Ketvirtadienis, 2023.06.01
Reklama

Prancūzijoje užregistruoti du naujojo koronaviruso sukelti susirgimai

vlmedicina.lt | 2013-05-14 09:29:58

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ELPKC) duomenimis, š. m. gegužės 7 ir 12 d. užregistruoti dar du naujojo koronaviruso sukelti ūmios kvėpavimo takų infekcijos atvejai Prancūzijos gyventojams. Pirmasis susirgęs asmuo iki pasireiškiant ligos simptomams lankėsi Dubajuje. Antrasis susirgęs asmuo dalijosi bendra palata gydymo įstaigoje su pirmuoju asmeniu.

Kaukė
© Fotolia.com

ELPKC duomenimis, nuo praėjusių metų birželio iki šių metų gegužės 8 d. pasaulyje  patvirtintas 31 naujojo koronaviruso sukeltas infekcijos atvejis (18 iš jų – mirties). Beveik visi asmenys, kuriems buvo patvirtinta naujojo koronaviruso sukelta ūmi kvėpavimo takų infekcija, lankėsi ar gyveno Artimųjų Rytų šalyse. Šių metų vasario-gegužės mėnesiais Saudo Arabijoje patvirtinta 17 naujų šios ligos atvejų. Tai rodo, kad nuolatinis infekcijos šaltinis ir rizika užsikrėsti išlieka Arabų pusiasalyje ir kaimyninėse šalyse.

Naujojo koronaviruso rezervuaras ir infekcijos šaltinis iki šiol nenustatytas. Taip pat nepatvirtintas ir infekcijos plitimo būdas. Naujojo koronaviruso perdavimo keliai nėra galutinai apibrėžti. Ligos plitimas nuo žmogaus žmogui nei patvirtinamas, nei atmetamas. Nors yra nustatyti antriniai infekcijos atvejai šeimose ir Artimųjų Rytų ligoninėse, tačiau per mažai informacijos ir duomenų tvirtinti apie infekcijos plitimą žmogui nuo žmogaus.

Vokietijoje ir Jungtinėje Karalystėje kontaktą su pirmaisiais naujojo koronaviruso sukeltais atvejais turėjo apie 200 asmenų, tarp jų ir medicinos personalas, tačiau užsikrėtimo atvejų nebuvo registruota.

Naujasis koronavirusas priklauso Betacoronavirus genčiai, tačiau skiriasi nuo sunkų ūmų respiracinį sindromą (SŪRS) sukeliančio koronaviruso. Nors genetiniai naujo koronaviruso tyrimai parodė, kad jis labai panašus į keletą šikšnosparnių koronavirusų, šiuo metu konkretus viruso rezervuaras nėra išaiškintas.

Manoma, kad naujo tipo koronavirusinės ligos inkubacinis ligos laikotarpis gali užtrukti iki 10 dienų. Liga pasireiškia dažniausiai ūmios sunkios kvėpavimo takų infekcijos požymiais, inkstų funkcijos nepakankamu.

Pasaulio sveikatos organizacija ir ELPKS nerekomenduoja kelionių ir prekybos apribojimų su šalimis, paveiktomis naujojo koronaviruso. Tačiau Europos Sąjungos gyventojai, keliaujantys į Arabų pusiasalį ir kaimynines šalis turi žinoti apie užsikrėtimo riziką, nors ji yra labai maža.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras rekomenduoja dėl naujojo koronaviruso infekcijos tirti asmenis, kurie 10 dienų iki pasireiškiant kvėpavimo takų infekcijos požymiams keliavo Arabijos pusiasalyje ir jos kaimyninėse šalyse.

Siekdamas nustatyti galimus naujojo koronaviruso atvejus Lietuvoje, praėjusių metų lapkritį Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras šalies asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigoms raštu išplatino informaciją ir PSO rekomendacijas apie tirtinus asmenis dėl naujojo koronaviruso infekcijos.

Parengta pagal Europos Sąjungos užkrečiamųjų ligų epidemiologinės priežiūros Skubaus įspėjimo ir reagavimo sistemos (EWRS) ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pranešimus.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Neaiškūs bėrimai ant kūno: kokia liga už to gali slypėti
Įvairūs odos dariniai, tokie kaip spuogeliai, pūslelės ar dėmelės, ne visada yra teisingai atpažįstami – ar išbėrė...
Kaip vaikams ir paaugliams rasti tinkamų būdų priimti įvairias emocijas ir jausmus
Pastaraisiais metais visuomenė susidūrė su gausybe iššūkių: pandemija, jos padariniai ir karas Ukrainoje išjudino stipri...
Botulino toksino injekcijos raumenų spastiškumui gydyti –  nepamainoma gydymo dalis
„Dėl nevalingo raumenų tonuso padidėjimo (spastiškumo) mažėja žmogaus gebėjimas pasirūpinti savimi, prastėja gyven...
Vyresni nei 65-erių metų žmonės irgi gali tapti kraujo donorais
Lietuvoje populiarėjant neatlygintinai kraujo donorystei ir žmonėms vis aktyviau domintis, kas gali tapti kraujo donorai...
Psichiatras: didžiuotis, kad miegate 5 valandas, nėra ko – už tai atsiimsite senatvėje
Nors paskutiniu metu vis daugiau kalbama apie psichinę sveikatą, skatinama ja rūpintis ir iškilus sunkumų kreiptis į psi...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų