Šeštadienis, 2024.09.21
Reklama

PRP terapija – naujas Peirono ligos gydymo būdas

Dr. Mindaugas Danilevičius, gydytojas urologas | Šaltinis: vlmedicina | 2019-02-26 11:14:26

Peirono liga (varpos fibromatozė) pasireiškia apie 10 proc. vyrų. Sergant šia liga pradeda storėti varpos akytkūnį dengianti plėvė, dar kitaip vadinama tunica albuginea. Jai storėjant, varpa ima krypti į storėjimo pusę. Tai sukelia erekcijos metu varpos nuokrypį į vieną ar kitą pusę bei varpos dydžio sumažėjimą, sutrumpėjimą, diskomforto jausmą, skausmą, ypač lytinių santykių metu.

Dr. Mindaugas Danilevičius. Asmeninio archyvo nuotr.

Šiai patologijai kada nors pasireikšti įtakos turi varpos traumos, antihipertenziniai vaistai, betablokatoriai, A+ kraujo grupė, taip pat baltoji rasė. Įdomu ir tai, jog apie 30 proc. sergančiųjų Peirono liga turi ir Diupitreno kontraktūrą.

PRP (Platelet rich plasma) terapija - šiuo metu naujovė Lietuvos medicinoje, bet ne naujiena pasaulyje. Peirono ligos gydymas, naudojant PRP metodą - tai gydymas, paremtas jūsų paties kraujo plazmos panaudojimu. Gydytojas urologas iš jūsų venos paima nedidelį kraujo kiekį į specialų mėgintuvėlį ir su centrifūgos pagalba atskiria kraują į dvi dalis: raudonuosius kraujo kūnelius ir trombocitais praturtintą plazmą.

Gydymui mes naudojame tik antrąją dalį, t.y. trombocitus ir plazmą. Trombocitai yra ta mūsų kraujo dalis, kuri yra atsakinga už gijimą, audinių atsinaujinimą ir smulkių kraujagyslių (kapiliarų) formavimąsi.

Tinkamai naudojami trombocitai gali išspręsti daugelį problemų, todėl šis metodas medicinoje gali būti naudojamas gana plačiai (labai efektyvus gydant šlapimo nelaikymą moterims, makšties sausumą, lytinių santykių skausmingą, taip pat tais atvejais, kai žmogus negali pasiekti orgazmo ir t.t.).

Gauta medžiaga gydytojo urologo suleidžiama į gydomą vietą, šiuo atveju į varpą, nuo šio laiko trombocitai ir plazma pradeda dirbti savo darbą. Per kelias savaites po gydymo kurso čiuopiamas kietas darinys suminkštėja ir varpa išsitiesina.

Procedūra ganėtinai efektyvi, saugi ir neskausminga. Prieš atliekant injekciją, skausmas yra visiškai numalšinamas analgetikais bei papildomai anestetiniu tepalu dūrio vietoje. Šis gydymo būdas ne tik išsprendžia Peirono liga segančių pacientų problemas, bet ir pagerina kraujo pritekėjimą į varpą ir kartu jos apimtį, taip pat erekciją, didina varpos jautrumą, tuo būdu ir patiriamą susijaudinimą lytinių santykių metu.

Praktikoje iki šiol nėra pastebėta pašalinių reakcijų, nėra ir atmetimo reakcijos, nes tai Jūsų paties kraujas. PRP intervencija, kaip gydymo būdas, medicinos praktikoje sėkmingai taikomos jau daugelį metų, tačiau Lietuvoje Peirono ligos gydymui pradėtas naudoti visai nesenai.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: Peirono liga, PRP
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Planuojantiems tolimas keliones:  kaip saugotis uodų platinamos dengės karštligės
Nors Lietuvoje vis dar šilta ir dairytis į tolimus šiltus kraštus didelio poreikio nėra, vis dėlto svarstantiems apie to...
Odos ilgaamžiškumui įtaką daro ir genetika, ir oro sąlygos: kaip pristabdyti jos senėjimą
Odai senstant išlaikyti ją stangrią ir elastingą tampa vis didesnis iššūkis, o jos būklė vis labiau priklauso nuo gausyb...
Senjorų įpročiai, lavinantys smegenų veiklą: ar kryžiažodžiai ir galvosūkiai gali pagerinti atmintį?
Vienas iš neišvengiamų senėjimo procesų – sulėtėjusi smegenų veikla bei suprastėjusi atmintis. Senjorai dažnai sku...
Skydliaukės funkcijos sutrikimai dažniau vargina moteris – kaip juos atpažinti laiku?
Skydliaukė – priekinėje kaklo dalyje esanti liauka, sverianti apie 15–35 g ir savo forma primenanti drugelį....
Kaune ir Jurbarke bus vykdoma legioneliozės profilaktika
Kauno mieste ir rajone bei Jurbarke rugsėjo 23-25 d. bus vykdoma legioneliozės prevencija. Miesto šilumos tinklais tieki...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų