Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Nėščiųjų vėmimo atveju - Helicobacter pylori testas

vlmedicina.lt | 2014-04-03 00:01:25

Pykinimas ir vėmimas vargina daugelį moterų nėštumo metu. Nėščiųjų vėmimas, arba hyperemesis gravidarums (HG), – viena dažniausių diagnozių, dėl kurios moterys pirmajame nėštumo trimestre patenka į stacionarą. Manoma, kad bakterija Helicobacter pylori gali turėti įtakos HG etiopatogenezei.

Skrandis
© Fotolia.com

HG diagnozuojama iki 70 proc. nėščiųjų

Iki šiol nėra suformuluoti aiškūs diagnostiniai HG kriterijai, todėl ši būklė apibūdinama kaip pykinimo, vėmimo, dehidratacijos, svorio kritimo ar hospitalizacijos dėl pykinimo ar vėmimo kombinacija.

Kauno UAB „Bendrosios medicinos praktika“ ir Dainavos jaunimo centro gydytoja akušerė ginekologė Didona Vilkinienė teigia, kad HG pasitaiko iki 70 proc. nėščiųjų, apie 30 proc. besilaukiančiųjų būna seilėtekis ir pykinimas, o apie 60 proc. vargina pykinimas kartu su vėmimu. „Su šia diagnoze kartu jaučiamas bendras silpnumas, sumažėja darbingumas, netenkama svorio ir išsivysto dehidratacija“, - tikina medikė.

„Šiuo periodu gali išryškėti hipotonija, atsirasti acetono kvapas, skilndantis iš burnos, sutrikti vandens ir elektrolitų apykaita“, - HG grėsmes įvardina akušerė ginekologė D. Vilkinienė.

Vemiančioms nėščiosioms nustatyta Helicobacter pylori

Australijos ir Olandijos mokslininkai analizavo įvairių biomarkerių patikimumą HG diagnozei nustatyti.

Buvo peržiūrėta 81 klinikinė studija, kai HG diagnozei nustatyti buvo taikomi įvairūs biomarkeriai.

Didona Vilkinienė
Didona Vilkinienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Naudoti chorioninio gonadotropino, tireoidinio hormono, leptino, estradiolio, progesterono, leukocitų, ketonurijos laipsnio biomarkeriai. Tačiau jų ryšys su HG buvo mažai patikimas, o studijų išvados prieštaringos.

Įdomu tai, kad  vemiančioms nėščiosioms buvo dažnai randama Helicobacter pylori. Yra žinoma, kad ši bakterija vaidina svarbų vaidmenį įvairių virškinamojo trakto ligų etiopatogenezėje. Bakterijai identifikuoti buvo naudojami serologiniai tyrimai.

Daugiau nei pusėje studijų ryšys tarp pozityvaus Helicobacter pylori testo ir HG buvo reikšmingas. Šansų dažnis siekė 3,2 rodiklį, o testo jautrumas buvo 73 proc., specifiškumas 55 proc. palyginti  su kontroline grupe.

Prevencinės priemonės

Akušerė ginekologė D. Vilkinienė teigia, kad HG gydymui rekomenduojamas dienos režimo ir mitybos pakeitimas. „Padėti gali maisto papildas imbieras, ryte pabudus sauso ir nesaldaus maisto, neužgeriant jokiais skysčiais, valgymas. Simptomus lengvinti taip pat gali maisto valgymas mažomis porcijomis“, - rekomenduoja gydytoja.

D. Vilkinienė pabrėžia, kad esant sunkiems nėščiųjų pykinimo ir vėmimo simptomams skiriamas medikamentinis gydymas: antihistamininiai preparatai, vitaminas B6, vėmimą slopinantys centrinio poveikio vaistai, neuroleptikai.

„Prarastiems skysčiams organizme atkurti skiriami druskų tirpalai lašinėmis infuzijomis į veną“, - aiškina medikė.

Nors bus atliekami tolesni moksliniai tyrimai ryšiui tarp pozityvaus Helicobacter pylori testo ir HG patvirtinti, aišku, kad bakterijos nustatymas moterims, sergančioms HG, bei savalaikis ir tikslinis gydymas gali išvaduoti nuo kankinančio pykinimo ir vėmimo pirmajame nėštumo trimestre.

„HG - tai itin sunkus nėščiųjų vėmimas, kai vemiama 15-20 kartų ir daugiau per dieną“, - pažymi akušerė ginekologė D. Vilkinienė, todėl, anot medikės, tikslinis gydymas padėtų daugeliui nėščiųjų.

Šaltinis

https://bit.ly/1bOTo0l am J Obstet Gynecol 2014.


VLmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti ir apie 70 įvairių simptomų
Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Vis dėlto svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja ter...
Lietuvoje – vos vienas šuo vedlys akliesiems, Europoje – daugiau nei 20 000
Lietuvoje yra vos vienas žmogus su regos negalia, kuris naudojasi šuns vedlio pagalba. Valstybė, kitaip nei kitose Europ...
Micelinio vandens gerbėjams teks prisiminti vieną taisyklę
Veido odos priežiūra svarbi visais metų laikais. Nors keičiantis sezonams jos priežiūros taisyklės šiek tiek kinta, vien...
Vaistininkų kasdienybė: pacientai ieško kačių maisto, pėdkelnių, sulaukia keistų klausimų
Nors daugelis gyventojų į vaistines užsuka įsigyti vaistų bei gauti naudingų sveikatos patarimų, tačiau netrūksta ir neį...
Medicinos pagalba, vaistų pirkimas užsienyje ir išleistų pinigų kompensavimas
Balandžio 18-ąją minima Europos pacientų teisių diena, kurios tikslas – atkreipti piliečių, valstybinių bei nevyri...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų