Antradienis, 2025.07.15
Reklama

Priežastys, kodėl gali pykinti, nors nesilaukiate

2016-05-05 12:08:55

Pykinimas – itin nemaloni būsena, kurios norisi išvengti. Viena, kai, pavyzdžiui, moteris laukiasi ir pykinimas yra normalus nėštumo ženklas arba persivalgėte, kamuoja jūros liga, apsinuodijote... Ir visai kas kita, kai jaučiatės blogai, tačiau priežasčių niekaip neatrandate. Kas gali sukelti šią prastą savijautą? Štai apie ką kalba specialistai.

Kai kuriems kavos perteklius gali sukelti itin nemalonią savijautą, taip ir pykinimą. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Vitaminų vartojimas. Savaime jie nesukelia prastos savijautos, tačiau daugelis žmonių daro klaidą juos vartodami netinkamu metu. Pavyzdžiui, geria tuščiu skrandžiu, todėl kai kuriems tai sukelia ne tik pykinimą, bet ir vėmimą. Pabrėžiama, kad verta įsiskaityti į vitaminų vartojimo nurodymus ir juos gerti tik tada, kai pavalgote.

Kava. Kai kuriems kavos perteklius gali sukelti itin nemalonią savijautą, taip ir pykinimą, o kitiems tokius pojūčius paaštrina staigus šio gėrimo atsisakymas. Ir vienu, ir kitu atveju patariama laikytis saiko, t. y. jeigu vartojate kavą, tuomet neviršykite saugios dozės, o jeigu norite kavą išbraukti iš raciono, tą darykite lėtai ir pamažu, kad organizmas nepatirtų šoko.

Dehidratacija. Vanduo – gyvybės šaltinis, būtinas geram mūsų organizmo darbui ir energingai savijautai. Tačiau jeigu jo geriame nepakankamai arba patyrėme dehidrataciją, galime pasijusti prastai. Ką galite padaryti? Visų pirma, griebkite stiklinę vandens ir išgerkite keletą gurkšnelių.

Gastroparezė. Tai liga, kai skrandis negali išsituštinti, todėl jaučiamas pilnumas, pykinimas, sukeliamas vėmimas. Dėl šios būsenos kaltas cukrinis diabetas, taip pat išskiriami neurologiniai sutrikimai, patirtos skrandžio operacijos ir pan. Norėdami išsiaiškinti priežastį, turėtumėte nedelsdami kreiptis į specialistus.

Galvos svaigimas (vertigo). Dėl tokių priepuolių galite sulaukti ir pykinimo, ir vėmimo, ir visiško energijos praradimo. Kodėl kamuoja toks galvos svaigimas? Gydytojai sako, jog priežasčių yra labai daug, todėl norint atrasti tikrąją priežastį be tyrimų neapsieisite.

Migrena. Vienas iš nemaloniausių galvos skausmų. Migreniniai galvos skausmai išsiskiria tam tikrais požymiais, šį dažniausiai kaktos srityje susitelkusį skausmą lydi paaštrėję pojūčiai, skausmas akių srityje, padidėjęs jautrumas įvairiems kvapams, garsams ar šviesai, pykinimas, vėmimas. Nors kol kas nėra aišku, kas gali sukelti šią ligą, žinoma, kad ji kamuoja netgi 3 kartus daugiau moterų nei vyrų. Migreną gydyti padės tik gydytojas, mat paprasti vaistai nuo skausmo ne visuomet gali padėti.

Stresas ir nerimas. Greičiausiai sudėtingoje situacijoje esate pajutę, kad skrandis užspaudžiamas ir vos galite kvėpuoti iš susijaudinimo ir įtampos. Tokia emocinė perkrova smogia į mūsų virškinamąjį traktą ir todėl galime pasijausti prastai. Stresas ir nerimas taip pat gali paaštrinti įvairių ligų simptomus.

Taip pat pykinimą gali sukelti kepenų pažeidimai, įvairios infekcijos, vartojami medikamentai, depresija, pasikeitę mitybos įpročiai.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: Pykinimas
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Radiologijos technologo profesija: nepakeičiama net dirbtinio intelekto eroje
Radiologijai išlieka viena kertinių medicinos sričių. Technologinė pažanga dar labiau išplėtė ir sustiprino radiologijos...
Intymi moters higiena vasarą: kaip atostogaujant išvengti nemalonių pojūčių
Vasaros sezonu moters intymiai zonai neretai tenka daugiau iššūkių. Karštis, prakaitas, vandens telkinių vanduo, smėlis,...
Gyvybiškai svarbus genų terapijos vaistas jau pakeliui į gydymo įstaigą
Brangiausias iki šiol Lietuvoje kompensuotas vaistas – spinaline raumenų atrofija sergančiam kūdikiui skirtas genų...
Gydytoja apie moters brandą: kaip palengvinti pokyčius ir išlikti geros savijautos
Menopauzė – natūralus moters gyvenimo etapas, į kurį dažnai žvelgiama su nežinomybe, nerimu ar baime. Tačiau šeimo...
Virškinimo problemos vasarą: kokių produktų vengti ir ką turėti vaistinėlėje?
Virškinimo problemos vasarą lydį dažną atostogautoją: vargina pilvo pūtimas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, skran...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas