuo domėtis. Puikiai žinau, kad pagunda paaiškinti, ką daryti, labai didelė. Mes galime pasidalyti nuomone, bet reikia suprasti, kad vaikai turi patys surasti, kas jiems įdomu. Tai gali būti kažkokia fizinė veikla, rankdarbiai, piešimas, muzika ir t. t.
Augdamas vaikas turi ieškoti. Tarkim, pradėjus lankyti būrelius, dažnai būna etapas, kai norisi juos keisti. Šiuo atveju svarbu nustatyti ribas: „Mes sutariame, kad tu pradedi lankyti būrelį, bet tai reiškia, kad pusę metų jį lankysi. Jei tau nepatiks, galėsi paskui pakeisti ir eiti į kitą. Bet, kad suprastum, turi lankyti ne mažiau kaip pusę metų.“ Taip nustatoma aiški riba, kad turi įdėti pastangų, kažką daryti, ar patinka, ar nepatinka, turi ugdyti savo valią. Toks elgesys duoda jausmą, kad tu gali tai daryti.
Vaikai jau užaugo, ir rezultatas toks, apie kurį mes kalbame – viskam abejingi, nieko nenori. Ką daryti tėvams?
Tėvams būtų geriausia patiems eiti pasikalbėti su psichologu, kas juos gąsdina ir jaudina, verčia blogai jaustis. Kita vertus, mes neturime vaikais rūpintis per daug ir per ilgai. Vaikas turi žinoti ribas, kad jis užaugęs turi gyventi savarankiškai, ieškoti būdų, kaip užsidirbti, ieškoti darbo. Žinoma, šiuolaikinėje Europoje gana didelis jaunuolių nedarbo lygis, bet nebūčiau per daug linkusi teisinti tik socialinėms, politinėmis priežastimis. Labai svarbi ir psichologinė nuostata, ar aš galiu rasti darbą, dirbti, uždirbti ir save išlaikyti, ar ne.
Labai gerai, kai jau paaugliai išmoksta užsidirbti pinigų smulkioms išlaidoms. Mažesniems vaikams reikalinga kišenpinigių sistema, nes jie žino, kad gali kažką gauti ir patys su tuo tvarkytis. Paskui turi ieškoti būdų, kaip užsidirbti. Mūsų kultūroje to truputį per mažai. Amerikoje labai priimta paauglius kviesti prižiūrėti mažesnius vaikus, pieveles pjauti. Tai auklėjamasis momentas, žinia, kad vaikas gali kažką padaryti ir gauti už tai atlygį, kurį gali panaudoti taip, kaip jam patinka, neskaitant alkoholio, narkotikų ir pan.
Todėl, kai vaikai suauga, labai svarbu susitaikyti su tuo, ką darei: kaip tau atrodė gerai, tu taip padarei. Dabar yra kažkoks rezultatas, ir tas žmogus turi galėti susitvarkyti pats.
Kaip manote, kokią įtaką turi visuomenės, žiniasklaidos formuojami standartai? Greitas rezultatas, įvaizdžio kūrimas (nesvarbu turinys – svarbu, kaip aš save pateikiu). Jeigu sveika šeima, sveiki santykiai ir viskas gerai, visuomenė nedaro didžiulio poveikio?
Daro, nes vaikas turi rasti savo vietą visuomenėje. Kiek jis gali tos vietos ieškoti, padėti pastangų, būti atsakingas, kad suaugęs rastų vietą, galėtų dirbti darbus, būtų darbštus, pasitikėtų savimi ir, žinoma, gerai jaustųsi, iš esmės lemia šeimos santykiai. Vyresniam paaugliui labai svarbūs tampa kiti žmonės, pvz., kažkokie vadovai, mokytojai, treneriai, bendraamžiai – aplinka, kurioje vaikas yra.
Kalbėdama apie žiniasklaidą, būčiau linkusi paminėti teigiamus pavyzdžius, kai rašoma apie žmones, kurie kažką daro patys ir padaro, pasiekia. Kai apdovanojamos verslo idėjos, verslo inkubatoriai, teikiamos stipendijos tiems, kurie gerai mokosi. Yra įvairių dalykų, kurie rodo, kad gali stengtis, gali daryti ir tai vertinga. Labai įvairus gali būti ir laisvalaikis. Mūsų jausmai rodo, kas mums gerai, tad laimingas jaunuolis laisvalaikį leidžia turiningai. Jei nėra turiningo laisvalaikio ar apskritai turiningo ir prasmingo gyvenimo, jis nesijaus gerai. Žmogus turi jausti prasmę.
Kartais prasmė suvokiama klaidingai ir tai mums trukdo. Bet jeigu yra turinys, siekiai, jie irgi gali suteikti daug pasitenkinimo. Taigi žiniasklaida gali ir padėti. Pvz., publikacijose apie merginas modelius pasakojama, koks tai sunkus darbas, koks sudėtingas gyvenimas, kiek daug turi atsisakyti. Šių merginų istorijos rodo, kad jos tokie patys žmonės, kaip aš. Taigi aš galiu kažką daryti. Svarbu, kad jaunuoliai anksti susidurtų su ta patirtimi, jog jie gali patys padaryti. O labai savimi nepasitikintys tėvai nudrąsina, kritikuoja, nuvertina savo vaikus.
O antra grupė, kai iš namų neišeinama dėl gerų santykių? Ką tada daryti?
Čia sudėtingiau. Dažnai tai rodo tėvų norą perdėtai globoti. Kaip kažkas sakė, kartais, jei neišeina vaikai, gali išeiti tėvai. Reikia suprasti, kad kartos skiriasi ir kiekviena karta turi gyventi ir kurti savo gyvenimą.
Labiau tėvai nori išlaikyti vaikus?
Manau, vis dėlto taip. Tai labai sudėtinga. Kyla labai daug diskusijų, kai kalbame apie profesijos pasirinkimą, ir tai šiek tiek susiję. Tam, kad išeitum iš namų, turi galėti savarankiškai gyventi, turėti darbą. Kartais tėvai įsivaizduoja, kad žino, ką vaikas turi rinktis. Jeigu vaikas pasirenka ne pagal save, o pagal tėvus, jis nesąmoningai boikotuoja tai, ką pasirinko: gali nenorėti baigti studijų arba, baigęs studijas, niekada nebus geras specialistas. Be to, sunku įvertinti šiuolaikinio jaunimo gyvenimą ir tai, kas vyksta, pvz., įsivaizduoti, kokia profesija ateityje bus perspektyvi. Mes to negalime – tai gali daryti tik tos kartos žmonės.
Jie jau jaučia? Gal jie kurtų kažką naujo?
Taip, jie gali pajusti. Ypač svarbu padrąsinimas. Tai atskira tema, kas drąsina ir kas, atvirkščiai, žlugdo. Serialo „Moderni šeima“ veikėja kolumbietė sakė, kad Kolumbijoje yra posakis „savo vaikui aš noriu būti vėjas į nugarą, o ne spjūvis į veidą“. Seriale matome, kai ji galbūt perdėtai giria savo sūnų, kas irgi parodo tai, jog reikia kartais pasakyti tiesą – turi būti pusiausvyra. Bet iš esmės palaikymas svarbu. Kahlilis Gibranas rašo, kad tėvai yra kaip lankas, o vaikai – kaip strėlė, kuri iš to lanko išlekia į ateitį, ir mes toje ateityje nebebūsime. Tėvams sunku su tuo susitaikyti, jie nori visą laiką būti.
Matyt, būtų protinga tėvams suprasti, kad ateina laikas mokytis iš vaikų, ir bandyti suprasti tą laikotarpį bendraujant su vaikais, leidžiant jiems reikštis?
Vaikus labai drąsina ir sukelia gerą jausmą, kai tėvai iš jų gali kažko pasimokyti. Tačiau visada yra dalykų, kurių vaikai mokosi iš tėvų. Ir jie nori mokytis, girdėti tėvų nuomonę, gauti žinių, patirties. Tik kad nebūtų moralizuojama, neprimetama, nekritikuojama, tiesiog dalijamasi, kalbama, suprantant, kad kiekvienas gali turėti savo nuomonę, sutarti ar nesutarti. Žinoma, yra tokių momentų, kai negalimas sutarti: „Tau nėra 18 metų, aš neleisiu, kad eitum ten, kur geriami alkoholiniai gėrimai.“
Bet gali leisti, jei pasitiki?
Taip, gali leisti, jei pasitiki ir žinai.
Draudimas tokiame amžiuje irgi sukelia konfliktą?
Pasakiau „aštuoniolika“ ir suabejojau. Bet į klubus, tiesa, neleidžia. Svarbu, kad visi laikytųsi ribų. Jei negalima parduoti alkoholio –
neparduotų, negalima į klubą – neleistų. Svarbu, kad taisyklės galiotų visur. Žinoma, ir tėvų taisyklės turi atitikti realią padėtį. Neturi būti per daug ir neturi būti visai nekreipiama dėmesio.
Violeta Melnikienė,
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Retų ligų koordinacinis centras ir LSMU Neurologijos klin
Kas antras Lietuvos gyventojas miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Dauguma jų, deja, palieka š
2016 m. vasario 26 d. 12 val. Vilniuje, “Karolinos” viešbutyje, Didžiojoje konferencijų salėje,
Balandžio 2 d. pasauliui minint Tarptautinę Autizmo dieną, asociacija „Kitoks vaikas” organizuoja mokslinę &
Kviečiame dalyvauti Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos draugijos, LSMU, LSMUL Radiologijos klinikos organizuo
Kviečiame į Vilniaus universiteto bei Lietuvos patologų draugijos organizuojamą konferenciją „Ribos ir &scaron
Pasaulinė medicinos technologijų industrija šiandien verta apytikriai 340 milijardų JAV dolerių. Europos Sąjunga
Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Psichiatrijos klinikos ir Lietuvos b
Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Akušerijos i
Besidominčius sveikos gyvensenos skatinimo ir rizikos veiksnių korekcijos galimybėmis, maloniai kviečiame registruo
Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k
Kovo 19 d. nuo 20 val. 30 min. vietos laiku milijonai žmonių visame pasaulyje prisijungs prie pilietinės iniciatyvos &bd
Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k
Kviečiame į LSMU, LSMUL Endokrinologijos klinikos, Endokrinologijos instituto, Lietuvos endokrinologų draugijos bei Kaun
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamoje tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje
Kviečiame į Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamą tarptautinę mok
Gerbiami medikai, Jūs gydote ne tik kūnus, bet ir sielas. Talentas duodamas tam, kad pasaulį užpildytų gėrio ir grožio &
Kviečiame dalyvauti Lietuvos kontraceptologijos draugijos, LSMU Akušerijos ir ginekologijos klinikos, LSMU Endokr
Kviečiame į Vilniaus universiteto, Lietuvos transplantologų asociacijos, Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantac
Kviečiame dalyvauti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamame Treč
Kaip nacionalinėje sveikatos apsaugos sistemoje išgyvendinti korupciją, sustabdyti jaunų gydytojų emigraciją ir a
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos I aukšte balandžio 8 d. 9.30 val. bus atidengtos at
Mes visi žinome kaip svarbu sveikai maitintis, sportuoti, rūpintis savo kūnu. Deja, dažniausiai, nors visa tai ir žinome
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose „Ultragarsu kontroliuojamos skydlia
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose "Ūmių būklių ultragarsinė diagnostik
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, siekdamas pagelbėti šeimoms, auginančioms neįgalius vaikučius, organizuoja
Asociacija „Demetra“ gegužės 14-ąją prie Baltojo tilto Vilniuje nemokamai ir anonimiškai tirs dėl ŽIV
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Elgesio medicinos institutas kviečia dalyvauti 10-ajame sveikatinimo renginyje
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
„Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus. Junkis prie akcijos ir tu“, - skelbia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS c
Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos akademijos Onkologijos instituto, Onkologijos ir hematologi
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Visuomenėje yra įprasta manyti, kad sveikata yra gera savijauta, kai niekuo nesergame ir nesiskundžiame, valgome sveiką
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Onkohematologinius ligonius vienijanti bendrija „Kraujas“ gegužės mėnesį jau ketvirtą kartą kviečia minėti K
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Birželio 1 d. 14 val. Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74), prasideda 2-oji jungtinė LSMU Kardiol
Liepos 13 d. Kauno Pažaislio vienuolyno prieigose įsikūręs svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ antrus metus
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos ultragarso asociacija kviečia dalyvauti tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje “Ultragarsin
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikoje (M.K. Čiurlionio g. 12) liepos 15 d. nuo 11.00 val. vyks
VšĮ Ligos paliestųjų psichologinės pagalbos centras kartu su Kauno klinikomis vykdo projektą „Psichinės sve
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Lietuvos širdies asociacija ir Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centras rugs
