Antradienis, 2025.07.01
Reklama

Prausikliai ir šveitikliai: kam jie skirti, ką rinktis?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2015-03-14 00:01:44

Kas veiksmingiau ir saugiau valo veido odą ir pašalina nuo jos nešvarumus, negyvas ląsteles: prausikliai ar šveitikliai su smulkiomis granulėmis? Pasakoja medicinos kosmetologė Eglė Stalaučinskytė.

Eglė Stalaučinskytė
Eglė Stalaučinskytė. Algirdo Kubaičio nuotr.

Prausikliai naudojami pirminiam odos nuvalymui, t.y. nuplaunami ant odos nusėdę nešvarumai (dulkės, purvas ir t.t.) ir tai, ką oda išskiria (riebalai, prakaitas, šlakai ir t.t.), taip pat nuplaunamas ar nuvalomas makiažas.

Prausimosi priemonės, nelygu kokios yra jos sudedamosios dalys, gali turėti raminamąjį, sausinamąjį, antibakterinį, drėkinamąjį efektą, sutraukti poras ir t.t. Geriausia, kad jose nebūtų šarminių sudedamųjų dalių (muilas), nes mūsų odos apsauginės hidrolipidinės plėvelės pH lengvai rūgštinis - idealus 5,5 - tad su šarminėmis medžiagomis mes tą apsauginį barjerą pažeidžiame ir tai palanki terpė įvairiems patogenams daugintis. Nusiprausus rekomenduojama odą tonizuoti, nes tai atgaiviną ją ir atkuria odos pH balansą.

Šveitimas (pilingas). Pagrindinės jo funkcijos - nušveisti negyvas ragines ląsteles, taip pat aktyvinti odos regeneraciją, gerinti kraujo ir limfos tekėjimą, taip pat dujų ir medžiagų apykaitą, gerinti medžiagų rezorbciją. Atliekamas ne daugiau kaip 2-3 kartus per savaitę, bet tai priklauso nuo odos tipo ir poreikių.

Mechaniniai šveitikliai, arba skrabai, - tai kremo pavidalo priemonė su kietomis dalelėmis. Tai gali būti ir įvairių vaisių kauliukai, smėlis, cukrūs ar druskos, taip pat polimerinės dalelės. Tai galima įvardinti kaip klasikinį šveitimą. Šveitimas turėtų trukti 2-3 min.

Gomažas - tai nutrinama šveičiamoji priemonė, kurios pagrindinė sudedamoji dalis yra baltasis molis. Šveitiklis plonu sluoksniu tepamas ant odos paviršiaus, laukiama kelias minutes, kol sudžiūsta, ir nutrinamas kaip trintuku.

Enziminis-fermentinisšveitimas - tai netraumuojantis ir švelnus odos šveitimas, tinkamas jautrioms ir plonoms odoms. Pagrindinės medžiagos gali būti papajų ar kitų vaisių enzimai. Dažniausia juose nėra abrazyvinių dalelių, kreminė-gelinė tekstūra. Patartina laikytis gamintojo rekomendacijų, kurios nurodomos ant pakuotės.

Cheminis šveitimas - kontroliuojamas odos nusluoksniavimo procesas, kurio metu naudojamos cheminės medžiagos - rūgštys. Tai atliekama profesionaliai kosmetikos kabinete. Cheminio šveitimo procedūroms atlikti dažniausiai naudojamos įvairios sudėties rūgštys: vaisinės, pieno, salicilo, migdolinės, trichloracto. Kiekviena šių rūgščių turi savitą gydomąjį poveikį, prasiskverbia į skirtingus odos sluoksnius, todėl šveitimas gali būti paviršinis, vidutinio gilumo ir gilus.

Taigi negyvas ragines odos ląsteles geba pašalinti tik šveitikliai, nuprausti ar nuvalyti odą - prausimuisi skirtos priemonės. Saugumas priklauso nuo šveitiklio rūšies pasirinkimo - svarbiausia, kad nesuerzintų odos, ją tausotų ir nepakenktų. Dėl tinkamos priemonės parinkimo geriausia pasitarti su kosmetologe. Ji, nustačiusi odos tipą ir pakitimus, patars konkrečią priemonę.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Baigia darbą Klaipėdos psichikos sveikatos centro vadovas A. Slatvickis
Birželio 30 d. darbą baigia ilgametis VšĮ Klaipėdos psichikos sveikatos centro vadovas Aleksandras Slatvickis. Šiai įsta...
Populiarūs lieknėjimo mitai gali sugadinti sveikatą: ko žūtbūt vengti?
Tarptautinės tyrimų bendrovės „YouGov“ duomenys rodo, kad daugiau nei 50 proc. pasaulio gyventojų nuolat ste...
Vabzdžių įgėlimai: kuo skiriasi jų sukeltos reakcijos gydymas?
Vasarą ne visada pavyksta išvengti vabzdžių įgėlimų, ypač liepą, kai dauguma jų būna aktyviausi. Uodai, bitės, širšės ar...
Kaip pasirinkti jums tinkamą investicinio gyvybės draudimo pasiūlymą?
Investicinis gyvybės draudimo pasirinkimas – svarbus finansinis sprendimas, galintis turėti įtakos tiek jūsų, tiek...
Dehidratacija: kas išduoda skysčių trūkumą ir kodėl vandens gali nepakakti?
Dažna vasaros palydovė yra dehidratacija, gresianti ne tik sportuojantiems ir dirbantiems lauke – skysčių trūkumo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų