Klausimas. Kartais būna per mažas kraujospūdis (116/71), tačiau per dažnas - 103 - pulsas. Pulsas dažnai būna per greitas, matyt, dėl per didelio jautrumo. O kraujospūdis kartais būna didesnis už normą. O jei esant per dažnam pulsui sumažėja kraujospūdis – kuo tai gali ateityje baigtis? Ar reikia susirūpinti? Kažkada diagnozuota diastolinė disfunkcija. Rasa, 53 m.
Atsako gydytojas kardiologas dr. Arūnas Maksvytis
Dėl diastolinės disfunkcijos - tai širdies echoskopijos metu nustatomi tam tikri pakitimai, kuriais būtų galima paaiškinti esamą širdies nepakankamumo simptomatiką (dusulį, greitesnį nuovargį krūvio metu). Tai reiškia, kad širdies raumuo susitraukia gerai, tačiau jo atsipalaidavimas yra sutrikęs. Sunku pasakyti, kiek šiuo konkrečiu atveju tai gali turėti reikšmės.
Kraujospūdis 116/71 nėra per mažas. Pulsas 103, jei toks yra nuolat, gal kiek ir dažnokas. Jei randu dažnesnę širdies veiklą, visada ieškau galinčių tai sukelti priežasčių. Būtina patikslinti, ar nėra sutrikusi skydliaukės funkcija ir ar nėra mažakraujystės - šie klausimai gali būti sprendžiami su šeimos gydytojo pagalba. Kalbant apie retkarčiais padidėjantį kraujospūdį - reiktų konkretumo, kiek, kaip dažnai, ar yra kokių kitų požymių. Čia galėtų padėti kraujospūdžio monitoravimas visą parą. Į retorinį klausimą - kuo tai gali baigtis - nelabai sugebu atsakyti. Bendras įspūdis toks, kad kreipiama per daug dėmesio į nelabai reikšmingus simptomus, tačiau galiu ir klysti. Patikslinti simptomus, jų reikšmę visada geriau konsultuojantis su gydytoju specialistu akivaizdžiai.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.