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti
Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Infekcinių ligų klinikos ir Lietuvos infektologų draugijos or
Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g
Spalio 8-ąją bus minima Organų donorystės diena ir šiai dienai paminėti pirmą kartą Lietuvoje organizuojama sutik
„Aš bėgu už organų donorystę“ – toks užrašas puoš kiekvieno bėgiko, dalyvausianči
Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Spalio 29-oji – Pasaulinė žvynelinės diena. Jos paskelbimo iniciatorius yra Tarptautinė žvynelinės draugijų federa
41 diena, 1300 kilometrų ir daugiau kaip 20 tūkst. eurų vėžiu sergantiems vaikams. Toks yra „1000 km Širdie
Spalio 26 d. 18 val. Salotų bare “Mano guru” (Vilniaus g. 22/1, Vilnius) vyks dailininko Simo Skrabulio darb
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ spalio 25-ąją, antradienį, jau trečią kartą inicijuoja akciją, skirtą spalio
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2016 metų spalio 25-ąją, antradienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą padė
Atėjus rudens sezonui dažnas žmogus mini rudeninę depresiją, mintyse turėdamas prislėgtumo jausmą, kuris aplanko tamsesn
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia darbingo amžiaus žmones paminėti Europos sveikos mitybos dieną kartu. Lapkr
Kviečiame dalyvauti mokslinėje – praktinėje konferencijoje „Pulmonologijos naujienos“, kuri vyks 2016
Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak
Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak
Kviečiame dalyvauti mokymuose „Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos aktualijos“, kurie vyks š. m. gruod
Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso (V. Kudirkos g. 99C) didžiojoje salėje gruodžio 9 d. 10.00 va
Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti
Niekas nesiginčys – geros sveikatos siekia kiekvienas. Todėl Antakalnio poliklinika kviečia į nemokamą paskaitą ap
Kviečiame į mokslinę konferenciją „Naujas ir moksliškai pagrįstas požiūris į kasdienę klinikinę praktiką ak
Kiekvienų metų sausio 1-ąjądieną visi pasaulio "ruoniai" rengia simbolinį susitikimą vandenyje. Kiekvienas ats
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Galingiausias jaunųjų gydytojų renginys grįžta:šių metų vasario 3-5 dienomis Birštone vyks įspūdingas jaun
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacija organizuoja tarptautinę mokslinę praktinę konfe
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
2017 m. vasario 24–26 dienomis Aukštaičių g. 51, Kaune vyks 9-oji sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medi
Maloniai kviečiame dalyvauti Tarptautinei retų ligų dienai skirtoje konferencijoje „Mokslo pažanga – viltis
Lietuvos infektologų draugija, Lietuvos klinikinės toksikologijos draugija, Sveikatos apsaugos ministerijos ESSC apsinuo
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Širdies nepakankamumas – plačiai paplitęs ir brangiai kainuojantis susirgimas, reiškiantis didžiulę
Balandžio 21 d. vyks kasmetinė, jau VII organizacinės psichologijos konferencija „Psichologas organizacijoje. Kuo
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Apie ką pirmiausia pagalvojate išgirdę žodį „priklausomybė“?Kokia yra riba tarp įpročių, eksperimenta
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Gegužės 31 d. 16.00 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėda) vyks projekto ir kn
Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai drauge su UAB „Vakarų pramogos“, BĮ „Klaipėdo
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Tik 14 proc. europiečių laikosi saulės apsaugos patarimų, nors 91 proc. žino apie gresiantį pavojų. Pristatoma sąm
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Daugelio kauniečių jau puikiai atpažįstamas ir laukiamas nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ nusp
Gegužės 21 dieną Klaipėdoje startuos tradicinis jubiliejinis – šiemet dešimtasis – Vilties bėg
Aktyvus gyvenimo būdas, sveika mityba, poilsis – geros fizinės sveikatos receptą žino kiekvienas. Tačiau Lietuvoje
Nacionalinio vėžio instituto Didžiojoje salėje birželio 7 d. 14 val. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kostiumo dizaino k
2017 m. birželio mėn. 7-10 d. Vilniuje vyks 14-asis Europos vaikų ir paauglių ginekologijos kongresas EURAPAG 2017.
Trečiadienį, birželio 14 d., 17:30 val. Klaipėdos prekybos centre „Akropolis“ bus iškilmingai atidaro
Kviečiame trims dienoms pabėgti nuo miesto šurmulio ir pailsėti, atgauti jėgas, pasikrauti teigiamos energijos la
Šv. Pranciškaus onkologijos centras (Savanorių g. 4, Klaipėda) 2017 m. birželio 26 d., 13.00 val., pirmadi
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Rugsėjo mėnesį visame pasaulyje yra minimos piktybinių kraujo ligų žinomumo dienos, kurių tikslas – kuo plačiau sk
Rugsėjo 2 d. 13 valandą Savicko sporto klube („SEB arena, II aukštas) vyks seminaras „Kaip fizinis ak
Rugsėjo 13 d., trečiadienį, 16 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) atidaroma paroda &bdq
Keblios situacijos, stresas ir kiti kasdienę rutiną temdantys rūpesčiai – ne priežastis pulti į neviltį. Kiekvienu
Trečiasis Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) forumas TransForm - jau spalio 13 - 15 d.! Čia nuoširdžia
„Gyvenimas sulėtėja, tarsi sapne“. „Eiti negali, bėgti negali, valgyti negali“. „Sėdi ir l
Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuras prisijungdamas prie Europos judriosios savaitės iniciatyvos kviečia į nemoka
Minėdamas Pasaulinę širdies dieną Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visus panevėž
Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija (LEPTA) yra nevyriausybinė organizacija, vienijanti Lietuvoje veikiančias t
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos rengiamas Atviros psichiatrijos mėnuo miesto gyventojus kv
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus vyresnio amžiaus žmones kartu paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2017 metų spalio 20-ąją, penktadienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą pag
Organų donorai ir jų artimieji verti didžiausios pagarbos ir amžino dėkingumo. Todėl spalį, kai minima Europos ir Pasaul
Gera jaunimo lytinė sveikata – visuomenės, kuri siekia gyvuoti ir klestėti interesas, tai ypač svarbu mūsų &scaron
Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos (Darželio g. 10), Administracijos salėje (2 aukšte) s
Lapkričio 17-ąją dieną minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Respublikinės Šiaulių ligonin
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r
Pirmą kartą Klaipėdoje lapkričio 16 dieną vyks nemokamas renginys "Tu – mano gyvenimo herojus“, skirtas
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r
Ketvirtą kartą organizuojamas bėgimas už vyrų sveikatą „Ūsai bėga“ Vilniuje. Miesto centre įvyksiantis bėgim
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir
Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir
Prasidėję nauji Geltonojo šuns metai nemokamų treniruočių projektui „Judėk sveikai“ atnešė dau
2018 m. vasario 23 d. (penktadienį) 12.30 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėd
Nepraleiskite progos! Jau kovo 2 – 4 d. „Hacker Games“ kursime sveikatos priežiūros inovacijas. Sudomi
Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim
Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim
Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro specialistai drauge su Lietuvos sveikatos m
Spalio 4 d. 17 val. Inovatyvios medicinos draugija kviečia susitikti Gyvybės mokslų centre, pirmajame šio sezono
Šeštą kartą rengiama konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“ &scaron
Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinika kartu su Europos Ginekologinės chirurgijos akademija bei su vie
2011 metų rudenį palangiškei Rasai Rojienei buvo nustatyta ketvirtosios stadijos sarkoma, Rasai buvo 27-eri, o li
Melanoma – agresyviausias odos vėžys, užklumpantis vis jaunesnius žmones. Kasmet šia liga Lietuvoje suserga
Lietuvoje per metus diagnozuojama apie 1500 kraujo ligų atvejų. Kokie yra kraujo ligų simptomai? Koks gydymas yra priein
Gegužės 30 d. 15 val. Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje vyks Klai
Rugsėjo 19-oji yra Pasaulinė aortos diena. Rugsėjo 20 d. šia proga Vilniuje, Katedros aikštėje bus įrengta
Šį šeštadienį (rugsėjo 21 d.) Smiltynėje (Klaipėdoje) vyks žygis pėsčiomis pajūriu - žinutę apie or
Asociacijos „Gyvastis“ organizuojama iniciatyva organų donorams atminti kasmet sulaukia vis daugiau susidomė
Cukriniu diabetu pasaulyje serga 425 milijonai žmonių – 1 iš 11 planetos gyventojų, ir vienas iš dvi
Gruodžio 19 d., ketvirtadienį, nuo 11 iki 20 val. Vilniuje Pylimo g. 19 esančiame „Caffeine Roasters“ įvyks
Angelų kalvoje rugsėjo 13 d. (se
VUL Santaros klinikų medikai kviečia rugsėjo 19 d. nuo 11 iki 17 val. prie Mo muziejaus (Vilniuje, Pylimo g. 17) į Pasau
Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą
Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą
Lietuvoje kasmet diagnozuojama daugiau nei 1500 naujų krūties vėžio atvejų, Europos Sąjungoje šia liga suserga ka
Lapkričio 11 d. vyks tradicinė konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“. Šia
Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa
Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa
Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa