Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Poliklinikos pacientai kamuojasi eilėje

Dovilė Barvičiūtė | 2016-08-02 10:14:39

Vakar Panevėžio miesto poliklinikoje prie registratūros langelių lūkuriuojantiems pacientams trūko kantrybė. Ilgiau nei pusvalandį laukę registracijos talonų pas šeimos gydytojus ir specialistus, pasipiktinę ligoniai klausė, kada baigsis patyčios. Juk eilėje stovintys žmonės ne prabangos prekių nusipirkti išsirikiavo – visi jie negaluoja.

© Fotolia.com

Miesto poliklinikoje dažnai besilankanti panevėžietė Birutė itin piktinosi registravimosi pas gydytojus tvarka.

„Negana to, kad stovime eilėse, tam, kad patektum pas šeimos gydytoją, reikia laukti daugiau nei mėnesį. Argi taip galima elgtis? Man tai tikras pasityčiojimas. Esu ligonė – nelengva pusę valandos stovėti. Ir taip kiekvieną pirmadienį!“ – tikino moteris.

Registracijos tvarka skundėsi ir 45 minutes prie registratūros prastovėjęs ponas Vytautas. Anot jo, eilės kartais nusidriekia net iki lauko durų.

Profilaktiškai pasitikrinti sveikatos į polikliniką atėjęs „Sekundės“ korespondentams Gediminu prisistatęs panevėžietis nė neužsibuvo. Pamatęs eilę, numojo ranka, apsisuko ir išėjo – ateis kitą sykį.

Dešimt minučių – ne kančia

Kone pusvalandį eilėje stovinti ir vis dar prie langelio nepriartėjusi ponia Birutė „Sekundei“ irgi sakė, kad tokios eilės – kasdienybė. Šioje sveikatos įstaigoje senjorė lankosi gan dažnai ir beveik kiekvieną kartą eilėje stovi mažiausiai dvidešimt minučių.

„Laukiu neseniai, dešimt minučių, bet prieš mane stovi aštuoni žmonės, – kalbėjo dar viena poliklinikos lankytoja. – Aš kas tris mėnesius ateinu išsirašyti vaistų, bet tokias eiles matau pirmą kartą.“

O štai ponia Nijolė pasakojo, kad tokiose eilėse tenka stovėti dažnai – ir net ne po vieną kartą.

„Situacija liūdna, retsykiais atrodo, kad kojos nebelaiko, – guodėsi moteris. – Kartais tą pačią dieną ilgoje eilėje stoviu po kelis kartus. Laukiu talono pas gydytoją, po vizito pas šeimos gydytoją jis man paskiria kitas procedūras arba konsultacijas pas kitus specialistus, ir vėl stoju į eilę…“

Nors ilgomis eilėmis pasipiktinusių panevėžiečių buvo dauguma, poliklinikos koridoriuje sutikta ponia Elena gyrė registratūros darbuotojas ir tikino pati eilėje užtrukusi vos kelias minutes.

„Moterys dirba labai operatyviai, nėra dėl ko skųstis. Kelias minutes stovėti eilėje, manau, nėra kančia. Man asmeniškai teko laukti apie dešimt minučių, bet dėl to, kaip matote, nenumiriau“, – šypsojosi panevėžietė.

Pirmadienio fenomenas

Panevėžio miesto poliklinikos Šeimos gydytojų skyriaus vedėja Nijolė Marčiulionienė dėl susidariusių eilių nesijaudina ir sako, kad pirmadieniais jos dažnai būna ilgesnės nei įprastomis dienomis.

„Eilės nėra tokios, kad pacientams reikėtų laukti valandą. Ar ne gėda skųstis dėl to, kad reikia laukti penkiolika dvidešimt minučių, juk prekybos centrų eilėse žmonės prastovi kur kas ilgiau? Žinoma, stengiamės, kad jos būtų mažesnės, bet aš neįžvelgiu didesnių problemų – tuo labiau kad dabar atostogų metas“, – kalbėjo vedėja.

Anot N. Marčiulionienės, po atostogų grįžo šeši gydytojai, nuo pirmadienio darbą pradėjo du nauji specialistai, todėl ir registracija pas juos vyksta tik nuo šios dienos.

„Įprastai registratūroje dirba penkios moterys, šiuo metu – trys. Be to, nereikėtų užmiršti, kad ilga ir pati registravimo procedūra. Darbuotojos turi patikrinti paciento draustumą, prirašymą, peržiūrėti laisvas vietas ir laiką. Toks procesas trunka mažiausiai šešias minutes, todėl visiems linkėčiau supratingumo ir tolerancijos“, – sako N. Marčiulionienė ir primena, jog pacientams nebūtina eiti registracijos talonų į pačią įstaigą – pas gydytojus galima užsiregistruoti ir internetu.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų