Penktadienis, 2024.04.26
Reklama

Optimali nėštumo trukmė laukiantis dvynių – 37 savaitės

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2016-09-26 00:02:49

Geriausia, jei nekomplikuotas daugiavaisis nėštumas, kuomet laukiamasi dvynių, truktų 36-37 savaites – taip būtų sumažinta vaisiaus ar naujagimio mirties rizika, – rašo medicalnewstoday.com.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

Įprastai nėštumas tęsiasi 9 mėnesius, arba 280 dienų (40 savaičių). Tačiau didelė tarptautinė studija, publikuota Britų medicinos žurnale (British Medical Journal, BMJ) skelbia, kad nėra svarių įrodymų, kad reikėtų stengtis atitolinti gimdymą, kol sueis 40 savaičių terminas.

Lyginant su vienvaisiu nėštumu, rizika, kad kūdikis gims negyvas ar mirs per 28 paras, yra didesnė, kai laukiamasi dvynių. Stengiantis išvengti tokios grėsmės, esant nekomplikuotam daugiavaisiam nėštumui, yra skatinama gimdyti anksčiau.

Vis dėlto dar trūksta moksliškai pagrįstų įrodymų, koks gestacinis amžius būtų optimalus. Egzistuoja įvairių rekomendacijų, siūlomas gimdymo laikas svyruoja tarp 34-37 nėštumo savaitės, kai yra monochorioninis daugiavaisis nėštumas (vaisiai dalijasi viena placenta), ir 37-39 savaičių dichorioninio ( su 2 placentomis) daugiavaisio nėštumo metu.

Siekiant išspręsti šiuos nesutarimus, tarptautinė mokslininkų komanda išanalizavo 32 studijas, publikuotas per pastaruosius 10 metų, apie nėštumą laukiantis dvynių. Iš viso į tyrimą įtrauktas 35171 nekomplikuotas nėštumaa (29685 dichorioniniai ir 5486 monochorioniniai).

Rezultatai parodė, kad optimalus gimdymo laikas dichorioninio nėštumo atveju yra 37 gestacijos savaitės, o vos po dar vienos savaitės – 38 gestacijos savaitę – negyvagimių skaičius padidėja 8,8 mirties 1000 gimdymų. Monochorioninio nėštumo atveju rizika, kad kūdikis gims negyvas, ima didėti, jei nėštumas tęsiasi ilgiau nei 36 savaites. Nors mokslininkai dar nepateikia griežtų rekomendacijų ir teigia, kad norint nustatyti optimalų gimdymo laiką, reiktų atlikti daugiau tyrimų, tačiau gautais duomenimis galima pasitikėti ir vadovautis planuojant gimdymo datą, kuomet nėštumas yra nekomplikuotas.

Tyrėjai tikisi, kad jų pateiktos išvados prisidės prie visų priemonių, kuriomis siekiama sumažinti kūdikių mirties bei netikėtų komplikacijų, atsirandančių artėjant 40 gestacijos savaitei, riziką.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: nėštumas
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nauja farmacinės rūpybos paslauga leis rečiau lankytis pas gydytoją dėl recepto išrašymo
Nuo kitų metų pradžios gydytojai galės išrašyti vaistus ilgiau nei pusmečiui, t. y. 6–12 mėnesių laikotarpiui. Tač...
Pavasario saulė taip pat gali pakenkti odai ir ją nudeginti
Po permainingų pavasario orų mėgaudamiesi pasiilgta saule, žmonės dažnai daro vieną klaidą – nepasirūpina odo...
Ir maistas, ir vaistas: salierai padės detoksikuotis pavasarį
Salierai auginami jau tūkstančius metų: jų ištakos siekia Viduržemio jūros regioną, kur senovės Graikijoje ir Romoje sal...
Verta žinoti būsimiems ir esamiems tėvams: šleivapėdystė ir šleivojimas – skirtingi dalykai
„Nebūk šleivapėdis", – tėvai subara vaiką, kuris eidamas pėdas ant pagrindo stato ne lygiagrečiai, o įs...
Kaip sportuoti saugiai: pataria gydytojas kardiologas
Daugiau nei prieš tūkstantį metų persų kilmės gydytojas ir filosofas Avicena sakė: „Judėjimas gali pakeisti daugel...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų