Šeštadienis, 2023.03.25
Reklama

Prausikliai ir šveitikliai: kam jie skirti, ką rinktis?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2015-03-14 00:01:44

Kas veiksmingiau ir saugiau valo veido odą ir pašalina nuo jos nešvarumus, negyvas ląsteles: prausikliai ar šveitikliai su smulkiomis granulėmis? Pasakoja medicinos kosmetologė Eglė Stalaučinskytė.

Eglė Stalaučinskytė
Eglė Stalaučinskytė. Algirdo Kubaičio nuotr.

Prausikliai naudojami pirminiam odos nuvalymui, t.y. nuplaunami ant odos nusėdę nešvarumai (dulkės, purvas ir t.t.) ir tai, ką oda išskiria (riebalai, prakaitas, šlakai ir t.t.), taip pat nuplaunamas ar nuvalomas makiažas.

Prausimosi priemonės, nelygu kokios yra jos sudedamosios dalys, gali turėti raminamąjį, sausinamąjį, antibakterinį, drėkinamąjį efektą, sutraukti poras ir t.t. Geriausia, kad jose nebūtų šarminių sudedamųjų dalių (muilas), nes mūsų odos apsauginės hidrolipidinės plėvelės pH lengvai rūgštinis - idealus 5,5 - tad su šarminėmis medžiagomis mes tą apsauginį barjerą pažeidžiame ir tai palanki terpė įvairiems patogenams daugintis. Nusiprausus rekomenduojama odą tonizuoti, nes tai atgaiviną ją ir atkuria odos pH balansą.

Šveitimas (pilingas). Pagrindinės jo funkcijos - nušveisti negyvas ragines ląsteles, taip pat aktyvinti odos regeneraciją, gerinti kraujo ir limfos tekėjimą, taip pat dujų ir medžiagų apykaitą, gerinti medžiagų rezorbciją. Atliekamas ne daugiau kaip 2-3 kartus per savaitę, bet tai priklauso nuo odos tipo ir poreikių.

Mechaniniai šveitikliai, arba skrabai, - tai kremo pavidalo priemonė su kietomis dalelėmis. Tai gali būti ir įvairių vaisių kauliukai, smėlis, cukrūs ar druskos, taip pat polimerinės dalelės. Tai galima įvardinti kaip klasikinį šveitimą. Šveitimas turėtų trukti 2-3 min.

Gomažas - tai nutrinama šveičiamoji priemonė, kurios pagrindinė sudedamoji dalis yra baltasis molis. Šveitiklis plonu sluoksniu tepamas ant odos paviršiaus, laukiama kelias minutes, kol sudžiūsta, ir nutrinamas kaip trintuku.

Enziminis-fermentinisšveitimas - tai netraumuojantis ir švelnus odos šveitimas, tinkamas jautrioms ir plonoms odoms. Pagrindinės medžiagos gali būti papajų ar kitų vaisių enzimai. Dažniausia juose nėra abrazyvinių dalelių, kreminė-gelinė tekstūra. Patartina laikytis gamintojo rekomendacijų, kurios nurodomos ant pakuotės.

Cheminis šveitimas - kontroliuojamas odos nusluoksniavimo procesas, kurio metu naudojamos cheminės medžiagos - rūgštys. Tai atliekama profesionaliai kosmetikos kabinete. Cheminio šveitimo procedūroms atlikti dažniausiai naudojamos įvairios sudėties rūgštys: vaisinės, pieno, salicilo, migdolinės, trichloracto. Kiekviena šių rūgščių turi savitą gydomąjį poveikį, prasiskverbia į skirtingus odos sluoksnius, todėl šveitimas gali būti paviršinis, vidutinio gilumo ir gilus.

Taigi negyvas ragines odos ląsteles geba pašalinti tik šveitikliai, nuprausti ar nuvalyti odą - prausimuisi skirtos priemonės. Saugumas priklauso nuo šveitiklio rūšies pasirinkimo - svarbiausia, kad nesuerzintų odos, ją tausotų ir nepakenktų. Dėl tinkamos priemonės parinkimo geriausia pasitarti su kosmetologe. Ji, nustačiusi odos tipą ir pakitimus, patars konkrečią priemonę.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pakartotinai skelbiamas Klaipėdos universiteto ligoninės vadovo konkursas
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia konkursą Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) vadovo pareigoms eiti. Vado...
Tuberkuliozė yra išgydoma, jei laikomasi gydymo režimo
Pagrindinė tuberkuliozės gydymo problema – nutrauktas gydymas ir dėl to besivystanti vaistams atspari liga. Tuberk...
Oro drėkintuvai: ar jums reikia drėkintuvo namuose?
Per dieną įkvepiame daugiau nei 14 000 litrų oro. Palyginkime: dauguma žmonių kasdien išgeria tik apie du litrus vandens...
Kur pirkti dantų irigatorius?
Jeigu norite, kad jūsų šypsena būtų graži – tuomet pirmiausia ji turi būti sveika. Daugeliui atrodo, kad sveiki be...
Gydytojai perspėja tėvus: baterijos gali sukelti itin sunkias komplikacijas
Baterijos, iš pirmo žvilgsnio atrodančios nekenksmingai, yra pats pavojingiausias svetimkūnis vaikams, galintis sukelti...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar skiepysitės nuo erkinio encefalito?
Taip
Ne
Dar neapsisprendžiau
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų