Antradienis, 2024.04.23
Reklama

Problemos dėl karščiavimo klinikos įkūrimo Klaipėdoje: kreipėsi į ministeriją

Šaltinis: vlmedicina | 2020-04-02 15:35:21

Klaipėdos miesto savivaldybė dėl karščiavimo klinikos steigimo kreipėsi į prezidentą, ministrą pirmininką bei Sveikatos apsaugos ministeriją. Kreipimesi prašoma tarpininkauti iš esmės išsprendžiant susidariusią situaciją dėl klinikos steigimo.

RKL Tuberkuliozės filialas. © VLMEDICINA.LT (G. Privedienės) nuotr.

Pranešime žiniasklaidai teigiama, kad Klaipėdos miesto savivaldybės pavaldume esantys sveikatos priežiūros centrai neatitinka Karščiavimo klinikoms keliamų reikalavimų, o Respublikinė Klaipėdos ligoninė, turinti tokiai klinikai tinkamas sąlygas, galimybių bendradarbiauti nemato.

Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko teigimu, Karščiavimo klinikos įsteigimas svarbus ne tik Klaipėdos miesto, bet ir regiono gyventojams, todėl būtina mobilizuoti jėgas skubiai surandant geriausią sprendimą.

„Dėl galimybės naudotis karščiavimo klinikos paslaugomis į mus jau kreipėsi ir kelios aplinkinės savivaldybės, tikimąsi, kad Klaipėdoje įsikūrusi karščiavimo klinika aptarnaus ne tik miesto, bet ir regiono gyventojus, todėl turime sutelkti jėgas ir spręsti situaciją iš esmės. Šiuo metu našta dėl koronaviruso plitimo suvaldymo tenka praktiškai vien Klaipėdos savivaldybei bei jai pavaldžioms sveikatos priežiūros įstaigoms. Užtikriname visą regioną aptarnaujančio Mobilaus punkto veiklą, prie keltų dirba mūsų mobiliosios komandos, kurioms padeda net privatūs medicinos centrai. Vertinant situacijos rimtumą, jau pats laikas įsijungti ir Sveikatos apsaugos ministerijos pavaldume esančioms įstaigoms “, – sako Klaipėdos meras.

Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus, Karščiavimo klinika turi būti steigiama atskirame pastate arba pastato dalyje atribojant pacientų srautus. Prie Karščiavimo klinikos turi galėti privažiuoti ir laukti eilėje ne mažiau kaip 10 automobilių, turi būti karščiuojančių pacientų automobiliams skirta aikštelė. Karščiavimo klinikoje taip pat turi būti stacionarus arba nešiojamas rentgenas, laboratorija kraujo tyrimams paimti bei su šia įranga dirbantys specialistai.

Savivaldybės pavaldumo pirminių sveikatos priežiūros centrų patalpos yra bendruose pastatuose, nėra atskirų korpusų ir įėjimu, kai kur viename pastate veikia ir po kelias įstaigas, teikiamos socialinės ir kitos paslaugos, vienas sveikatos priežiūros centras įsikūręs bendrabučio tipo pastate, kuriame gyvena ir gyventojai, privažiavimas prie įstaigų taip pat sudėtingas. Be to, gydytojo radiologo bei laboratorijų paslaugos yra įsigyjamos per sutartis su ligoninėmis. Šiuo metu šie specialistai labai užimti ir Karščiavimo klinikai teikti paslaugų neturi laiko, todėl nėra galimybės užtikrinti ir trijų radiologų per dieną nuolatinio darbo Karščiavimo klinikoje.

Savivaldybė, pasitarusi su medikų bendruomene, pasiūlė, kad karščiavimo klinika galėtų būti steigiama Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžios Respublikinės Klaipėdos ligoninės filialuose – Tuberkuliozės filiale arba Dienos chirurgijos centre Puodžių g. Šiuo metu ši ligoninė yra sustabdžiusi planinių konsultacijų ir dienos stacionarų veiklą, o pastatai yra atskirai nuo pagrindinio ligoninės korpuso ir atitinka Karščiavimo klinikoms keliamus reikalavimus.

Neradus bendradarbiavimo galimybių su Respublikine Klaipėdos ligonine, Karščiavimo klinikos įsteigimas Klaipėdos mieste užtruks, nes savivaldybė turės investuoti daug lėšų ir laiko atliekant vieno iš pirminių sveikatos priežiūros centrų patalpų pertvarkymo darbus siekiant užtikrinti pacientų srautų atskyrimą, kad pacientai, einantys išimtiniais atvejais pas šeimos gydytojus ir ypač nėščiosios, kurioms paslaugų teikimas privalomas, būtų maksimaliai apsaugoti nuo užsikrėtimo rizikos.

Ligoninės pozicija: "Nematome galimybės organizuoti šios paslaugos"

 Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovybė savo feisbuko paskyroje paaiškino poziciją dėl karščiavimo klinikos kūrimo jos patalpose.

"Informuojame, jog nematome galimybės organizuoti šios paslaugos teikimo dėl šių aplinkybių:

- neturime laisvų nenaudojamų patalpų, kurios atitiktų SAM 2020-03-23 įsakymu Nr.V-506 „Dėl ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtinto Ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams teikimo tvarkos aprašo (toliau - Aprašas) reikalavimus;

- neturime laisvų gydytojų, bendrosios praktikos slaugytojų bei kitų darbuotojų suformuoti šias paslaugas teikiančioms komandoms pagal Aprašo reikalavimus;

- nesame aprūpinti asmens apsaugos priemonėmis (toliau – AAP) centralizuota tvarka.

Atkreipiame dėmesį, jog mūsų įstaiga yra numatyta kaip rezervinė gydymo įstaiga, kuri teiks stacionarines diagnostikos ir gydymo paslaugas COVID-19 liga sergantiems pacientams, persipildžius pagrindinei ASPĮ – Klaipėdos universitetinei ligoninei (toliau – KUL). Tai anksčiau ar vėliau įvyks, todėl šiuo metu visi ligoninės ištekliai yra skiriami pasiruošimui teikti šias paslaugas: formuojamos budinčios specialistų pamainos, vykdomi darbuotojų mokymai, telkiama medicininė įranga, stengiamasi sudaryti minimalų AAP rezervą (visas priemones įsigyjame savo lėšomis).

Situacijai KUL esant įtemptai, šiandien gavome užklausimą dėl pasirengimo nukreipti darbui į KUL mūsų slaugytojų pamainas – labai tikėtina, jog to gali prireikti. Neabejotina, jog atsiradus COVID-19 liga sergančių pacientų srautui, dalis medikų neišvengs užkrato, turės gydytis arba izoliuotis.
Greta šio pasirengimo, mūsų įstaiga įprasta tvarka teikia daugiaprofilines gydymo paslaugas dėl būtinosios pagalbos ištisą parą. Pagal pastarųjų dienų įvykius prognozuojame būtinosios pagalbos apimčių augimą dėl plintančio COVID-19 užkrato kitose Klaipėdos ligoninėse, kai dėl sergančių medikų uždaromi skyriai. Jau dabar papildomai teikiame skubią pagalbą oftalmologiniams pacientams, taip pat perėmėme skubios pagalbos teikimą chirurginiams pacientams iš Jūrininkų ligoninės, jai sustabdžius Abdominalinės chirurgijos skyriaus veiklą.

Primename, jog minėtas Aprašas aiškiai apibrėžia – jis privalomas savivaldybių administracijoms bei savivaldybės pavaldumo ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančioms ASPĮ (Aprašo 3.1 ir 3.2 punktai).

Todėl siūlymą mūsų ligoninei (kuris nuskambėjo kaip reikalavimas) organizuoti dar ir Karščiavimo kliniką, vertiname kaip nekorektišką ir įžvelgiame aiškų Klaipėdos savivaldybės administracijos norą savo prievolę išspręsti mūsų įstaigos ištekliais. Ši žinia, greit pasklidusi viešojoje erdvėje, sukėlė ir didelį ligoninės darbuotojų nepasitenkinimą, kurie ir be to pastaruoju metu patiria daug papildomo streso. Kelia nusistebėjimą toks menkas organizacinis potencialas, jog Klaipėdos savivaldybėje esantys stambūs pirminės asmens sveikatos priežiūros centrai, karantino metu šeimos gydytojams dirbant nuotoliniu būdu ir sumažėjus pacientų srautams, neįstengia organizuoti tokios paslaugos, kuri iš esmės yra pirminio lygio. Turbūt vertėtų pasidomėti ir kūrybiškai pasinaudoti gerąja patirtimi Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Kretingos savivaldybių, operatyviai įsteigusių Karščiavimo klinikas sau pavaldžiose PSPC. Tad linkime dirbti išvien, prisidedant kiekvienam ir sprendžiant sau priskirtas funkcijas."

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Iššokęs pėdos kauliukas: deformacija pašalinama be didelių pjūvių
Akivaizdus pėdos didžiojo piršto nukrypimas, spaudžiantis ir deformuojantis kitus pirštus, skausmingos nuospaudos, nepat...
Po fizinio krūvio skauda kelio ar klubo sąnarius? Tai gali būti pirmi sąnario artrozės požymiai
Ar žinojote, kad kelio ir klubo sąnariai yra didžiausi sąnariai žmogaus kūne? Tai itin svarbi anatominė struktūra, kuri...
Kiekviena profilaktinio skiepijimo vakcinos dozė svarbi ir vaiko, ir visuomenės sveikatai
Mažėjančios vaikų skiepijimų apimtys atveria kelią seniai pamirštoms ligoms ir pavojingiems jų protrūkiams – tai r...
Medikų trūkumui mažinti parengtas veiksmų planas
Siekdama mažinti sveikatos priežiūros specialistų trūkumą ir jų netolygų pasiskirstymą šalies regionuose, Sveikatos apsa...
Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai
Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai ap...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų