Šeštadienis, 2025.05.10
Reklama

Obsesinis kompulsinis sutrikimas: kaip jį pačiam kontroliuoti?(1)

vlmedicina.lt | 2014-01-31 00:02:21

Klausimas. Ar gali asmuo, 10 metų turintis obsesinį kompulsinį sutrikimą, tačiau aiškiai suprantantis savo veiksmų, minčių neracionalumą ir beprasmiškumą, valios pastangomis bei užsispyrimu savarankiškai pristabdyti šį sutrikimą? Ar yra kokie nereceptiniai vaistai, padedantys nuo šio sutrikimo? Regimantas, 41 m.

Stetsokopas
Redakcijos archyvo nuotr.

Atsako Vilniaus Naujininkų poliklinikos vidaus ligų gydytojas Jonas Kastys

Kai kuriems pacientams, kad suvaldytų ligą, užtenka tik savo pastangų, kitais atvejais reikia specialistų pagalbos ir medikamentų. Be gydytojų pagalbos neapsieisite, nes tik gydytojas psichiatras gali tiksliai nustatyti, kas sukėlė šį sutrikimą.

Atsižvelgiant į sukėlėją, būna parenkamas gydymas. Jei tai kokios nors stresinės situacijos ilgalaikės nervinės įtampos pasekmė, tada galima gydyti ir nemedikamentiniais būdais – saviįtaiga, autosugestija, psichoterapija, refleksoterapija, taip pat augliniais preparatais, raminamaisiais vaistais, augaliniais antidepresantais (jonažolė).

Jei obsesijas ir kompulsijas sukėlė psichikos liga, tuomet be medikamentų išsiversti bus sunku. Kitos priemonės – hipnozė ar refleksoterapija – papildo medikamentinį gydymą ir pagerina jo efektyvumą.

Ši liga gydoma kompleksiškai, be medikamentų dažniausiai neapseinama. Tai įkyrių minčių ir veiksmų liga. Žmogus vis galvoja, ar jis išjungė šviesą, ar uždarė duris – tai obsesija. Kompulsija – kai įkyri mintis vis reikalauja žmogų kartoti tą patį veiksmą.

Logotipas

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Flirtas ar seksualinis priekabiavimas?
„Žodinis seksualinis smurtas dažnai pasireiškia kaip nuolat kartojami seksualinio pobūdžio komentarai, juokeliai,...
Vienišas gedėjimas: kaip rasti kelią atgal?
Užtrauktos užuolaidos, išjungtas telefonas, užrakintos durys ir frazė „noriu pabūti viena (-as)“ - tokie žen...
Kaip susigrąžinti kontrolę ir gyventi be šlapimo nelaikymo baimės
Šlapimo nelaikymas – tai ne tik medicininė problema, bet ir socialinis bei emocinis iššūkis, kurį patiria milijona...
Kaip padėti vaikams, jaučiantiems nerimą?
Nerimas – dažnas reiškinys ne tik tarp autistiškų, bet ir tarp daugelio vaikų, susiduriančių su emociniais, sensor...
Kaip išsirinkti tinkamiausias odos ir plaukų priežiūros priemones?
Tiek plaukų, tiek odos priežiūra reikalauja ne tik reguliarumo, bet ir tinkamų priemonių pasirinkimo. Rinkoje gausu prod...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų