Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Patarė, kaip natūraliais būdais kontroliuoti menopauzę

2018-02-13 11:17:26

„Liepų žiedų ir šalavijų mišinio arbata jus išgelbės nuo naktinių prakaitavimų. Šią arbatą patartina gerti kuo anksčiau, kitu atveju, naktiniai prakaitavimai gali virsti labai rimta problema, kai prakaituojama taip gausiai, kad pabundama dažnai, arba išvis nepavyksta užmigti“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ gydytojas Alvydas Unikauskas pataria, kaip palengvinti menopauzę.

© Graphicstock.com

Karščio bangos, prakaitavimas, ypač miego metu, nepaaiškinami širdies veiklos pokyčiai, miego sutrikimai, nuotaikų kaita ir irzlumas be priežasties, dėmesio koncentracijos sunkumai. Visi šie pokyčiai taip vargina, kad norite skubios pagalbos čia ir dabar. A. Unikauskas papasakojo, kaip susigrąžinti gyvenimo pusiausvyrą menopauzės metu, kaip jai pasiruošti.

„Taip jau sukurta, kad menopauze gamta praneša apie vaisingo amžiaus pabaigą. Paprastai menopauzė įvyksta apie 50-uosius gyvenimo metus“, – sako gydytojas.

Dažniausiai jaučiami pakitimai: karščio bangos, makšties sausumas, nereguliarios mėnesinės, depresija, nuotaikų kaita, svorio padidėjimas.

„Visus šiuos išvardintus pokyčius galima kontroliuoti natūraliais būdais, be abejo, neapsieisime be mitybos korekcijų ir fizinio aktyvumo. Maža to, natūraliais būdais galima sumažinti erzinančius naktinius prakaitavimus ir apsisaugoti nuo antsvorio“, – teigia A. Unikauskas.

Nors kartais menopauzė gali tapti tikras išbandymas moterims, visgi tai ne liga, o natūralus gamtos procesas, kai tam tikrame amžiuje moters organizmas nustoja gaminti hormonus estrogenus ir progesteroną.

„Įrodysime, kad menopauzė – ne liga, o jos palengvinimo būdai visoms moterims yra prieinami ir labai paprasti“, – tvirtina gydytojas.

Menopauzė nevyksta staiga. Hormonų gamyba mažėja palaipsniui. Pradžioje sutrinka menstruacijų ciklas, tarp jų atsiranda keistokos pauzės, prasideda perimenopauzė. Menopauzė – tai paskutinės menstruacijos, įvykusios prieš 12 mėnesių.

Estrogenų trūkumą padės kompensuoti produktai, turintys fitoestrogenų. Reguliariai juos vartojant, hormonų kiekis yra šiek tiek valdomas, todėl menopauzės metu jų kritimas nebus toks dramatiškas.

Daugiausiai fitoestrogenų turi sojų produktai, linų sėmenys, avižos, miežiai, lęšiai, sezamų sėklos, obuoliai, morkos.

Gydytojas taip pat pataria vartoti žuvų taukus. Omega-3 riebiosios rūgštys mažina nemalonius menopauzės simptomus. Žalioji arbata taip pat mažina menopauzės simptomus be jokio šalutinio poveikio.

„Liepų žiedų ir šalavijų mišinio arbata jus išgelbės nuo naktinių prakaitavimų. Šią arbatą patartina imti gerti kuo anksčiau, kitu atveju, naktiniai prakaitavimai gali virsti labai rimta problema, kai prakaituojama taip gausiai, kad pabundama dažnai, arba išvis nepavyksta užmigti“, – teigia A. Unikauskas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų