Ketvirtadienis, 2025.05.01
Reklama

Pacientui skiriamas ilgalaikis stebėjimas: ką svarbu žinoti?

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2025-04-03 10:37:52

Ligonių kasų specialistai primena, kad pacientams, kuriems gydytojas specialistas paskyrė ilgalaikį stebėjimą, kiekvieną kartą nereikia naujo šeimos gydytojo siuntimo – pakanka vieną kartą gauti siuntimą pas gydytoją specialistą ir užsiregistruoti.

Gydytojas rašo
Gydytojas / Pexels.com

Ilgalaikis gydytojų specialistų stebėjimas gali būti skiriamas pacientams, sergantiems onkologinėmis, endokrininėmis, nervų, kraujotakos, kvėpavimo sistemos ar kitomis lėtinėmis ligomis, kurios yra įtrauktos į ilgalaikio sveikatos būklės stebėjimo sąrašus.

Gydytojas specialistas sprendžia, ar lėtine liga sergančiam pacientui reikalingas ilgalaikis stebėjimas. Jei taip, pacientas įtraukiamas į stebėjimo sąrašą ir iš karto registruojamas kitai konsultacijai toje pačioje įstaigoje. Jei pacientas nori, kad ši paslauga būtų teikiama kitoje gydymo įstaigoje, jam išduodamas siuntimas.

Jei pacientas dėl lėtinės ligos paūmėjimo gydomas ligoninėje, sprendimą dėl ilgalaikio stebėjimo gali priimti ir ligoninės gydytojas specialistas.

Nustatęs tokį poreikį, gydytojas sudaro paciento ilgalaikio stebėjimo planą einamiesiems metams. Jame nurodoma kokia bus gydytojo specialisto konsultacijų tvarka ir dažnumas, kokius diagnostinius tyrimus ir procedūras reikia atlikti iki kitos konsultacijos, kokie kiti būtini veiksmai turi būti atlikti paciento būklei stebėti. Taip pat gydytojas iš anksto paskiria kitą konsultacijos datą.

Pacientas, kuriam taikomas ilgalaikis stebėjimas dėl tos pačios lėtinės ligos, turi reguliariai lankytis pas tą patį pasirinktą gydytoją specialistą.

Jei pacientas nusprendžia keisti gydytoją specialistą, jam turi būti išduotas naujas siuntimas – tai gali padaryti buvęs gydytojas specialistas.

Pacientas taip pat gali bet kada nutraukti ilgalaikį stebėjimą arba jo atsisakyti. Tačiau, jei nusprendžia nebetęsti stebėjimo, jis privalo atšaukti suplanuotą vizitą pas gydytoją.

Siuntimas nebūtinas ir šiais atvejais

• Be siuntimo visi nuolatiniai Lietuvos gyventojai – tiek apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, tiek neapdrausti – gali nemokamai ir neatidėliotinai gauti būtinąją medicinos pagalbą.

• Taip pat siuntimas neprivalomas, kai gydytojo nurodymu pacientas lankosi pas tą patį gydytoją specialistą dėl tos pačios priežasties pakartotinai.

• Įstaigoje, prie kurios asmuo yra prisirašęs, galima be siuntimo registruotis pas gydytoją odontologą ir kreiptis dėl psichikos sveikatos priežiūros paslaugų.

• Šeimos gydytojo siuntimo nereikia kreipiantis ambulatorinės antrinio lygio gydytojo dermatovenerologo konsultacijos dėl visų dermatovenerologinių ligų.

• Taip pat be siuntimo dėl ambulatorinės konsultacijos galima kreiptis į burnos, veido ir žandikaulių chirurgą, veido ir žandikaulių chirurgą ar otorinolaringologą, jei medicinos dokumentuose nurodyta, kad pacientui įtariamas galvos ar kaklo navikas.

• Kai gaunamas teigiamas tyrimo dėl žmogaus imunodeficito viruso atsakymas, be siuntimo galima kreiptis į infekcinių ligų gydytoją ar į universitetų ar respublikos lygmens stacionarines paslaugas teikiančiose įstaigose dirbančius vidaus ligų gydytoją, vaikų ligų gydytoją ar vaikų infekcinių ligų gydytoją.

Kad šios paslaugos būtų kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, reikėtų kreiptis į tas gydymo įstaigas, kurios yra sudariusios sutartį su ligonių kasomis.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Slaugydami sergančiuosius suserga ir jų artimieji
„Net ir vyrai skundžiasi, kad pakelti sergantį žmogų yra labai sunku, vėliau atsiranda stuburo problemų, nukenčia...
Pavasarinė akių alergija: kaip ją atpažinti ir apsaugoti regėjimą?
Atėjus pavasariui, daugelis džiaugiasi bundančia gamta, šiltesniais orais ir ilgėjančiomis dienomis, tačiau kartu su žyd...
Kodėl sanatorinis gydymas vis dar painiojamas su paprastu poilsiu viešbutyje?
Poilsis, procedūros, ramybė – šiuos elementus siūlo tiek sanatorijos, tiek viešbučiai ar SPA centrai, todėl nereta...
Hemofilijos nevaržomas gyvenimas: nuo kraujavimų valdymo iki visavertės profilaktikos
Hemofilija – liga, kurią ilgus metus lydėjo baimė, skausmas ir gyvenimo apribojimai, šiandien tampa vis geriau val...
Nauja galimybė pacientams Šiaurės Lietuvoje – Šiauliuose pradėtos intravitrealinės injekcijos
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pradedama teikti itin svarbi paslauga akių ligomis sergantiems pacientams – nuo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų