Pirmadienis, 2025.07.14
Reklama

Padėkos renginys gyviesiems organų donorams ir gydytojams reanimatologams

Šaltinis: vlmedicina | 2016-10-21 11:49:01

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2016 metų spalio 25-ąją, antradienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą padėkoti tiems, kurie yra pirmieji organų donorystės grandinėje.

Viktorija, gyvenanti su mamos Nijolės inkstu. Asmeninio archyvo nuotr.

Visų pirma tai – gyvieji donorai, dovanoję inkstą arba dalį kepenų savo artimiesiems – vaikams, broliams seserims, vyrams, žmonoms, vaikaičiams. O tokių nuo 1974 m., kada buvo atlikta pirmoji inksto persodinimo operacija iš gyvo donoro, buvo 304. Lyg ir nieko keisto, kad artimieji dėl mylimų žmonių, ypatingai mamos dėl savo vaikų, gali padaryti viską. Tačiau pasiryžimas gultis ant operacinio stalo ir tikrąją šio žodžio prasme, dovanoti dalelę savęs, yra ne tik begalinės meilė, bet ir drąsos įrodymas. Juo labiau, kad ne vienas, dovanojęs inkstą ar dalį kepenų, buvo nesuprastas bendradarbių ar šiaip pažįstamų. Jų manymu, svarbiau rūpintis savo sveikata o ne gelbėti vis tiek jau sergantį artimąjį.

Todėl „Gyvasties“ jungiamiems transplantuotiems ir transplantacijų laukiantiems žmonėms labai svarbu pagerbti šiuos drąsius ir mylinčius žmones, kurių tylus pasiryžimas ne tik gelbsti gyvybes, bet ir taupo valstybės pinigus. Persodinto inksto dėka gyvenančio žmogaus gydymas kainuoja iki 10 kartų pigiau negu laukiančio transplantacijos.

Tadukas su mama Natalija, dovanojusia jam dalį kepenų. Asmeninio archyvo nuotr.

Jau du kartus „Gyvasties“ viešai dėkojo gyviesiems inkstų donorams, o šiemet pirmą kartą į renginį kviečiami ir dalį kepenų savo mažyliams dovanoję tėvai.

Dar viena dar „tylesnė“ ir nepastebimesnė grandis organų donorystės grandinėje – gydytojai reanimatologai, ruošiantys organų donorus. Jiems tenka psichologinė našta kalbėtis su donorų artimaisiais, kurie ką tik patyrė netektį, ir prašyti, dovanojant mirusio organus, suteikti galimybę gyventi kitiems.

„Ar bent įsivaizduojate, kaip sunku gydytojui pasiryžti siūlyti artimiesiems pagalvoti dėl donorystės? O ir laiko nors kiek susitaikyti, jei apskritai tai įmanoma, su įvykusia tragedija, gydytojai negali suteikti: sprendimą – aukoti ar neaukoti organus – reikia priimti kaip įmanoma greičiau“, – pasakoja Santariškių klinikų Anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo centro III Reanimacijos – intensyviosios terapijos skyriaus vedėju, doc., dr. Mindaugas Šerpytis, kuris pasiryžęs dalyvauti „Gyvasties“ reginyje, nes nuoširdžiai žavisi organizacijos veikla.

Renginyje taip pat dalyvausiantis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos Neurochirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Tomas Tamošuitis įsitikinęs, kad sėkmingas donorystės procesas įmanomas tuomet, kai jame dalyvaujantys gydytojai reanimatologai patys tiki kilnia organų donorystės idėja ir šiame procese dalyvauja iš pašaukimo, o ne formaliai.

Šios istorijos sustiprino renginio vedėjos žurnalistės Rimantės Kulvinskytės pasiryžimą kuo greičiau užpildyti donoro kortelę ir taip parodyti savo pritarimą organų donorystei.

Renginyje taip pat dalyvaus transplantacijų dėka gyvenantys žmonės. Kai kuriems iš jų inkstų ar širdies persodinimas gyvenimą pratęsė daugiau nei 30 metų.

Padėkos renginys vyks viešbutyje „Radisson Blu Royal Astorija“ (Didžioji g. 35/2, Vilnius), pradžia – 14.30.

Po renginio visi dalyviai bus pakviesti į Rotušės aikštę, kur nuo 15.00 iki 18.00 val. liepsnos žvakutės visiems 1410 organų donorams.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Renginiai
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais
NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Grąžino 11-mečiui judėjimo laisvę: Klaipėdoje sėkmingai atlikta reta operacija
Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) sėkmingai atlikta viena sudėtingiausių ortopedinių operacijų – klubo sąnar...
Kur gauti receptinių vaistų atostogaujantiems Lietuvoje ir užsienyje
Išvykote atostogų nepasirūpinę reikalingais receptiniais vaistais? Juos įsigyti Lietuvoje galite ir nuotoliniu būdu, užs...
Pigmentinės dėmės: nesisaugant saulės, pirmosios gali išryškėti dar šią vasarą
Vasarą mūsų oda patiria didžiausią UV spindulių poveikį, kuris gali sukelti nepageidaujamų pokyčių – vienas iš jų...
Kaip tinkamai rūpintis ligoniu namuose
Namų slauga tampa vis dažnesne išeitimi, kai artimieji nori užtikrinti savo šeimos nariams ne tik medicininę, bet ir emo...
Kaip atpažinti ir suvaldyti sezonines alergijas nuo žiedadulkių iki saulės?
Karšta vasaros diena, iškyla su draugais, o vietoje džiaugsmo – ašarojančios akys, čiaudulys ir niežtinti oda. Sit...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas