Šeštadienis, 2024.11.09
Reklama

Plungėje – aukščiausio „kalibro“ medikai

Jolanta Vasiliauskienė | 2016-05-26 11:43:30

Penktadienį Plungėje lankėsi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkų grupė. Svečiai „Saulės“ gimnazijoje susitiko su vyresniųjų klasių moksleiviais, vėliau nuvyko į ligoninę, kur pabendravo su medikais, pacientais. Delegacijai vadovavo plungiškis LSMU rektorius profesorius habilituotas daktaras Remigijus Žaliūnas.

Sauliaus Narkaus nuotr. laikrastisplunge.lt

Apie dešimt metų Plungiškių draugijos ir Plungės ligoninės iniciatyva kiekvieną pavasarį mūsų miestą aplanko Kauno klinikų medikai. Jie pacientus konsultuoja ambulatoriškai ir gulinčius stacionare. Taip pat susitinka su vyresniųjų klasių mokiniais. Ne išimtis ir 2016-ieji.

Kartu su R. Žaliūnu į Plungę atvyko LSMU prorektorė, Neurologijos klinikos vadovė profesorė habilituota daktarė Daiva Rastenytė, Kauno klinikų generalinis direktorius profesorius habilituotas daktaras Renaldas Jurkevičius, Plungės garbės pilietis Širdies chirurgijos klinikos vadovas profesorius habilituotas daktaras Rimantas Benetis, Neurochirurgijos klinikos vadovas profesorius habilituotas daktaras Arimantas Tamašauskas, gydytojas neurologas, LSMU podiplominių studijų dekanas profesorius Kęstutis Petrikonis. Gimtajame mieste lankėsi ir Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rimantas Vaitkus.

Į susitikimus su mokiniais, medikais, pacientais profesūrą lydėjo ligoninės direktorius Antanas Martusevičius.

R. Vaitkus susitikime su moksleiviais sakė, kad Lietuvoje kas ketvirtas abiturientas nurodo mediciną kaip pageidaujamą profesiją. Tačiau gydytojais tampa tik apie 400. Šiais metais, anot kalbėjusiojo, LSMU baigė daugiau kaip 460 būsimų medikų, 400 mokosi rezidentūroje. Svečias pastebėjo, jog stojimo į LSMU balas labai aukštas ir ten patenka tik gerai abitūros egzaminus išlaikę jaunuoliai.

R. Žaliūnas moksleiviams pasakojo, kad LSMU yra apie 8 000 studentų, apie 12 000 darbuotojų. Universitete – 75 studijų padaliniai, penki institutai, klinikinė ligoninė ir kt. Kaip pabrėžė svečias, nuo kitų aukštųjų mokyklų LSMU skiriasi tuo, kad nors gyventojų skaičius ir gimstamumas kasmet mažėja, studentų skaičius auga. Per pastaruosius penkerius metus studijuojančiųjų padaugėjo apie 20 procentų. Profesorius pabrėžė, jog universitete dėstoma ne tik lietuvių, bet ir anglų kalba, todėl medicinos mokslų krimsti atvyksta ir užsieniečių. Šiemet LSMU studijuoja net 677 užsieniečiai iš 48 valstybių. Daugiausia būsimųjų medikų atvyksta iš Švedijos, Izraelio, Vokietijos, Indijos ir kt. LSMU išsiskiria ir tuo, kad absolventai įsidarbina beveik šimtu procentų.

Vėliau svečiai nuvyko į ligoninę. Pabendravę su medikais ir pakonsultavę ligonius, vizitą užbaigė susitikdami su rajono spaudos atstovais.

Kaip sakė R. Žaliūnas, susitikimo su mokiniais tikslas – parodyti jaunimui aukščiausio „kalibro“ medikus, kad ir mažuose miesteliuose gimsta tokios asmenybės. Profesorius neslėpė, jog Lietuvoje reikia dar daug ką padaryti, kad žmonėms medicina būtų prieinamesnė. „Garbė atvažiuoti į Plungę, smagu aplankyti savo buvusią mokyklą. Tačiau susitikime su moksleiviais nustebino ir nuliūdino tai, kad tiek mažai jaunuolių tėra tvirtai apsisprendę, ką jie darys gyvenime“, – kalbėjo R. Benetis.

Kauno klinikų generalinis direktorius R. Jurevičius džiaugėsi galimybe pamatyti, kuo gyvena mažos rajonų ligoninės, o LSMU podiplominių studijų dekanas K. Petrikonis teigė išvydęs, kad Plungės ligoninė yra ta vieta, kurioje rezidentai ir internai gali įgyti jiems taip reikalingos praktikos. Profesorė habilituota daktarė D. Rastenytė priminė, jog LSMU, be gydytojų, ruošia ir kitus specialistus – slaugytojus, visuomenės sveikatos specialistus, veterinarus ir kt.

Savivaldybės meras Audrius Klišonis dėkojo atvykusiesiems už jų sugaištą laiką ir parodytą dėmesį moksleiviams, medikams, pacientams.

Po simbolinių dovanų įteikimo su svečiais atsisveikinta iki kitų metų.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: LSMU, Plungė
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Klaipėdos universiteto ligoninėje prieširdžių virpėjimas pradėtas gydyti pažangiausiu metodu
Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Širdies aritmijų centro medikai nuo šiol prieširdžių virpėjimą – vieną iš d...
Nosies operacijos skirtingose kultūrose: kaip skiriasi pageidavimai pasaulyje?
Nosies operacijos yra vienos iš populiariausių estetinės chirurgijos procedūrų. Nors šios operacijos tikslas yra pagerin...
Medicinos paslaugos greitai ir patikimai
Sveikata yra brangiausia, ką turime, todėl svarbu ja tinkamai ir laiku pasirūpinti. Tam atliekami išsamūs sveikatos tyri...
Kaip tinkamai pasiruošti radiologiniams tyrimams?
Kauno klinikų Radiologijos klinikoje atliekamas platus radiologinių tyrimų spektras, įskaitant rentgeną, ultragarsą, kom...
Nemalonios kelionės į tualetą gali įspėti apie ligą: kaip palengvinti simptomus?
Dirgliosios žarnos sindromas – nemaloni, kasdienybę apsunkinanti lėtinė būklė, paveikianti apie 5–10 proc. p...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų